styk miminka s otcem, jak často ho může vídat

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

styk miminka s otcem, jak často ho může vídat

Příspěvekod benjaniminek v čtv 04. pro 2008 0:05:23



Dobrý den, mám téměř sedmiměsíčního syna. S jeho otcem jsem se rozešla ve 4 měsíci těhotenství. je uveden v rodném listě a platí domluvené výživné, nyní mám podanou žádost u soudu o svěření do péče. Naštěvuje ho po vzájemné dohodě nepravidelně, někdy si ho veme ven na procházku a někdy je s ním u mě doma, když jsem v práci, jde cca o 3 hodiny. Chtěla jsem se zeptat jak často a na jak dlouho mu musím umožnit styk se synem, který je stále kojený.Může si dělat nárok že si syna veme domů? Jeho byt není přizpůsobený pro dítě jeho věku. Můžete mi říct ze zkušeností jak by mohl vypadat návrh soudu o styku se synem, když se do budoucna o něm nedohodnem. Například v jakém věku dítě může být s otcem celý den a kdy by si mohl dělat nároky, že ho chce i přes noc. Děkuji Vám velice za odpověď.
benjaniminek
 


Re: styk miminka s otcem, jak často ho může vídat

Příspěvekod Poradce v čtv 04. pro 2008 9:00:16

benjaniminek píše:Dobrý den, mám téměř sedmiměsíčního syna. S jeho otcem jsem se rozešla ve 4 měsíci těhotenství. je uveden v rodném listě a platí domluvené výživné, nyní mám podanou žádost u soudu o svěření do péče. Naštěvuje ho po vzájemné dohodě nepravidelně, někdy si ho veme ven na procházku a někdy je s ním u mě doma, když jsem v práci, jde cca o 3 hodiny. Chtěla jsem se zeptat jak často a na jak dlouho mu musím umožnit styk se synem, který je stále kojený.Může si dělat nárok že si syna veme domů? Jeho byt není přizpůsobený pro dítě jeho věku. Můžete mi říct ze zkušeností jak by mohl vypadat návrh soudu o styku se synem, když se do budoucna o něm nedohodnem. Například v jakém věku dítě může být s otcem celý den a kdy by si mohl dělat nároky, že ho chce i přes noc. Děkuji Vám velice za odpověď.



Toto není právní otázka, v podstatě jde o použití zdravého rozumu. Samozřejmě, pokud dítě stále kojíte, tak může styk probíhat jen tak, aby to kojení nebránilo. Pokud si rodič chce brát dítě domů, musí k tomu mít i vytvořené podmínky. Jestliže si ho bude brát na pár hodin, tak ty podmínky nemusí být nijak zvláštní (stačí např., aby tam bylo teplo, nekouřilo se tam apod.). Pokud ho bude brát na delší dobu, musejí ty podmínky už být přísnější (aby dítě mělo kde spát, dostatečné hygienické podmínky, u větších dětí pak třeba aby mělo svůj kout, kde by si mohlo hrát, případně se učit. Další pak samozřejmě je, aby i rodič sám měl předpoklday pro to, aby byl s dítětem sám (umět dítě přebalit, vykoupat, nakrmit apod.) Vzorový návrh na úpravu styku je na našich stránkách Rodina u soudu
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

styk otce s dítětem do dvou let věku dítěte

Příspěvekod vendy v sob 13. pro 2008 18:50:40

Chci se zeptat.
mám 20ti měsíční dítě, s otcem jeho dítěte nežiji, nemáme právně nařízené styky otce a dítěte, chlapec teď ovšem k otci nechce. Otec nechce přistoupit na to že by za chlapcem docházel k nám domů aby si na něj malý zvykl a návštěva u otce pro něj nebyla stresující. děkuji
vendy
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13. pro 2008 18:41:36

Re: styk otce s dítětem do dvou let věku dítěte

Příspěvekod Poradce v sob 13. pro 2008 20:03:26

vendy píše:Chci se zeptat.
mám 20ti měsíční dítě, s otcem jeho dítěte nežiji, nemáme právně nařízené styky otce a dítěte, chlapec teď ovšem k otci nechce. Otec nechce přistoupit na to že by za chlapcem docházel k nám domů aby si na něj malý zvykl a návštěva u otce pro něj nebyla stresující. děkuji

Je povinností vás jako matky dítě na styk s otcem připravit, včetně přípravy psychické, to znamená, je třeba dítě motivovat k tomu, aby k otci chtělo. Vím, že u dvacetiměsíčního dítěte je to takřka nemožné, protože takové dítě ještě jen těžko chápe, že musí být nějakou dobu bez maminky. Na druhou stranu už je ve věku, kdy si může na otce i na jeho prostředí zvykat. Musíte se s otcem dítěte umět domluvit. Šlo by to např. udělat tak, že nejprve několikrát bude otec za dítětem u vás. Později třeba všichni společně absolvujete procházku, která skončí u otce. Za další dobu pak třeba jen dítě k otci doprovodíte a odejte až konečně dítě bude schopné k otci jít samo již z domova (resp. bude moci být odvedeno bez vás). tohle vůbec nesouvisí s právem, je to jen otázka rozumné domluvy dvou lidí. pokud se nedomluvíte, stanoví styk soud a nebude se řešit, jestli dítě k otci chce nebo ne, prostě ho ve stanovený termín budete muset předat. Doporučuji proto domluvu, jinak z dítěte vychováte neurotika a bude to vina vá obou rodičů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: styk miminka s otcem, jak často ho může vídat

Příspěvekod petrusa v úte 31. bře 2009 20:42:09

Dobrý den, já mám osmiměsíční holčičku, manžel si našel milenku a opustil nás, taky nechce docházet za malou aby si na něho zvikla, přitom jsem mu řekla, že může přijít kdykoli. Vozil ji jen spící v kočárku dvakrát za měsíc a malá už na něho zapoměla a najednou si ji chtěl vzít domů tak jsem odmítla, vůbec ho nezajímá že se ho může malá bát a brečet, ted si podal návrh k soudu na úpravu styku a hrozí, že si ji vezme na celý víkend. Když jsme byly spolu vůbec se o ni nestaral. Snad to soud nedovolí, tak malé dítě nepochopí, že bude bez maminky, každý se stará o práva otců ale na ty děti vůbec nemyslí. Vím, že mě neřeknete jak soud dopadne ale aspoň jsem se vypovídala, jsem zoufalá.
petrusa
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. úno 2009 21:29:16


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron