Úprava styku s dítětem

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: jaký styk s dcerou určí soud,když otec na dceru kašle

Příspěvekod Poradce v sob 24. črc 2010 12:04:06

Zoja0303 píše:Dobrý večer. Podala jsem k soudu Žalobu na určení výživnéhé na nezletilou dceru. Samozřejmě se zde bude probírat i styk s jejím otcem. Jsem z toho upřímně strašně vystrašená, protože otec dceru,které teprve budou 2 roky za poslední 4 měsíce navštívil pouze 2x z toho dohromady na 3 hodiny čistého času. Jinak zájem nejeví. Dělá pouze problémy např. před dětskou doktorkou zjišťuje a prosí o potvrzení,že se o dceru zle starám.
Jak postupuje soud v tomto věku dítěte,kdy otec dceru nenavštěvuje,nemá o ni zájem a nikdy s námi nežil?
Uvěří soudce např. jeho verzy,že kvůli matce dítěte neprojevuje zájem o styk? (napsala jsem mu po rochodu pár nepříjemných zpráv - avšan nesouvisely s naší dcerou. On mně tím ale vydírá,že to použije proti mně)
Ještě dotaz jak do budoucna probíhá styk dítěte s otcem v tomto věku?
Moc děkuju za odpověď.



Jak jste přišla na to, že se u soudu bude probírat i styk otce s dítětem. pokud nikdo písemně nepodal návrh na úpravu styku, nebude se tím soud vůbec zajímat. Pokud by přesto k řízení o úpravu styku došlo, rozhodně nemá cenu tady řešit nějaký konkrétní případ, který vy popisujete, protože těch okolností je mnoho, vaše vyjádření je pouze jednostranné a u soudu může být nakonec vše jinak. Pokud byste chtěla tyto problémy řešit, doporučuji obrátit se na advokáta. Pokud jde o styk malých dětí s otcem, už jsme tady o tom někde psali. V podstatě se začíná pomaličku na pár hodin a postupně se to rozšiřuje třeba i tak, že dítě u otce může přespat. Podrobněji jinde.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


úprava styku dětí s otcem

Příspěvekod elizabeth75 v pon 20. pro 2010 16:26:05

Dobrý den,jsem rozvedená a styk s dětmi byl manželovi přiznán dohodou. Snažím se opravdu vycházet vstříc,ale pro manžela to znamená,že si může vzít děti pokaždé kdy se mu zamane s tím,že má volno a má na to nárok. Nehodlá se mnou diskutovat o nějaké dohodě a proto chci tyto práva změnit. Mám i problém s tím,že má velmi špatný vliv na syna. Snaží se velmi tvrdě syna přesvědčit o tom jak jsem špatná,a že jej nemám ráda byť to není pravda. Synovi je 11 let a bojí se manželovi odporovat,proto mu radši i lže,aby byl klid. Jak moc si může bývalý manžel nárokovat svá práva?

elizabeth75
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. pro 2010 16:11:38

Re: úprava styku dětí s otcem

Příspěvekod Poradce v pon 20. pro 2010 18:27:45

elizabeth75 píše:Dobrý den,jsem rozvedená a styk s dětmi byl manželovi přiznán dohodou. Snažím se opravdu vycházet vstříc,ale pro manžela to znamená,že si může vzít děti pokaždé kdy se mu zamane s tím,že má volno a má na to nárok. Nehodlá se mnou diskutovat o nějaké dohodě a proto chci tyto práva změnit. Mám i problém s tím,že má velmi špatný vliv na syna. Snaží se velmi tvrdě syna přesvědčit o tom jak jsem špatná,a že jej nemám ráda byť to není pravda. Synovi je 11 let a bojí se manželovi odporovat,proto mu radši i lže,aby byl klid. Jak moc si může bývalý manžel nárokovat svá práva?



To nejsou jen práva otce, ale i právo dítěte na otce. Podstata tkví v tom, že buď se na nějakém pro všechny vyhovujícím způsobu styku dohodnete či nikoliv. Pokud vám současný stav nevyhovuje a domníváte se, že to neprospívá ani synovi a jeho otec se s vámi nebude chtít dohodnout na pevných pravidlech, tak podejte u soudu návrh na konkrétní úpravu styku (vzor je sice psán pro rodiče, který nemá dítě u sebe, ale nic nebrání tomu, abyste ho i vy přiměřeně použila). Tím to bude pevně dané a vy i váš syn budete přesně vědět. kdy má být u otce.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Kat. v stř 12. led 2011 23:25:48

Dobrý den,
jsem rozvedená (4 roky) a dcera (11) byla svěřena do mé péče.
Otcem syna (2) je bývalý manžel a je uveden v rodném listě.
O děti se starám já a otec mi platí výživné 1200 na každé dítě dle naší dohody. (U dcery bylo stanoveno soudně.)
S dětmi žiji sama, s otcem dětí nežiji ani společně nehospodaříme. (otec i já máme jiné trvalé bydliště.)
S dětmi se jejich otec stýká vždy dle telefonické dohody a nemáme s tím problém, vždy se dohodneme.
Kvůli vyloučení otce dětí ze společně posuzovaných osob, musím podat k soudu "Dohodu o úpravě poměrů nezletilého dítěte".
Chci se zeptat, jestli v této dohodě musí být písemně a přesně upravena doba styku otce s dětmi, nebo stačí napsat jen, že se na tomto vždy dohodneme, jak jsem již psala výše.
Také se chci zeptat, jestli kvůli této dohodě se budeme muset k soudu dostavit osobně, nebo jestli se toto vyřizuje jen písemně.
Děkuji za odpověď.
Kat.
Kat.
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12. led 2011 23:04:25

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v čtv 13. led 2011 7:52:54

Kat. píše:Dobrý den,
jsem rozvedená (4 roky) a dcera (11) byla svěřena do mé péče.
Otcem syna (2) je bývalý manžel a je uveden v rodném listě.
O děti se starám já a otec mi platí výživné 1200 na každé dítě dle naší dohody. (U dcery bylo stanoveno soudně.)
S dětmi žiji sama, s otcem dětí nežiji ani společně nehospodaříme. (otec i já máme jiné trvalé bydliště.)
S dětmi se jejich otec stýká vždy dle telefonické dohody a nemáme s tím problém, vždy se dohodneme.
Kvůli vyloučení otce dětí ze společně posuzovaných osob, musím podat k soudu "Dohodu o úpravě poměrů nezletilého dítěte".
Chci se zeptat, jestli v této dohodě musí být písemně a přesně upravena doba styku otce s dětmi, nebo stačí napsat jen, že se na tomto vždy dohodneme, jak jsem již psala výše.
Také se chci zeptat, jestli kvůli této dohodě se budeme muset k soudu dostavit osobně, nebo jestli se toto vyřizuje jen písemně.
Děkuji za odpověď.
Kat.


Než odpovím, neodpustím si jednu poznámku. Tohle, co popisujete, je příšerná byrokracie. O úpravě poměrů nezletilých dětí by měl soud rozhodovat je v případě, že se o tom rodiče nedohodnou (tak to stanoví zákon). Vy jste se dohodli, tak proč byste měli chodit k soudu? To si zase jen nějaký úředník vymyslel naprosto alibisticky, že když bude mít papír od soudu, tak nebude muset sám přezkoumávat, jestli spolu žijete nebo ne. Správně by měl soud váš návrh zamítnout, protože nejsou splněny podmínky pro soudní rozhodování. Vždyť ani soud nepůjde k vám domů a nebude zjišťovat jestli spolu žijete nebo ne. Maximálně tam pošle sociální pracovnici, která se jen podívá, jestli je prostředí vhodné pro děti, ale to, zda tam váš bývalý manžel má pantofle a kartáček na zuby, ji zajímat nebude. Takže úřad vyplácející dávky jen zcela zbytečně přidělává starosti vám a práci soudům, které i tak mají důležitější práce až nad hlavu. Vím, že vy za to nemůžete, je to jen alibismus státního úřadu, nic jiného.

K vaší otázce: Dohoda o úpravě poměrů vůbec nemusí zahrnovat styk otce s dítětem. Ten soud upravuje jen v případech, kdy se rodiče skutečně nejsou schopni dohodnout. Ve vámi popisovaném případě stačí, aby dohoda upravovala výchovné poměry dítěte (tedy komu je svěřeno do péče - tj. vám) a jaké má druhý rodič (v daném případě otec) platit výživné. Nic dalšího tam být nemusí. Pokud jde o vaši účast u soudního jednání, bylo by lepší, abyste se tam dostavili. Soudce se vás sice asi nebude na nic moc vyptávat a bude to za deset minut hotové. Pokud vám účast u soudu bude působit nějaké větší problémy, zkuste se třeba telefonicky se soudcem dohodnout, zda na vaší účasti trvá.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Jure v stř 03. srp 2011 19:27:18

Vážení provozovatelé webu Rodina u soudu,

vřele díky, že provozujete tento web, který pomáhá spoustě lidem v těžkých životních situacích. Sám se také v jedné také nacházím a rád bych vás požádal o vyjádření.

S bývalou přítelkyní mám čtyřletého syna. Odešel jsem od nich hned po porodu. Se synem se mohu vídat nepravidelně s periodou jednou za měsíc a půl a taky za nesmyslných podmínek (které se například řídí výkladem horoskopu od astrologa atd.). Navíc matka mi nikdy nepůjčila syna osobně, ale vždycky pouze mým rodičům, kde jsem se s ním, nejprve potajnu, a potom veřejně mohl vidět. Těžko akceptovatelných skutečností je mnohem více a do teď jsem se pokoušel s matkou po dobém domlouvat. Protože to teď nikam nevede, chystám se podat oznámení k soudu o úpravu styku, které mi také doporučila sociální pracovnice.

Zajímalo by mě, jestli je možné, aby soud rozhodl o vágní formulaci styku otce s dítětem, který by mohl mít přibližně takovéto znění:
„Otec si bude půjčovat dítě jednou za čtrnáct dní na víkend (vyzvednutí - pátek 17:00, vrácení - neděle 18:00). V případě, že otec nebude schopný dodržet den nebo čas vyzvednutí respektive vrácení, může jej zastoupit jeden z prarodičů (babička nebo dědeček z otcovy strany), otec se však zavazuje, že osobně provede sedmdesát procent všech předání. Pravidelnost předávání se popřípadě procentuální hodnocení bude hodnoceno jednou za rok.“

Takovéto znění bohužel nemůže být předloženo u soudu jako dobrovolná dohoda rodičů, protože matka paušálně odmítne jakýkoliv návrh otce (dobrovolná dohoda krachuje na mnohem nesmyslnějších záležitostech, viz astrolog atd.).

Neformálním odůvodněním je předpokládaná buzerace ze strany matky. Pokud soud nařídí matce, aby vykonávala něco proti její vůli, bude předávání znepříjemňovat, jak jen bude moct (dříve toto šlo do úplných extrému, které končili až násilnostmi ze strany matky pokud nebylo po jejím). Formálnějším důvodem je skutečnost, že v práci potřebuji flexibilní pracovní dobu – tj. někdy mám v pátek volno a jindy jsem v práci až do večera (a reálně bych si mohl převzít syna až v sobotu ráno). Navíc jezdím na pracovní cesty do zahraničí (na které je také požadavek flexibilního termínu). Pevně upravený styk bude pro matku výborný bič, kterým bude soudu a sociálce zdůvodňovat můj nezájem. Navíc jsou zde i ekonomické důvody. Žiju v jiném městě jako syn. Moji rodiče (synovi prarodiče) žijí však ve stejném městě jako syn. Pokud syna po společném víkendu/dovolené zavezou prarodiče, ušetřím tím 700 Kč za naftu. Nemám (a ani nechci přítelkyni) a jediné vhodné prostředí pro styk s dítětem je u mých rodičů a do teď to tak i pobíhalo. Už jenom na okraj by takto stanovená dohoda mohla upravit i právo syna na styk s prarodiči.

Nadhodil jsem to takto před právníkem, s kterým jsem začal spolupracovat. Ten se hned začal bránit, že to takto nejde atd. Dělalo to na mě dojem, že to pro něj bude více práce za stejnou finanční odměnu. Sociální pracovnice také uvažuje v určitých škatulkách a tento návrh okamžitě považovala za můj nezájem. Navíc na vašich fórech jsem našel podobný požadavek (diskuzi), který však nebyl příliš detailně rozebrán.

Proto vás prosím o názor, jestli je reálné, aby soud rozhodl o takto formulovaném úpravu styku s dítětem. Zhodnoťte prosím, jestli uvedené argumenty budou mít pro soud nějaký význam, popřípadě navrhněte úpravu výše uvedené formulace tak aby byla pravděpodobněji realizovatelná.

Bohužel podáním žádosti k soudu začne s matkou nesmyslná válka. Mou snahou je získat svůj prostor na styk se synem v takové formě jak by se asi domluvili rozumní lidé.

Předem děkuji za vaši odpověď
Přeji vám pěkný den
Jure
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. srp 2011 16:02:31

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v čtv 04. srp 2011 7:06:06

Jure píše:
Bohužel podáním žádosti k soudu začne s matkou nesmyslná válka. Mou snahou je získat svůj prostor na styk se synem v takové formě jak by se asi domluvili rozumní lidé.

Předem děkuji za vaši odpověď
Přeji vám pěkný den

Především díky za vaše uznání. Ještě, než se dostanu k otázce samotné, tak bohužel musím říci, že žádné soudní rozhodnutí vaše vztahy nevyřeší. I když budete mít soudní rozhodnutí o styku a matka dítěte bude dělat problémy, vy na to budete reagovat návrhy na výkon rozhodnutí (napomenutí matky soudem, pokuta udělená soudem, násilné odebrání dítěte), tak vždy na tom bude bito jen to dítě. To prosím neberte jako snahu odvrátit vás od vaší snahy stýkat se se synem, je to jen prosté konstatování faktu, že soud, i když se bude snažit sebevíc, nezabrání tomu, aby se z dítěte v důsledku tahanic rodičů nestal neurotický, či agresivní nebo jinak psychicky ovlivněný jedinec.
Pokud jde o vaši otázku samotnou. Pokud s tím budou vaši rodiče souhlasit (v podstatě by museli podávat návrh na úpravu styku společně s vámi), domnívám se, že nic nebrání tomu, aby bylo rozhodnuto o tom, že vyzvedávání dítěte nebo jeho předávání budete zajišťovat vy nebo někdo z vašich rodičů. Nepočítejte ale s tím, že by soud byl ochoten rozhodnut o nějakém percentuálním vymezení toho, kolikrát budete muset dítě vyzvedávat vy. Čím víc se to bude svazovat, tím větší s tím budou problémy. představte si, že by si vaši rodiče "svých" 30% vyčerpali kvůli vašim pracovním povinnostem už v dubnu, takže by se pak někdy od září mohlo stát, že syna uvidíte, jen když si pro něj přijdete sám. To by se vám asi nelíbilo a nebylo by to dobré ani pro syna, který bude na styk s vámi zvyklý a třeba se bude i těšit, ale ke styku nedojde jen proto, že vy to kvůli práci nestihnete ve stanoveném termínu a jeho matka vám ho odmítne dát mimo tento termín.
Jestliže se s matkou dítěte nedohodnete, tak rozhodně doporučuji advokáta. Pokud se tomu současnému do toho nechce, najděte si jiného, je jich dost.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Jure v ned 07. srp 2011 10:04:13

Vážený pane, moc vám děkuji za odpověď.

Uznání je i pro mě potěšením. Když jsem procházel diskuze, přišlo mi smutné, že úsilí vkládané do nekonečných odpovědí nikdo neocení ani jednou větou.

Admin píše:domnívám se, že nic nebrání tomu, aby bylo rozhodnuto o tom, že vyzvedávání dítěte nebo jeho předávání budete zajišťovat vy nebo někdo z vašich rodičů.


Byl byste tak hodný a přiblížil mi, jak by v tomto případě mohl vypadat návrh soudu nebo rozhodnutí soudu? Doposud jsem byl vždy odbyt tím, že pro něj platí doktrína „vykonatelnosti“ a musí zde být přesně stanoveno kdo, kdy, v kolik si dítě převezme. Jak by mohla být potom vykonatelnost rozhodnutí? Moji rodiče jsem také velmi aktivní lidé a asi pro ně také nebude úplně pohodlné se „zcela upsat“.

Je asi jasné, že v jednoduchosti je krása. Tím procentuálním pokrytím jsem chtěl prokázat svůj zájem o styk s dítětem, protože když jsem tento návrh přednesl sociální pracovnici (že by mě zastoupili moji rodiče), okamžitě to bylo přehodnoceno jako nezájem z mojí strany. Samozřejmě to byla hned voda na mlýn pro matku, která to okamžitě začala potvrzovat můj nezájem a požadovala vyzvednutí měřené pomalu na sekundy :-). Myslíte, že to bude soud hodnotit podobně jako sociální pracovnice?

Změna právníka by byla možným řešením, ale myslím, že i ten nejlepší právník nebude považovat moje problémy jako to by to byly jeho vlastní. O svou budoucnost se musím starat hlavně sám. A vlastně taky věřím mnohem víc nadšení a ochotě dobrovolně pomoci :-).

Předem děkuji za vaši odpověď a přeji vám pěkný den
Jure
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. srp 2011 16:02:31

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v ned 07. srp 2011 11:02:32

Jure píše:Vážený pane, moc vám děkuji za odpověď.

Byl byste tak hodný a přiblížil mi, jak by v tomto případě mohl vypadat návrh soudu nebo rozhodnutí soudu? Doposud jsem byl vždy odbyt tím, že pro něj platí doktrína „vykonatelnosti“ a musí zde být přesně stanoveno kdo, kdy, v kolik si dítě převezme. Jak by mohla být potom vykonatelnost rozhodnutí? Moji rodiče jsem také velmi aktivní lidé a asi pro ně také nebude úplně pohodlné se „zcela upsat“.

Myslíte, že to bude soud hodnotit podobně jako sociální pracovnice?

Vykonatelnost samozřejmě je podstatná a i to je důvodem, proč není možné do návrhu výroku vsouvat nějaká procenta. Pokud ale jde o to, že dítě vyzvedne vy nebo někdo z vašich rodičů, tak v tom problém s vykonatelností nevidím. Prostě matka předá dítě jedné z těchto tří osob (vám nebo vašim rodičům), které si pro něj ve stanovený čas přijdou. Nevím, jak by se k tomu postavil konkrétní soud, ale já v tom problém nevidím. Výrok pak bude znít asi takto:
"Otec je oprávněn stýkat se s dítětem v době od .. do .. Dítě si otec ke styku vyzvedne sám nebo prostřednictvím některého ze svých rodičů, tedy pana XY nebo paní YX v bydlišti matky a tam jej také stejným způsobem matce po skončení styku předá."

Jak se na váš záměr vyzvedávat dítě prarodiči bude dívat soud, to opravdu nedokážu odhadnout.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod hasalzuz v čtv 06. říj 2011 22:22:12

Dobrý den,mám otázku,snad se mi dostane odpovědi.Mám syna,nyní mu je 21.měsíců,s bývalým přítelem jsme byli v 1/2 ročním vztahu,pak jsem otěhotněla,manželé jsme nebyli,neudržovali jsme ani společnou domácnost.Syn se narodil,a v podstatě už jsme v partnerském vztahu spolu nebyli.Za synem docházel na návštěvy cca.1x za 14 dnů na 1 hodinu,na procházku s kočárkem,jinak se neangažoval,aby si vytvářel k malému větší citový vztah,na výživném se nepodílel až do rozhodnutí soudu v Květnu 2010,kdy jsem podávala Návrh o úpravu poměrů-svěřené do mé péče a výše výživného.na pořízení výbavičky se podílel,ne dobrovolně,musel ho několikrát upomínat můj otec.Bylo dost potíží a úskalí jak to bývá.Od Dubna 2010-synovi bylo 3 měsíce,kdy za ním byl naposledy a od té doby ne až do minulého týdne Otci jsem doporučeným dopisem odeslala Oznámení o změně trvalého bydliště.Celkem ho nenavštívil 18.měsíců,malý měl 1.narozeniny,jmeniny,Vánoce-žádný dárek,pohled,návštěva,nic.Neexistoval pro něj.Výživné,které mu bylo vyměřeno 1.800kč platil řádně dle soudního rozhodnutí.Ze svého předchozího manželství má 2 syny/12 a 7/,má vyměřeno výživné 2000.kč a 1.500kč,a 1Xza 14 dnů a další dny a týdny si je podle rozsudku na bere k sobě.Nyní se potom co jsem odeslala novou adresu ozval a vyžádal si návštěvu syna,které jsem byla přítomna,soudní úpravu styku nemáme,při soudním jednání jsme se dohodli,že kontakt ponecháme volně.V dubnu 2010 se seznámil se svou současnou přítelkyní a od Srpna 2010 s ní žije společnou domácností.Jde mi o to,že pokud má v úmyslu se synem vídat,jak moc jsme povinna mu vycházet vstříc?Naplánovali jsme si návštěvu u prababičkya on se ozval,že by rád na návštěvu přijel,mám právo,nabídnout jiný termín,když mi jeho nevyhovuje?Měl by respektovat,že mám také svůj život?Současně s tím,že se začal ozývat o návštěvu,jsem získala informaci,že se s bývalou manželkou soudí o staršího syna-změna péče,při jejich soudním jednání,na něj bývalá manželka "řekla" že má další dítě s kterým se pravděpodobně nestýká /jistě potřebuje ho očernit/a on na to konto se začal zajímat,aby zřejmě získal "plusové hodnocení co se týče vztahů s nejmladším synem.Bude někdo brát ohled na syna,že jeho zájem není upřímný,ale účelový,že prvořadě nejde za synem,ale že musí,kvůli soudním jednáním,aby byl v podsdstatě jen prostředek pro získání toho nejstaršího?tatě za toho dobrého.Ještě chci podoktnout,že syna stále kojím,v noci,i přes den/večer.Zohledňuje se i tento fakt?Když za synem přijede 1x měsíčně na hodinu a ještě na něj musíme 1,5 hod.čekat,protože je nedochvilný a nedodržuje dohodnutý čas,má to nějaký význam?Je nějaká obrana pro syna mého,že je v podstatě jen prostředek pro získání toho nejstaršího?Děkuji za vaši odpověď.Zuzana
hasalzuz
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06. říj 2011 21:34:09

PředchozíDalší

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron