Úprava styku s dítětem

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Úprava styku s dítětem

Příspěvekod lupa v pát 14. lis 2008 18:38:11

Dobrý den, můj bývalý manžel si hned po svěření dětí do mé péče nechal soudně určit styk s dětmi. Dcera je již dospělá a synovi je 15 let a začal chodit na střední školu. Styk s otcem má pravidelný podle rozsudku a občas syn zůstane u otce o den dýl. ( státní svátek, velikonoce ) Vzhedem k tomu, že během roku není skoro vůbec nemocný, nestalo se už dva roky, že by k němu kvůli tomu nejel. Dnes jsem mu řekla, že v pondělí i když je volno, syn u něj nezůstane. Reagoval na to slovy, že si nechá udělat novou úpravu styku, protože tato mu nevyhovuje. Docela to nechápu a proto Vás prosím o odpověď. Je to možné, zažádat znovu o úpravu z důvodu, že je údajně nevyhovující?


Syn je u otce jednou za 14 dní od pátku, do neděle, každé druhé jarní a zimní prázdniny, co druhý rok 26.12.od rána do večera a 14 dní o letních prázdinách. Navíc ve stejném městě jako otec bydlí moje matka a pokaždé, když je syn u ní, třeba na prázdniny , kdykoli se za otcem staví. Jediné co se mi nelíbilo, když chtěl, aby k němu začal syn jezdit sám z vesnice za Kolínem do Chlumce nad Cidlinou, kde by dvakrát přestupoval. Bývalý manžel nemá novou rodinu, aby ho to nějak omezovalo a nemohl jezdit, je sám a pracuje pouze na ranní směny. Žije s matkou, která se mu postará o jídlo, čisté oblečení, takže tohle je jeho jediná starost, vlastě radost jde-li o syna. Může mi soud nařídit abych mu syna posílala samotného 60 km vlakem, když ještě není plnoletý? Navíc na neděli jsem se s ním domluvená, že syna v Kolíně posadí na vlak a zavolá mi, že jede, protože by tady bývalý manžel musel čekat dvě hodiny na zpáteční vlak. Děkuji za odpověď.
lupa
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. kvě 2008 18:56:06


Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v pát 14. lis 2008 19:26:39

lupa píše:Dobrý den, můj bývalý manžel si hned po svěření dětí do mé péče nechal soudně určit styk s dětmi. Dcera je již dospělá a synovi je 15 let a začal chodit na střední školu. Styk s otcem má pravidelný podle rozsudku a občas syn zůstane u otce o den dýl. ( státní svátek, velikonoce ) Vzhedem k tomu, že během roku není skoro vůbec nemocný, nestalo se už dva roky, že by k němu kvůli tomu nejel. Dnes jsem mu řekla, že v pondělí i když je volno, syn u něj nezůstane. Reagoval na to slovy, že si nechá udělat novou úpravu styku, protože tato mu nevyhovuje. Docela to nechápu a proto Vás prosím o odpověď. Je to možné, zažádat znovu o úpravu z důvodu, že je údajně nevyhovující?

Pokud se nedohodnete na styku a bývalý manžel se obrátí na soud, tak soud se jeho návrhem bude muset zabývat. Jak o tom návrhu rozhodne, k tomu se těžko mohu vyjádřit, soud bude zvažovat spoustu okolností, a to i názor syna, protože ten už je ve věku, kdy by měl být sám schopen se k tomu vyjádřit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Jak upravit styk,když má otec nepravidelné směny?

Příspěvekod mil77 v stř 19. lis 2008 18:04:45

Dobrý den,manžel má 8letou dceru z prvního manželství.Na styku s dcerou se s býv.manž.vždy domluvili.Po tom,co se býv.manžel.znovu oženil,začaly problémy a ona mu ji dávala méně a méně.Nakonec zažádala o určení styku soudně i přesto,že věděla,že otec tím dceru uvidí ještě méně nebo vůbec,neboť soud rozhodl 3.a 4. víkend v měsíci.To však jde dodržet špatně,protože má otec nepravidelné 24hod směny.O tom víkendu kdy má mít dceru a je v práci tím o víkend s ní přichází úplně.Lze se nějak bránit tomu,že se prostě matka rozhodla určit to soudně a otec se svojí prací (nepravid.24hod směnami) má prostě smůlu? Vždyť tak se s dcerou díky matce odcizí.Co dělat,když otec nesouhlasí.Soud musí nějak rozhodnout,ale díky práci je jakékoliv pevné časové stanovení styku nevýhodné pro otce i pro dceru.Je vše v rukou pomstichtivé matky?
mil77
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. lis 2008 16:38:42

Re: Jak upravit styk,když má otec nepravidelné směny?

Příspěvekod Poradce v stř 19. lis 2008 18:44:26

mil77 píše:Dobrý den,manžel má 8letou dceru z prvního manželství.Na styku s dcerou se s býv.manž.vždy domluvili.Po tom,co se býv.manžel.znovu oženil,začaly problémy a ona mu ji dávala méně a méně.Nakonec zažádala o určení styku soudně i přesto,že věděla,že otec tím dceru uvidí ještě méně nebo vůbec,neboť soud rozhodl 3.a 4. víkend v měsíci.To však jde dodržet špatně,protože má otec nepravidelné 24hod směny.O tom víkendu kdy má mít dceru a je v práci tím o víkend s ní přichází úplně.Lze se nějak bránit tomu,že se prostě matka rozhodla určit to soudně a otec se svojí prací (nepravid.24hod směnami) má prostě smůlu? Vždyť tak se s dcerou díky matce odcizí.Co dělat,když otec nesouhlasí.Soud musí nějak rozhodnout,ale díky práci je jakékoliv pevné časové stanovení styku nevýhodné pro otce i pro dceru.Je vše v rukou pomstichtivé matky?



Tohle lze soudně upravit jen těžko. Napadá mne, že by to šlo udělat jako se stykem o prázdninách, který se také většinou neupravuje na konkrétní termín. Styk by byl upraven tak, že otec je oprávněn stýkat se s dcerou Xkrát měsíčně vždy po dobů Y dnů. Přesný termín je povinen oznámit matce nejméně 2 týdny předem. To je ale úprava, která značně omezuje rodinu matky dítěte, protože si nemůže dopodrobna zorganizovat svůj volný čas. Od otce to proto vyžaduje, aby skutečně dodržoval předstih, ve kterém oznámí přesnou dobu styku a případně aby si, bude-li to nutné, zorganizoval i pracovní dobu (např. prohození směny s kolegou apod.)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Pavlina v stř 07. led 2009 10:51:24

Dobry den, mam v peci dve deti (14 a 11 let). Obe deti zavodne plavou, na treninky musi dojizdet kazdy den, nekdy i 2x denne do mesta vzdaleneho cca 15km. Po rozvodu jsem zustala bez dopravniho prostredku a byvaly manzel se zavazal (ustne), ze se o deti v tomto smeru postara. Uplynulo par dni a uz jsem byla ta spatna ja, ze nejsem schopna zajistit dopravu deti. Zajistila jsem si vuz od sveho otce, takze kdyz bylo potreba, tak jsem deti obstaravala ja. Ale pokazdy, kdyz se to nehodilo jemu. Tak je to uz dva roky, kdy me urcuje pravidla on. Kdy a jak deti budou, svatky apod. Od zari nasoupil syn do skoly (v miste bydliste otce a v miste, kde se nachazi plavecky bazen). Ted je to tak, ze syna domu neodveze, nebo ho neposle autobusem domu, ale trva na tom, ze u nej bude prespavat. Do ted jsem to tolerovala, jen, aby byl klid, ale podminky si stanovuje vetsi a vetsi a vyhrozuje, ze si deti vezme do sve pece. Kdyz jsem navrhla, ze se budeme po tydnu s vozenim deti stridat..nesouhlasi. Proste nesouhlasi s nicim co navrhnu ja. Mohu tedy podat zadost o upravu styku s detmi? Dekuji za odpoved.
Pavlina
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07. led 2009 10:21:16

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v stř 07. led 2009 18:50:24

Pavlina píše:Dobry den, mam v peci dve deti (14 a 11 let). Obe deti zavodne plavou, na treninky musi dojizdet kazdy den, nekdy i 2x denne do mesta vzdaleneho cca 15km. Po rozvodu jsem zustala bez dopravniho prostredku a byvaly manzel se zavazal (ustne), ze se o deti v tomto smeru postara. Uplynulo par dni a uz jsem byla ta spatna ja, ze nejsem schopna zajistit dopravu deti. Zajistila jsem si vuz od sveho otce, takze kdyz bylo potreba, tak jsem deti obstaravala ja. Ale pokazdy, kdyz se to nehodilo jemu. Tak je to uz dva roky, kdy me urcuje pravidla on. Kdy a jak deti budou, svatky apod. Od zari nasoupil syn do skoly (v miste bydliste otce a v miste, kde se nachazi plavecky bazen). Ted je to tak, ze syna domu neodveze, nebo ho neposle autobusem domu, ale trva na tom, ze u nej bude prespavat. Do ted jsem to tolerovala, jen, aby byl klid, ale podminky si stanovuje vetsi a vetsi a vyhrozuje, ze si deti vezme do sve pece. Kdyz jsem navrhla, ze se budeme po tydnu s vozenim deti stridat..nesouhlasi. Proste nesouhlasi s nicim co navrhnu ja. Mohu tedy podat zadost o upravu styku s detmi? Dekuji za odpoved.

Jestliže se nejste schopni dohodnout na způsobu styku s dětmi, podejte soudu návrh na úpravu styku a soud to vyřeší.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

úprava styku a výživné

Příspěvekod 1973beruska v pát 24. dub 2009 17:17:33

Dobrý den,
Chtěla bych Vás poprosit o radu, či názor. Jsem rozvedená a po rozvodu jsem plnila ustanovení soudem a umožňovala jsem co nejčastější styk s dětma a to i tím způsobem,že exmanžel u mě přespával se synem v pokoji a já s dcerou v obýváku. Předloni jsem otěhotněla a dítě není exmanžela. Nejprve se chtěl o nás postarat a tak jsme se spolu přihlásili na úřadě, ale po dvou týdnech jsme byli od sebe. Neklapalo to a došlo, řekla bych, k opětovnému psychickému týrání jak mě tak i dětí. Skákal před dětmi ze stromu, chtěl abychom mu ubližovali např. nožem, žehličkou, kladivem, sázel, byl hrubý a sprostý, dokázál za týden udělat dluh 200 000kč a háže to na mě a jiné nemilé věci. Před asi čtyřmi roky se pokusil o sebevraždu a léčil se v Opavě a protože se o něj rodina odmítla starat, vzala jsem to na sebe já a to asi byla chyba. Také mě na ulici fyzicky napadla jeho sestra a řešila to i policie. Naposledy se setkal s dětma 5.4.2008. Od té doby se o ně nezajímal. Pouze psal na mobily dětí sprosté sms pro mě. Dceři, které tehdy bylo dvanáct, řekl, že není jeho dcera tak proč by se o ní měl starat a mě to poslal i v sms. Platil sice povinné výživné, ale neplnil nařízení soudu hradit většinu jejich potřeb. To zkrátka odmítl. Nikdy jsem mu ve styku s dětma nebránila, přestal se zajímat sám. Nyní požádal soud o úpravu styku s dětma, kdy ony s ním nechtějí být. Bydlí na ubytovně, ale v době styku by byli u jeho rodičů v jedna plus dva a chce, aby děti vyzvedávali jeho rodiče nebo sestra pokud nebude moci on. Také chci dodat, že jeho otec je alkoholik a proto se mi nelíbí, že by byli tam. Nikdy jsem dětem ve styku nebránila, naopak jsem chtěla, aby se vídali a domlouvala schůzky když se exmanžel nezajímal, Pokaždé to zavrhli a exmanžel za nimi přes rok nepřijel. Akorát byl jednou, na pololetí, ve škole. Chtěla jsem se zeptat, zda má právo nutit děti ke styku a pokud ano, tak zda to musí být co dva týdny. Děti mají své sportovní aktivity, které provozují od malička a přesně určený styk s otcem by tyto aktivity samozřejmě značně omezil. Nebo zda mám šanci získat omezený styk, po té, čeho byli svědky, mám samozřejmě o ně strach. Dceři bylo třináct a synovi je devět let. Samozřejmě udělám vše pro to, aby to bylo pro všechny co nejjednodušší, ale nevím, zda to bude v mých silách. Už jsem toto jednou dělala, ale exmanžel vždy veškerou mou snahu zkazil právě vyhrožováním, sprostýma smskama a tím, že si něco udělá a děti se opět zatvrdili.
Mohou se děti rozhodnout sami?
Také se chci zeptat, zda mohu zažádat zároven o zvýšení výživného, když rozhodnutí soudu neplní. O zvýšení jsem nikdy nežádala, naposledy a poprvé bylo výživné určeno před rozvodem a dětem samozřejmě potřeby a nároky stoupli.
Moc děkuji za odpověď
S přáním hezkého dne Balcarová
1973beruska
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 24. dub 2009 17:01:48

Re: úprava styku a výživné

Příspěvekod Poradce v pát 24. dub 2009 17:26:58

1973beruska píše:Moc děkuji za odpověď
S přáním hezkého dne Balcarová

O tom styku řekněte u soudu to, co jste napsala tady. Soud při rozhodování bude přihlížet i k vyjádření dětí. O zvýšení výživného požádat můžete. Soud to může klidně udělat při jednom řízení (styk i výživné).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: úprava styku a výživné

Příspěvekod 1973beruska v pát 24. dub 2009 17:44:15

Moc Vám děkuji za odpověď. Budu se řídit Vaší radou. Ale dle své zkušenosti vím, že je velice těžko cokoli prokazovat a když jsem se rozváděla a měla jsem potvrzení o napadení a výpovědi dětí, stejně se vše obrátilo proti mě.
Sousní znalec určil, že jsou děti naváděny a tím to skončilo. Mám čisté svědomí a snažím se raději o ničem ani nemluvit, aby to děti nerozrušovalo. Nyní mám uschovány sms, děti jsou starší a více věci chápou, ale bohužel úřadům nevěřím. Snad tedy tentokrát dopane všechno jak by mělo a neublíží to především dětem
Ještě jednou děkuji, Balcarová
1973beruska
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 24. dub 2009 17:01:48

Re: úprava styku a výživné

Příspěvekod 1973beruska v pát 24. dub 2009 19:53:15

Ještě jsem se, prosím, chtěla zeptat, zda je u tohoto stání nutná má přítomnost nebo postačí přítomnost právního zástupce.
Děkuji za odpověd
Balcarová
1973beruska
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 24. dub 2009 17:01:48

Další

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron