Předávání dítěte v případě nemoci

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod pety v pát 21. lis 2008 16:01:29

Dobrý den,
nedávno proběhl soud o rozšíření styku 6leté dcery mého přítele. Soud nám vyhověl, z 1. a 3. neděle v měsíci budeme mít dceru každý druhý víkend od soboty do neděle. Tohle se ale bývalé manželce asi nelíbí, protože se vymlouvá na údajnou nemoc dcery. Sice v pátek a následující pondělí byla ve škole a zdravá, ale zrovna v sobotu ráno dostala horečky, takže jsme si ji nemohli vzít. Tak jsem se chtěla zeptat, jakou máme možnost, nebo jak a co udělat, aby víkend trávila u nás. Je nachlazení (kašel, rýma,..) důvodem k tomu, abychom si dceru nemohli odvézt? Co dělat proto, abychom ji měli i když je zdravá, ale matka se rozhodla nám ji nedat. Vše myslím tehdy, když je to ve dnech stanovených soudem. Mimo tyto dny to ani nezkoušíme, protože je nám předem známo, že nám ji ani neukáže.


Druhá otázka je ohledně zdravotní karty, kterou nám nechce s dcerou dávat. Ptali jsme se na pojišťovně, ale prý není možno udělat duplikát. Je někde stanoveno, aby dítě tuto kartu s sebou dostávalo, kydyby se náhodou něco přihodilo (člověk nikdy neví), nebo ji vůbec u sebe mít nemusí? Předem děkuji za odpověď. Pety
pety
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. lis 2008 14:02:55


Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Poradce v pát 21. lis 2008 19:09:30

pety píše: Co dělat proto, abychom ji měli i když je zdravá, ale matka se rozhodla nám ji nedat. Vše myslím tehdy, když je to ve dnech stanovených soudem. Mimo tyto dny to ani nezkoušíme, protože je nám předem známo, že nám ji ani neukáže.
Druhá otázka je ohledně zdravotní karty, kterou nám nechce s dcerou dávat. Ptali jsme se na pojišťovně, ale prý není možno udělat duplikát. Je někde stanoveno, aby dítě tuto kartu s sebou dostávalo, kydyby se náhodou něco přihodilo (člověk nikdy neví), nebo ji vůbec u sebe mít nemusí? Předem děkuji za odpověď. Pety

Pokud máte důvodné podezření, že matka dítěte maří styk dítěte s otcem výmluvami, můžete navrhnout u soudu, aby matku k předávání dítěte donutil např. pokutami. Matka pak bude muset doložit, že dítě bylo opravdu nemocné, zkrátka bude s ním muset dojít k lékaři a ten vystaví potvrzení o zdravotním stavu dítěte. Počítejte ale s tím, že podobné tahanice stejně nic nevyřeší, pokud matka dítěte je blbá, bude dítě proti otci navádět a žádný soud s tím nic nezmůže. Může sice dojít k násilnému předávání dítěte za aistence exekutora či policie či k ukládání pokut, ale pokud dítě samo nebude chtít u otce být (i když jen proto, že je zmanipulované), tak bude otce jen nenávidět za to, že k němu musí. Vím, že to není spravedlivé, ale rozumné řešení to nemá, pokud nejsou rozumní oba rodiče.
Pokud jde o kartu zdravotní pojišťovny, není toto nikde upraveno. Na druhou stranu, pokud vám matka dítěte odmítne kartu vydat a vy budete muset za případné lékařské očšetření zaplatit hotově, protože nebudete schopni doložit pojištění dítěte, bude vám to muset matka nahradit, protože k tomu dojde jejím zaviněním.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod pety v pon 24. lis 2008 8:45:55

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď. Naštěstí k nám přítelova dcerka jezdí velice ráda, na její přání jsme podali žádost na rozšíření styku. Chtěla jsem se ještě zeptat na to, jak postupuje policie či exekutor při předávání dítěte, když matka nemá v rukou žádné potvrzení o nemoci dítěte. A v případě, že má potvrzení, ale jen na slabé nachlazení. A i kdyby měla horečky, zda ji můžeme odvézt na pohotovost a kurýrovat u nás doma. Možná jsou to divné otázky, ale já sama, když jsme byla nemocná, jsem byla ráda, když u mne táta byl. Podávání žaloby na soud s následnou pokutou matce, si myslím, že není řešení, stejně by to zase odneslo to dítě, protože by se matka třeba mohla zadlužit. Děkuji P.
pety
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. lis 2008 14:02:55

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Poradce v pon 24. lis 2008 16:59:51

pety píše:Dobrý den,
moc děkuji za odpověď. Naštěstí k nám přítelova dcerka jezdí velice ráda, na její přání jsme podali žádost na rozšíření styku. Chtěla jsem se ještě zeptat na to, jak postupuje policie či exekutor při předávání dítěte, když matka nemá v rukou žádné potvrzení o nemoci dítěte. A v případě, že má potvrzení, ale jen na slabé nachlazení. A i kdyby měla horečky, zda ji můžeme odvézt na pohotovost a kurýrovat u nás doma. Možná jsou to divné otázky, ale já sama, když jsme byla nemocná, jsem byla ráda, když u mne táta byl. Podávání žaloby na soud s následnou pokutou matce, si myslím, že není řešení, stejně by to zase odneslo to dítě, protože by se matka třeba mohla zadlužit. Děkuji P.



Ono i to násilné předávání za přítomnosti exekutora nakonec odnese to dítě, protože jeho zdravému psychickému vývoji nějaké srdceryvné scény určitě neprospějí. Probíhá to tak, že zkrátka exekutor, resp. policista přijde a to předání dítěte si vynutí, třeba i přiměřeným násilím. Dítě pak jednou bude moci vnoučatům vyprávět, jaké mělo zajímavé dětství, protože ho za tatínkem vždycky vodil policajt. Pokud ovšem nějaká vnoučata mít bude, protože po těch zkušenostech si možná vlastní děti nikdy nepořídí. Pokud jde o tu nemoc, tak určitě s nějakými horečkami nebude předání dítěte realizováno. Pokud jde ale o nějaké lehké nachlazení, neviděl bych v tom problém, malé děti (zvlášť pokud chodí do školky nebo na první stupeň základní školy) jsou lehce nastydlé v podstatě od října do dubna nepřetržitě. Nicméně, jak už jsem uváděl v předchozí odpovědi, otázku kontatku dítěte s rodičem ani sebelpší soudce nevyřeší ku prospěchu dítěte, vždy to bude hledání jen toho nejmenšího zla, pokud rodiče nebudou ochotni ke vzájemné spolupráci. A zejména matky, které místo toho, aby využily volného času, když je dítě s otcem, a trochu si odpočinuly, raději dělají otci naschvály, by si měly uvědomit, že nevratně poškozují především své dítě a to, že poškozují svého bývalého partnera je jen druhotná záležitost. Takové dítě pak nebude samo schopno v dospělosti navázat normální rodinný vztah, protože ke všem partnerům bude přistupovat antagonisticky.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod sachnet v úte 03. úno 2009 19:41:42

Dobrý večer.Připojím se k tomuto tématu jelikož sama s tímto mám velmi negativní zkušenost.Zároveň požádám o radu,jak danou sitaci řešit.S bývalým přítelem mám dcerku,která v září 2008 nastoupila do MŠ.Od té doby se její zdravotní stav zhoršil - bývá častěji nemocná.Navštívila jsem s dítětem alergologii s negativním výsledkem.Nyní řeším s dětskou lékařkou problém vytržení nosní mandličky.V době nemoci dítěte musím čerpat paragraf na dítě.V době čerpání paragrafu nemoho otci détě předat jelikož pobírám finanční dávku za to,že celodenně a řádně o dítě pečuji.Kdybych otci dítě ke styku dala,dávka mi bude odebrána.Započně - li paragraf v týdnu,kdy má otec s dcerou stanovený styk a pokračuje až do následujícího týdne neměl by o dítě v době nemoci kdo pečovat,byla -li by mi dávka pozastavena z důvodu návštěvy otce.Pro mě je tohle velmi zapeklitá situace neboť otec mě obviňije,že to dělám schválně.Jde však ovlivnit nemoc dítěte?Lze ji načasovat?Pokud dcera kašle a má rýmu a již vím,že jí rýma sedá na průdušky,jdu s ní k lékařce.Ta rozhodne o tom,zda dítě může do školky či musí zůstat doma.A tehdy nastává problém s paragrafem.Otec dítěte nechce pochopit,že je dcerka nemocná a já čerpám paragraf.Opětovně mě jeho právní zástupce dává k soudu a požaduje placení pokut za nerealizované styky.Pro mě je to velmi nepříjemná situace.S otcem není možné hovořit.Nabídla jsem mu návštěvu dcery v místě našeho bydliště,což odmítl.Zde jsou stále jen viněny ženy,ale já zastávám názor,že kdo jsi bez viny,hoď kamenem, a já jím v tomto případě klidně hodím.Moje svědomí je čisté,otci ve styku nikterak nebráním.Pro mě je prvořadé zdraví naší dcery.Pro otce spíš jen to,jak mi škodit,tahat mě po soudech,znepříjemňovat mi tímto život.Je možnost tuto situaci jakkoliv řešit,když domluva s otcem možná není?Děkuji za odpověď.
sachnet
 

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Poradce v úte 03. úno 2009 19:53:53

sachnet píše:Je možnost tuto situaci jakkoliv řešit,když domluva s otcem možná není?Děkuji za odpověď.

Tohle žádný právník nevyřeší, je to jen a jen o lidech.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod sachnet v stř 04. úno 2009 10:26:36

Ano,je to o lidech.Ale jak se můžu bránit těmto nařčení,že mařím otci styk s dítětem?Je-li dcera zdravá,je vždy na styk s otcem řádně připravená.Mají-li být rodiče pro dítě vzorem,pak otec,když si dceru vyzvedává moc dobrým příkladem není,když není schopen ani slušně pozdravit či na pozdrav odpovědět.Kde bere jeho právní zástupce morální právo k tahanicím po soudech?Od počátku našeho rozchodu jsem se snažila být vstřícná.Náš vztah s otcem zkončil,ale je tady dítě,na kterém mi záleží.Ovšem jednostranná snaha není nekonečná.Dokonce jsem,jelikož s otcem nebylo možno mluvit,navštívila poradnu pro rodinu a mezilidské vztahy.Doufala jsem,že tam se nějakým způsobem podaří najít cestu ke komunikaci.Otec odtud odešel aniž by bylo cokoliv vyřešeno.K soudu chodit musím.Tyto situace mě psychicky vyčerpávají.Na právního zástupce peníze nemám.Je to opravdu tak neřešitelné?
sachnet
 

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod Poradce v stř 04. úno 2009 11:44:29

sachnet píše:Ano,je to o lidech.Ale jak se můžu bránit těmto nařčení,že mařím otci styk s dítětem?Je-li dcera zdravá,je vždy na styk s otcem řádně připravená.Mají-li být rodiče pro dítě vzorem,pak otec,když si dceru vyzvedává moc dobrým příkladem není,když není schopen ani slušně pozdravit či na pozdrav odpovědět.Kde bere jeho právní zástupce morální právo k tahanicím po soudech?Od počátku našeho rozchodu jsem se snažila být vstřícná.Náš vztah s otcem zkončil,ale je tady dítě,na kterém mi záleží.Ovšem jednostranná snaha není nekonečná.Dokonce jsem,jelikož s otcem nebylo možno mluvit,navštívila poradnu pro rodinu a mezilidské vztahy.Doufala jsem,že tam se nějakým způsobem podaří najít cestu ke komunikaci.Otec odtud odešel aniž by bylo cokoliv vyřešeno.K soudu chodit musím.Tyto situace mě psychicky vyčerpávají.Na právního zástupce peníze nemám.Je to opravdu tak neřešitelné?

Nedá se nic dělat, soud musí podněty otce dítěte řešit a k soudu tak musíte. Pokud se opakovaně prokáže, že otec dítěte vás tak pouze šikanuje, tak můžete zkusit podat trestní oznámení pro poškozování cizích práv, byť si nejsem jistý, zda to jako trestný čin bude posouzeno, ale mohlo by to být kvalifikováno alespoň jako přestupek. Jinak nezbývá než čekat, až si otec dítěte najde jinou ženu, pak se to většinou zklidní.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Předávání dítěte v případě nemoci

Příspěvekod sachnet v stř 04. úno 2009 12:46:04

Otec dítěte již s jinou ženou žije.Nezbývá tedy než se obrnit trpělivostí.Děkuji za odpovědi.
sachnet
 

Podmínky při OČR

Příspěvekod namah v pon 04. kvě 2009 13:14:30

Dobrý den,potřebovala bych poradit ve věci předávání dítěte při čerpání OČR.Vím,že dítě otci předat nemusím,pokud paragraf čerpám.Nastane - li situace,že můžu s dítětem na procházku,po doporučení lékařky,může tuto vycházku absolvovat otec dítěte?Nežijeme ve společné domácnosti.Můžu být postižena odebráním dávky OČR,když dítě otci na vycházku dám,abych zabránila osočování,že bráním otci ve styku s dcerou?Již jsem se dotazovala na OPD i na OSSZ,ale nikdo nebyl schopen mi na toto odpovědět.Děkuji
namah
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. říj 2008 20:38:28

Další

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron