Předávání dítěte v případě nemoci

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Podmínky při OČR

Příspěvekod Poradce v pon 04. kvě 2009 13:55:24

namah píše:Dobrý den,potřebovala bych poradit ve věci předávání dítěte při čerpání OČR.Vím,že dítě otci předat nemusím,pokud paragraf čerpám.Nastane - li situace,že můžu s dítětem na procházku,po doporučení lékařky,může tuto vycházku absolvovat otec dítěte?Nežijeme ve společné domácnosti.Můžu být postižena odebráním dávky OČR,když dítě otci na vycházku dám,abych zabránila osočování,že bráním otci ve styku s dcerou?Již jsem se dotazovala na OPD i na OSSZ,ale nikdo nebyl schopen mi na toto odpovědět.Děkuji



Jak je to s dávkami při ošetřování člena rodiny nevím, to není otázka rodinného práva, ale poradili by vám na okresní správě sociálního zabezpečení. Nicméně, pokud se o dítě během jeho nemoci staráte a s otcem jde jen na lékařem povolenou vycházku, bylo by přitažené za vlasy, pokud by vám dávka měla být odňata. Něco jiného by asi bylo, pokud byste pobírala dávky a dítě by bylo převážnou většinu času u otce, ale u těch vycházek bych se toho nebál.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod namah v pon 04. kvě 2009 14:46:16

Na okresní správě sociálního zabezpečení mi řekli,že dávku pouze vypočítávají.Odkázali mě na oddělení péče o dítě,kde mi také nedokázali poradit.Je to začarovaný kruh.Otec mě žaluje za neuskutečněné styky v době nemoci dítěte a když udělám vstřícný krok,pak mám obavy,abych nepřišla o dávku.Z čeho bych pak jako samoživitelka děti živila?
namah
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. říj 2008 20:38:28

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Moorka v sob 23. črc 2011 10:35:53

Dobrý den,
o svým problémech s otcem své dcery jsem zde již psala...bude jí 17 let, otec jí uráží, ponižuje, dcera má strach ze setkání s ním atd. Dcera už nyní má teploty, protože si otec nahlásil prázdninový styk, a dcera se bojí. naposledy když sem jel, tak se slovy, že jí zařídí celoživotní studu atd., byl tu rozruch na celou ulici, byl vulgární, asistovala i Policie ČR při jeho vykázání. Teď mi píše, že i v případě nemoci jsem povinna umožnit mu návštěvu u mě v bytě. Já však zastávám názor, že nejsem povinna vpouštět ho do svého bytu, zvlášť, když má dcera zdravotní problémy právě z jeho chování..??? Ta už projevila přání odjet léčit se pryč, z obav, jaké vystoupení na celou ulici jí otec připraví. O tom, že je dcera nemocná je včas informován, přesto hodlá přijet. U soudu, který se nám blíží, potvrzení o nemoci samozřejmě předložím.
Děkuji za odpověď.
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Poradce v sob 23. črc 2011 11:43:16

Moorka píše:Dobrý den,
o svým problémech s otcem své dcery jsem zde již psala...bude jí 17 let, otec jí uráží, ponižuje, dcera má strach ze setkání s ním atd. Dcera už nyní má teploty, protože si otec nahlásil prázdninový styk, a dcera se bojí. naposledy když sem jel, tak se slovy, že jí zařídí celoživotní studu atd., byl tu rozruch na celou ulici, byl vulgární, asistovala i Policie ČR při jeho vykázání. Teď mi píše, že i v případě nemoci jsem povinna umožnit mu návštěvu u mě v bytě. Já však zastávám názor, že nejsem povinna vpouštět ho do svého bytu, zvlášť, když má dcera zdravotní problémy právě z jeho chování..??? Ta už projevila přání odjet léčit se pryč, z obav, jaké vystoupení na celou ulici jí otec připraví. O tom, že je dcera nemocná je včas informován, přesto hodlá přijet. U soudu, který se nám blíží, potvrzení o nemoci samozřejmě předložím.
Děkuji za odpověď.

Vy jste sice nepoložila žádnou otázku, ale předpokládám, že se ptáte na to, zda bývalého manžela musíte vpustit do bytu. Nemusíte, to je váš byt a jestliže je dcera nemocná, tak se s tím její otec zkrátka musí smířit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Moorka v sob 23. črc 2011 15:37:37

Zdravím Vás a děkuji za odpověď. Ano, zajímalo mě právě to, zda jsem povinna umožnit mu návštěvu. A ještě jeden dotaz - musí být nemocná dcera během tohoto léčení doma, nebo se může léčit i jinde? Jde o to, aby nebyla svědkem celých těch scén, které tu bude předvádět, jen jí to přitěžuje.
Moc děkuji za Vaše odpovědi.
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Lenka v sob 23. črc 2011 21:44:14

Chci vám vypodobnit určité chování matky mé vnučky, která neustále znemožňuje styku mého syna otce mé vnučky a to tak, že když se ohlásí předem, že chce navštívit svou dceru, vždy matka mé vnučky, aby se nesetkala se svým otcem, zařídí to tak, jakože vnučka je nemocná a nemůže se setkat s otcem, který má bydliště velmi daleko a když přijede za svou dcerou, tak rychle děvče uklidí do bytu a prohlásí, že je nemocná i když to není pravda. Každý pokus o návštěvu, o které ví, že bude, vždy znemožní tento styk s tím , že má ú d a j n ě nemoc z toho, že se má vidět se svým tátou. Přičemž tento stav trvá 2 roky . Vnučku neustále navádí k tomu, aby svého tátu ignorovala a ty její pomluvy tak i působí na jeho dítě, že se otce obává i když bez důvodu. Zamlžuje úmyslně pravdu před mojí vnučkou a znemožnila veškerý kontakt s naší rodinou, to znamená že ji uplně a zcela izolovala od všech včetně svých sestřenic a bratrancú - dětí, kteří ji nikdy neublížily a vždy se s ní hrávali atd. Pomluvila celou naší rodinu a znemožnila a znemožnuje neustále styk s v vnučkou, čímž ublížila poctivým a slušným lidem, což vidíme jako trestněprávní jednání z její strany. Vnučka povinně poslušně poslouchá matku, která ji vede svou nenávistí k jejímu otci a jeho rodine, přičemž tato rodina měla a má ráda to děvče, které nyní je v pubertě a nikdy ji nikdo si nedovolil ublížit a hlavně její táta ji má rád a toto co provádí matka jeho dcery, ho dovádí k zoufalství.Jelikož se nám zdá, že to její opovrženíhodné jednání příliš ovlivňuje myšlení a konaní vnučky, tak bych potřebovala od vás radu, jak se nadále má můj syn zachovat a co byste mu právně poradil, v této věci. Styk s dítětem byl určen soudně a ona ho absolutně nedodržovala a ani nedodržuje. Děkuji za právní radu.Babička.
Lenka
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. črc 2011 21:02:18

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Poradce v ned 24. črc 2011 13:02:49

Moorka píše:Zdravím Vás a děkuji za odpověď. Ano, zajímalo mě právě to, zda jsem povinna umožnit mu návštěvu. A ještě jeden dotaz - musí být nemocná dcera během tohoto léčení doma, nebo se může léčit i jinde? Jde o to, aby nebyla svědkem celých těch scén, které tu bude předvádět, jen jí to přitěžuje.
Moc děkuji za Vaše odpovědi.



Když má dcera takovou chorobu, která návštěvu vylučuje, tak samozřejmě ke styku otce s dcerou dojít nemůže, to jsou objektivní příčiny, s nimiž se nic dělat nedá. Kde se dcera bude léčit je její a vaše věc, do toho vám nemá nikdo co mluvit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Poradce v ned 24. črc 2011 13:07:43

Lenka píše:Chci vám vypodobnit určité chování matky mé vnučky, která neustále znemožňuje styku mého syna otce mé vnučky a to tak, že když se ohlásí předem, že chce navštívit svou dceru, vždy matka mé vnučky, aby se nesetkala se svým otcem, zařídí to tak, jakože vnučka je nemocná a nemůže se setkat s otcem, který má bydliště velmi daleko a když přijede za svou dcerou, tak rychle děvče uklidí do bytu a prohlásí, že je nemocná i když to není pravda. Každý pokus o návštěvu, o které ví, že bude, vždy znemožní tento styk s tím , že má ú d a j n ě nemoc z toho, že se má vidět se svým tátou. Přičemž tento stav trvá 2 roky . Vnučku neustále navádí k tomu, aby svého tátu ignorovala a ty její pomluvy tak i působí na jeho dítě, že se otce obává i když bez důvodu. Zamlžuje úmyslně pravdu před mojí vnučkou a znemožnila veškerý kontakt s naší rodinou, to znamená že ji uplně a zcela izolovala od všech včetně svých sestřenic a bratrancú - dětí, kteří ji nikdy neublížily a vždy se s ní hrávali atd. Pomluvila celou naší rodinu a znemožnila a znemožnuje neustále styk s v vnučkou, čímž ublížila poctivým a slušným lidem, což vidíme jako trestněprávní jednání z její strany. Vnučka povinně poslušně poslouchá matku, která ji vede svou nenávistí k jejímu otci a jeho rodine, přičemž tato rodina měla a má ráda to děvče, které nyní je v pubertě a nikdy ji nikdo si nedovolil ublížit a hlavně její táta ji má rád a toto co provádí matka jeho dcery, ho dovádí k zoufalství.Jelikož se nám zdá, že to její opovrženíhodné jednání příliš ovlivňuje myšlení a konaní vnučky, tak bych potřebovala od vás radu, jak se nadále má můj syn zachovat a co byste mu právně poradil, v této věci. Styk s dítětem byl určen soudně a ona ho absolutně nedodržovala a ani nedodržuje. Děkuji za právní radu.Babička.

Jestliže matka brání ve styku dítěte s otcem a styk je soudně upraven, může se otec domáhat výkonu rozhodnutí. Soud v takovém případě nejprve matce pošle výstrahu, pokud se to nezlepší, uloží jí pokutu, a pokud ani to nepomůže, lze to řešit i násilným předání za účasti soudního vykonavatele. Maření styku otce s dítětem může navíc být v extrémních případech posouzeno i jako trestný čin. Navíc by to mohlo být důvodem i ke změně výchovného prostředí, tedy že by vnučka mohla být svěřena do péče svého otce. Dítě skutečně může být nemocné, pokud to ale je jen výmluva, tak je to špatné a lze to řešit výše uvedenými způsoby. Je ale otázka, co takové řešení přinese pro vztah mezi otcem a dcerou. Právní možnosti jsou jedna věc, mezilidské vztahy ale věc jiná.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Nakolik má otec právo mne kontrolovat?

Příspěvekod zuzka.simikova v pát 07. říj 2011 20:46:56

Dobrý den,
mám neustálé problémy s otcem dítěte. Má určený styk dva dny o víkendu jednou za 14 dní. Chodí si max. jeden den, nebo vůbec. Když však chce pro syna přijít a ten je zrovna nemocný (o čemž jej vždy včas informuji, stejně jako o průběhu nemoci) začnou potíže. Vyhrožuje soudem apod. Tvrdí, že mi nevěří a že si chce tyto skutečnosti ověřovat u lékařky. Myslím, že veškeré informace má již ode mne a je zbytečné, aby paní doktorce telefonoval. Číslo jsem mu zatím nedala a snažím se mu domluvit po dobrém, já jej přece taky nekontroluji, kde je, když napíše, že za synem nemůže přijít. Má tedy právo na takovouto formu nátlaku a kontroly? Musím dodat, že když byl syn nemocný, nikdy se na něj nepřijel podívat a nikdy se nezajímal o náhradní termín, i když jsem mu tuto možnost v minulosti nabídla. Děkuji za odpověď
zuzka.simikova
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07. říj 2011 20:32:57

Re: Nakolik má otec právo mne kontrolovat?

Příspěvekod Poradce v sob 08. říj 2011 8:34:06

zuzka.simikova píše:Dobrý den,
mám neustálé problémy s otcem dítěte. Má určený styk dva dny o víkendu jednou za 14 dní. Chodí si max. jeden den, nebo vůbec. Když však chce pro syna přijít a ten je zrovna nemocný (o čemž jej vždy včas informuji, stejně jako o průběhu nemoci) začnou potíže. Vyhrožuje soudem apod. Tvrdí, že mi nevěří a že si chce tyto skutečnosti ověřovat u lékařky. Myslím, že veškeré informace má již ode mne a je zbytečné, aby paní doktorce telefonoval. Číslo jsem mu zatím nedala a snažím se mu domluvit po dobrém, já jej přece taky nekontroluji, kde je, když napíše, že za synem nemůže přijít. Má tedy právo na takovouto formu nátlaku a kontroly? Musím dodat, že když byl syn nemocný, nikdy se na něj nepřijel podívat a nikdy se nezajímal o náhradní termín, i když jsem mu tuto možnost v minulosti nabídla. Děkuji za odpověď

Otec samozřejmě má právo informovat se o zdravotním stavu dítěte, a to i u dětského lékaře. V tom mu těžko můžete bránit, když to párkrát zkusí a uvidí, že si nevymýšlíte, tak ho to přejde.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList
cron