Úprava styku s dítětem

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Hajek68 v pát 05. bře 2010 23:06:12

Dobrý den, mám čtrnáctiletou dceru, která byla soudem svěřena mé bývalé ženě. Je to už pět let co jsme rozvedení. Moje dcera se v prosinci loňského roku rozhodla, že bude bydlet u mě. Náš rozvod dost špatně nesla a jak jen to šlo chodila za mnou. Nechci jí do ničeho nutit tak jsem souhlasil. Byl jsem překvapen, že moje bývalá žena s tím souhlasila pouze s tím, že ji bude jednou za čtrnáct dní na víkend navštěvovat. Dohodli jsme se i o ponechání výživného pro účely dcery. Matka mi nic neplatí jen hradí dceři stravné (500kč měsíčně) a jiné poplatky, které dříve platila (např. popelnice 500,- Kč ročně). Bohužel nechce nic sepisovat. Chci se zeptat je možné to takto ponechat bez souhlasu soudu jen na ústní dohodě? Jsem povinen jí i nadále platit výživné, když dcera žije u mě? Děkuji za odpověď
Hajek68
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. bře 2010 22:15:03


Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v sob 06. bře 2010 17:59:39

Hajek68 píše:Dobrý den, mám čtrnáctiletou dceru, která byla soudem svěřena mé bývalé ženě. Je to už pět let co jsme rozvedení. Moje dcera se v prosinci loňského roku rozhodla, že bude bydlet u mě. Náš rozvod dost špatně nesla a jak jen to šlo chodila za mnou. Nechci jí do ničeho nutit tak jsem souhlasil. Byl jsem překvapen, že moje bývalá žena s tím souhlasila pouze s tím, že ji bude jednou za čtrnáct dní na víkend navštěvovat. Dohodli jsme se i o ponechání výživného pro účely dcery. Matka mi nic neplatí jen hradí dceři stravné (500kč měsíčně) a jiné poplatky, které dříve platila (např. popelnice 500,- Kč ročně). Bohužel nechce nic sepisovat. Chci se zeptat je možné to takto ponechat bez souhlasu soudu jen na ústní dohodě? Jsem povinen jí i nadále platit výživné, když dcera žije u mě? Děkuji za odpověď

Pokud se rodiče na výchově dítěte dohodnou, je to vždy lepší, než když to řeší soud. není vůbec vaší povinností to přes soud řešit, jestliže jste se dohodli jinak, než rozhodl soud, je to naprosto v pořádku. jestliže dcera žije u vás, tak samozřejmě žádné výživné platit nemusíte, protože výživu dcery zajišťujete osobně.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Nelis v sob 08. kvě 2010 9:47:09

Chtěla bych se jen zeptat, jak se počítá týden styku otce s dítětem, máme stanoveno týden, s tím, že normálně si bere otec syna od 9 do 18 hodiny, týden si naplánoval od čtvrtku 11 hodin do dalšího čtvrtku 11 hodin, je to tak správně, nebo by měl syna vrátit ve středu ve 20 hodin. Vím, že to vypadá divné, ale jde o to, že otec dělá naschvály, ve styku mu nebráním, zato on mi syna v den, kdy ho má mít a já chci jet pryč nechce nechat, i když mu nabídnu kompenzaci.....

Nelis
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. kvě 2010 9:33:42

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v sob 08. kvě 2010 10:11:56

Nelis píše:Chtěla bych se jen zeptat, jak se počítá týden styku otce s dítětem, máme stanoveno týden, s tím, že normálně si bere otec syna od 9 do 18 hodiny, týden si naplánoval od čtvrtku 11 hodin do dalšího čtvrtku 11 hodin, je to tak správně, nebo by měl syna vrátit ve středu ve 20 hodin. Vím, že to vypadá divné, ale jde o to, že otec dělá naschvály, ve styku mu nebráním, zato on mi syna v den, kdy ho má mít a já chci jet pryč nechce nechat, i když mu nabídnu kompenzaci.....

Týden je týden, tedy 7 dní neboli 168 hodin - tedy návrat ve čtvrtek v 11 hodin, pokud se nedomluvíte jinak
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Nelis v sob 08. kvě 2010 10:44:03

Děkuji moc za odpovéď, už se raději informuju, protože mi dělá naschvály, například mél vrátit syna 1.1. nevrátil s tím, že však je to lichý víkend, tak ho má mít, takže ho přivezl až 3.1. a nic jsem neudělala, protože bohužel měl pravdu, byl to 53tí týden, ztn. lichý a to že syna nevrátil, kdy mu bylo stanoveno nikdo řešit nechtěl....
Nelis
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. kvě 2010 9:33:42

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Nelis v sob 08. kvě 2010 13:15:57

Ještě mne napadla otázka: otec mi poslal písemně návrh, kdy chce syna o prázdninách. Předtím jsem ho však poždádala, že bych ho první týden prázdnin chtěla já, protože už mám naplánovanou dovolenou. Samozřejmě chce v návrhu první týden syna u sebe. pokud s tímto nesouhlasím, mám mu dát písemné stanovisko s návrhem mým, nebo jak to řešit?
Nelis
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. kvě 2010 9:33:42

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v sob 08. kvě 2010 19:06:36

Nelis píše:Ještě mne napadla otázka: otec mi poslal písemně návrh, kdy chce syna o prázdninách. Předtím jsem ho však poždádala, že bych ho první týden prázdnin chtěla já, protože už mám naplánovanou dovolenou. Samozřejmě chce v návrhu první týden syna u sebe. pokud s tímto nesouhlasím, mám mu dát písemné stanovisko s návrhem mým, nebo jak to řešit?

Jestliže nemáte stanoveno soudem přesně v jakém termínu má být dítě u otce o prázdninách, musíte se dohodnout. Jestliže se nedohodnete, jděte zase k soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Ferrari v ned 11. črc 2010 14:49:42

Dobrý den,
prosím o upřesnění formulace z rozsudku týkajícího se úpravy styku s dítětem během letních prázdnin.
"Po dobu hlavních letních prázdnin je otec oprávněn a povinen stýkat se s ... po dobu dvou týdnů, když termín prázdninového styku je otec povinen matce sdělit do 30.4. každého roku."
Zajímalo by mne, zda otec může tyto dva týdny čerpat během letních prázdnin přerušovaně, nebo má dva týdny čerpat pouze v jednom uceleném termínu, když mi má sdělit termín a ne termíny styku. Popřípadě na jakou nejmenší jednotku může rozdělit tyto dva týdny.
Ferrari
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11. črc 2010 14:29:57

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v ned 11. črc 2010 15:54:54

Ferrari píše:Dobrý den,
prosím o upřesnění formulace z rozsudku týkajícího se úpravy styku s dítětem během letních prázdnin.
"Po dobu hlavních letních prázdnin je otec oprávněn a povinen stýkat se s ... po dobu dvou týdnů, když termín prázdninového styku je otec povinen matce sdělit do 30.4. každého roku."
Zajímalo by mne, zda otec může tyto dva týdny čerpat během letních prázdnin přerušovaně, nebo má dva týdny čerpat pouze v jednom uceleném termínu, když mi má sdělit termín a ne termíny styku. Popřípadě na jakou nejmenší jednotku může rozdělit tyto dva týdny.

Mohou to být dva týdny v celku, ale může jít i o rozdělenou dobu. Vím, že to není v rozsudku stanoveno, ale viděl bych to tak, že pokud tu dobu styku chcete dělit, nemělo by to být na více než dva samostatné termíny, aby také matka mohla naplánovat svou dovolenou s dítětem, případně, jde-li o větší dítě, aby i to si mohlo zajistit svůj program.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

jaký styk s dcerou určí soud,když otec na dceru kašle

Příspěvekod Zoja0303 v pát 23. črc 2010 20:39:29

Dobrý večer. Podala jsem k soudu Žalobu na určení výživnéhé na nezletilou dceru. Samozřejmě se zde bude probírat i styk s jejím otcem. Jsem z toho upřímně strašně vystrašená, protože otec dceru,které teprve budou 2 roky za poslední 4 měsíce navštívil pouze 2x z toho dohromady na 3 hodiny čistého času. Jinak zájem nejeví. Dělá pouze problémy např. před dětskou doktorkou zjišťuje a prosí o potvrzení,že se o dceru zle starám.
Jak postupuje soud v tomto věku dítěte,kdy otec dceru nenavštěvuje,nemá o ni zájem a nikdy s námi nežil?
Uvěří soudce např. jeho verzy,že kvůli matce dítěte neprojevuje zájem o styk? (napsala jsem mu po rochodu pár nepříjemných zpráv - avšan nesouvisely s naší dcerou. On mně tím ale vydírá,že to použije proti mně)
Ještě dotaz jak do budoucna probíhá styk dítěte s otcem v tomto věku?
Moc děkuju za odpověď.
Zoja0303
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23. črc 2010 20:18:23

PředchozíDalší

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron