Úprava styku s dítětem

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v pát 07. říj 2011 9:59:29

hasalzuz píše:mám právo,nabídnout jiný termín,když mi jeho nevyhovuje?Měl by respektovat,že mám také svůj život?Současně s tím,že se začal ozývat o návštěvu,jsem získala informaci,že se s bývalou manželkou soudí o staršího syna-změna péče,při jejich soudním jednání,na něj bývalá manželka "řekla" že má další dítě s kterým se pravděpodobně nestýká /jistě potřebuje ho očernit/a on na to konto se začal zajímat,aby zřejmě získal "plusové hodnocení co se týče vztahů s nejmladším synem.Bude někdo brát ohled na syna,že jeho zájem není upřímný,ale účelový,že prvořadě nejde za synem,ale že musí,kvůli soudním jednáním,aby byl v podsdstatě jen prostředek pro získání toho nejstaršího?tatě za toho dobrého.Ještě chci podoktnout,že syna stále kojím,v noci,i přes den/večer.Zohledňuje se i tento fakt?Když za synem přijede 1x měsíčně na hodinu a ještě na něj musíme 1,5 hod.čekat,protože je nedochvilný a nedodržuje dohodnutý čas,má to nějaký význam?Je nějaká obrana pro syna mého,že je v podstatě jen prostředek pro získání toho nejstaršího?Děkuji za vaši odpověď.Zuzana


Na styku s dítětem se oba rodiče musejí dohodnout, rozhodně to nejde tak, že si jeden z nich určí termín a ten druhý se musí podřídit. Navíc takhle malé dítě má svůj zvláštní režim a i na to je třeba brát ohledy. Pokud se nedohodnete, bude muset jeden z vás podat u soudu návrh na úpravu styku. Tam můžete uvést vše, co jste uvedla tady a soud to zváží a rozhodne.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Úprava poměrů

Příspěvekod Saromak v úte 29. lis 2011 14:12:12

Zdravím. Mám následující problém:

Cca před pěti lety jsem byl chvíli s jednou holkou. Měli jsme techtle mechtle po delší dobu a to spíše jen nárazově. Pak to začalo být intenzivnější a viděl jsem z její strany zájem, který bych já nemohl opětovat, protože jsem začal zjišťovat, že to není holka, se kterou bych chtěl strávit život, tak jsem to utnul, abych jí zbytečně neubližoval. Od té doby jsem se s ní jen jednou a to když jsem ji vzal autem ke společnému kamarádovi na grilování. Večer mi pak řekla, že mi chce něco říci, ale to jsem nebral na vědomí, protože můj zájem už skončil.

Pak mi od ní přišla SMS, že se jí narodil kluk, má takové a takové míry a jmenuje se po mně. Posléze jsem z ní dostal, že je to prý moje. Abych to zkrátil. Nevěděl jsem, jak se k tomu postavit, jak přijít k rodičům a říci jim, že už mají své první vnouče. Čas se protahoval, já stále nevěděl a prošvihl jsem už čas, kdy jsem to měl říci. Bohužel tehdy měla možnost mi to říci v autě, ale neudělala to. Já se tři roky trápil, stále na to myslel a tajil to. Z dnešního pohledu hloupé a pošetilé řešení, kterým jsem ublížil nejen klukovi, ale i sobě.

Po 3 letech se stalo, že na mě udeřila sociálka, ať se přiznám k otcovství nebo ho popřu (nebyl jsem uvedený v rodném listě). Udělal jsem si testy a dopadly pozitivně (on je mi tedy i dost podobný vizuálně :-)). Než jsme se ale rozhoupali k tomu dát mě do rodného listu, dostalo se to k soudu. Ten proběhl bez mé přítomnosti, protože jsem byl nemocný, ale byl jsem již v rodném listu a tak to pak ukončili.

Nicméně teď mě v pátek čeká další soud, kde se bude řešit svěření do péče rodičů. Původně jsem chtěl dát ho do společné, abychom se na všem dohadovali sami, ale jak jsem až nyní zjistil, tak to nejde, když rodiče spolu nebydlí. Střídavá je blbost pro dítě, kterému jsou 4,5 roku a tak jsem povolil a řekl teď matce dítěte, ať jde do její péče, že se dohodneme na výživném (něco jsem jí platil od minulého, pak jsme se dohodli, že jí budu přispívat podle potřeby, tak jsem kupoval různě potraviny, atd. To mám alespoň doložené platbami kartou - výhoda je, že to je většinou 50 metrů od jejich baráku.

Soud po mně chce doložit příjmy od roku 2007, kdy se kluk narodil. Já byl do roku 2010 student (nyní mi je 30 let) a příjmy z daňového přiznání příliš vysoké nejsou. Od roku 2009 se navíc do výdajů nezapočítává sociální a zdravotní pojištění, takže jsou ty částky vlastně od roku 2009 nižší.

S matkou dítěte jsme se snažili nějak fungovat dohromady, ale po čase to krachlo, jsme příliš odlišní, jsme každý jiná sociální skupina. Asi bychom se byli schopni domluvit na všem, ale je problém, že mi teď říká, že nechce, aby se kluk stýkal s rodiči. Resp. jí vadí moje matka, která po čase poznala, že matka dítěte není taková, jak se původně zdála a její (mámin) vztah s ní ochladl.

Na sociálce mi poradili nechat dítě v její péči a zažádat o rozšířený styk. Ona mi tedy jinak nebrání ve styku s klukem, ale chtěl bych mít na papíře napsáno, že si ho mohu vzít např. každých 14 dní o víkendu, přes týden vyzvednout ze školky a pak ho vrátit domů, atd. Zde nastává problém, kdy narážím na to, že ona nechce, abych bral kluka k rodičům. Argumenty jsou zcestné, argumentuje tím, že se ho snad snažíme převychovat, že mu dáváme zdravou výživu (maminka vaří zdravě, ale rozumným způsobem, tedy že používá kvalitní potraviny, nepoužívá chemická dochucovadla, atd.) nebo že mu moje máti nakazuje, že něco nesmí, nemůže, atd. To je myšleno asi tím, že mu třeba řeknou, aby si umyl ruce, pusu, když si ji zašpiní, aby zbytečně něco neupatlal nebo aby nešáhl na něco, co by na něj mohlo spadnout nebo aby něco zbytečně nerozbil, protože se mu dostane do ruky něco, co do dětských rukou nepatří. Čili dělají to, co dělají miliony jiných prarodičů. Jinak mají kluka rádi, věnují se mu, hrají si s ním.

Rozhodně ale nemohu přistoupit na dohodu, ve které bude omezen styk kluka s prarodiči. To, že je máma občas moc starostlivá, to přece není nic špatného. Horší by bylo, kdyby to bylo naopak. A upřímně, pokud teď vidí kluka jednou za dlouhý čas, tak se ani nemohu divit, že se snaží se klukovi rozdat. Bohužel matka kluka je z rodiny, kde bylo 13 dětí!!! Není se pak čemu divit, že jí nevychovávali s takovou péčí, jako vychovávají rodiče, kteří mají normální počet dětí.

Co mám dělat, abych jí přesvědčil? Chtěl bych mít raději dohodu a tu předložit soudu, ať se vyvarujeme nepříjemného jednání. Děkuji.
Saromak
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29. lis 2011 13:42:45

Re: Úprava poměrů

Příspěvekod Poradce v úte 29. lis 2011 16:28:35

Saromak píše:Co mám dělat, abych jí přesvědčil? Chtěl bych mít raději dohodu a tu předložit soudu, ať se vyvarujeme nepříjemného jednání. Děkuji.

To není otázka pro právníky, ale spíše pro rodinnou poradnu. Pokuste se dohodnout. Pokud se dohodnete, tak s dohodou k soudu ani nechoďte, soud by se jí ani nezabýval, protože o úpravě styku se rozhoduje jen tehdy, pokud se rodiče nedohodnou. Pokud se nedohodnete sami, zkuste požádat o pomoc sociální odbor, oddělení péče o mládež, na městském úřadu, v jehož obvodu dítě bydlí. Tam by vám mohli pomoci se domluvit. Pokud ani to nepomůže, musíte podat návrh na soudní úpravu styku.
Počítejte ale s tím, že styk bude upraven pro dítě a pro vás, nikoliv pro další osoby, tedy ani pro vaše rodiče. Vy v rámci styku s dítětem můžete chodit kam chcete, pokud to samozřejmě nebude pro dítě závadné. Nikdo vám tedy nemůže bránit v tom, abyste společně se svým dítětem navštěvoval své rodiče. (pokud tedy např. rodiče nejsou např. asociální alkoholici, u nichž by hrozilo, že dítě může přijít k nějaké újmě).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Úprava styku s dítětem

Příspěvekod lora v pon 23. led 2012 14:30:17

Dobrý den,
jsem tři roky po rozvodu a děti navštěvují mého exmanžela téměř pravidelně každých čtrnáct dní na víkendy. Děti k němu, ale nechtějí chodit, protože bydlí v garsonierce, má suchý záchod a prý to tam smrdí. Dále má exmanžel problémy s alkoholem, což se mi nelíbí - svěřit děti někomu, kdo je pořád opilí?!
Na sociálním úřadu práce mi sdělili že musím sepsat návrh na nápravu výchovy dětí, bohužel ale nevím jak. Nemůže mi tu někdo prosím, nějak poradit?
Moc děkuji
S pozdravem
Lora
lora
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. led 2012 14:20:58

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v pon 23. led 2012 14:49:47

lora píše:Dobrý den,
jsem tři roky po rozvodu a děti navštěvují mého exmanžela téměř pravidelně každých čtrnáct dní na víkendy. Děti k němu, ale nechtějí chodit, protože bydlí v garsonierce, má suchý záchod a prý to tam smrdí. Dále má exmanžel problémy s alkoholem, což se mi nelíbí - svěřit děti někomu, kdo je pořád opilí?!
Na sociálním úřadu práce mi sdělili že musím sepsat návrh na nápravu výchovy dětí, bohužel ale nevím jak. Nemůže mi tu někdo prosím, nějak poradit?
Moc děkuji
S pozdravem
Lora


Vzor najdete přímo na našich stránkách
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod olousek v sob 18. úno 2012 22:05:56

dobry den, rada bych se zeptala na vas nazor. Mam 16.mesicni dceru s zenatym muzem. Od jejiho narozeni nechtel o priznani otcovstvi nic slyset, doslo k nemu pred 3.mesici. Dohodli jsme se na alimentech a taky jsem ho pozadala aby dceru navstevoval u nas v byte, kdykoviv bude chtit a dokud je tak mala a nerozhodne se sama, ze bude chtit jit s tatou, tak aby ji neodnasel k sobe domu. Doted to tak fungovalo, prichazel po praci tak 3x za tyden. Musim podotknout,ze jsem s dcerou sama a nemam zadneho noveho pritele. Az v posledni dobe na neho zacala tlacit manzelka a opravdu nechapu proc, aby dceru privedl domu. Jsem zasadne proti tomu, nebot si myslim, ze ma byt v kontaktu s otcem a ne s ni, jelikoz s ni nema nic spolecneho. Taky si myslim, ze dcerka je jeste malicka, rano chodi do jesli, nebot jsem se musela vratit do prace a aby potom jeste menila dva domovy si myslim, ze urcite by to pro ni nebylo dobre. Doted jsme se vzdy dohodli bez soudniho rozhodnuti a on zacal o tom, ze pokud pujdeme pred soud, tak si dceru muze odnest kdy bude chtit. Musim podoktnout, ze kdyz je tady u nas s malou, tak se ji venuje a hraje si s ni, ale mam takove obavy, ze pokud ji bude mit doma, tak se ji bude venovat vic nez on jeho manzelka a dcery, coz jsem zasadne proti. Dekuji za odpoved.
olousek
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18. úno 2012 21:18:34

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v stř 22. úno 2012 14:42:22

olousek píše:dobry den, rada bych se zeptala na vas nazor. Mam 16.mesicni dceru s zenatym muzem. Od jejiho narozeni nechtel o priznani otcovstvi nic slyset, doslo k nemu pred 3.mesici. Dohodli jsme se na alimentech a taky jsem ho pozadala aby dceru navstevoval u nas v byte, kdykoviv bude chtit a dokud je tak mala a nerozhodne se sama, ze bude chtit jit s tatou, tak aby ji neodnasel k sobe domu. Doted to tak fungovalo, prichazel po praci tak 3x za tyden. Musim podotknout,ze jsem s dcerou sama a nemam zadneho noveho pritele. Az v posledni dobe na neho zacala tlacit manzelka a opravdu nechapu proc, aby dceru privedl domu. Jsem zasadne proti tomu, nebot si myslim, ze ma byt v kontaktu s otcem a ne s ni, jelikoz s ni nema nic spolecneho. Taky si myslim, ze dcerka je jeste malicka, rano chodi do jesli, nebot jsem se musela vratit do prace a aby potom jeste menila dva domovy si myslim, ze urcite by to pro ni nebylo dobre. Doted jsme se vzdy dohodli bez soudniho rozhodnuti a on zacal o tom, ze pokud pujdeme pred soud, tak si dceru muze odnest kdy bude chtit. Musim podoktnout, ze kdyz je tady u nas s malou, tak se ji venuje a hraje si s ni, ale mam takove obavy, ze pokud ji bude mit doma, tak se ji bude venovat vic nez on jeho manzelka a dcery, coz jsem zasadne proti. Dekuji za odpoved.

Jako právník vám můžu dát jen jednu odpověď: Pokud se na styku nedohodnete, upraví ho na návrh jednoho z vás soud.
Chápu vaše obavy, ale jestliže je otec dítěte ženatý, tak mu těžko zabráníte, aby vaše dítě přišlo do styku s jeho manželkou. Takových vztahů jsou tisíce a není na tom nic zvláštního. Jestliže z toho máte obavy, doporučuji dojít s otcem dítěte i s dcerou do rodinné poradny, tam vám řeknou, jak se na takové a podobné situace, které mohou v budoucnu nastat, připravit. Bude to rozhodně lepší, než se tahat po soudech.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron