Úprava styku s dítětem

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: úprava styku a výživné

Příspěvekod Poradce v sob 25. dub 2009 8:56:53

1973beruska píše:Ještě jsem se, prosím, chtěla zeptat, zda je u tohoto stání nutná má přítomnost nebo postačí přítomnost právního zástupce.
Děkuji za odpověd
Balcarová



Teoreticky by měla stačit účast právního zástupce, soud ale může trvat na vašem výslechu, navíc bych doporučoval osobní účast, protože budete moci reagovat na nastalou situaci bezprostředně, právní zástupce přeci jen o vaší situaci nebude znát každý detail.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod 1973beruska v úte 28. dub 2009 6:56:17

Dobrý den,
včera jsem byla na soc. úřadě a tam mi k soudu právníka nedoporučili. Chci se zeptat, zda se u soudů ohledně styku s dětma raději právník nedopuručuje nebo naopak. Obzvlášt, když jde o případ, který jsem zde uváděla. Také bych se chtěla zeptat, zda má soudce právo po mě žádat jméno otece dítěte, které není uvedeno v rodném listě a které ani není součástí jednání o úpravu styku s dítětem. Exmanžel požádal o úpravu styku se svýma dvěma dětma, ale uvedl, že u třetího není určeno otcovství a udal to i do spisu. Může soc. úřad přikázat,abych udala otce? Nebude to, že nechci na toto odpovídat, pohrdání soudem? Nehrozí mi sankce?
Děkuji za odpověď
1973beruska
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 24. dub 2009 17:01:48

Re: Styk otce s dítětem po dobu nepřítomnosti matky u dítěte

Příspěvekod tata v úte 28. dub 2009 12:59:15

Dobrý den, chtěl jsem zeptat:

Moje exmanželka, která má naše společné 14měsíční, již nekojené dítě ve vlastní péči, má řadu soukromých aktivit (přátelé, koncerty, vandry, hospoda), přičemž během těchto aktivit nechává dítě na starost své matce (bydlí u rodičů). Mně nevadí, že si moje žena užívá během rodičovské dovolené, to je její věc, dítě tím nijak netrpí. Mně vadí, že dítě na dobu své nepřítomnosti nenabídne na starost mně, ale své matce. Já jsem přece otec.

Chci se proto zeptat, zda bych měl u soudu šance na úpravu styku mj. i ve smyslu, že:

"Matka dítěte je v případě plánvané nepřítomnosti u dítěte delší jak pět hodin povinna o tomto v předstihu informovat otce a nabídnout mu na tuto dobu styk s dítětem (a to nad rámec dohodnutých termínů styku s dítětem)"

Moje advokátka mi totiž sdělila, že na toto žádný soud neuslyší. Že prý soud chce jasný rozpis hodin a termínů, nic podobně vágního.

Předem děkuji za odpověď
s pozdravem
tata
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. dub 2009 12:18:13

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v úte 28. dub 2009 17:58:34

1973beruska píše:Dobrý den,
včera jsem byla na soc. úřadě a tam mi k soudu právníka nedoporučili. Chci se zeptat, zda se u soudů ohledně styku s dětma raději právník nedopuručuje nebo naopak. Obzvlášt, když jde o případ, který jsem zde uváděla. Také bych se chtěla zeptat, zda má soudce právo po mě žádat jméno otece dítěte, které není uvedeno v rodném listě a které ani není součástí jednání o úpravu styku s dítětem. Exmanžel požádal o úpravu styku se svýma dvěma dětma, ale uvedl, že u třetího není určeno otcovství a udal to i do spisu. Může soc. úřad přikázat,abych udala otce? Nebude to, že nechci na toto odpovídat, pohrdání soudem? Nehrozí mi sankce?
Děkuji za odpověď

Ten právník skutečně záleží na vás, dobrý právník skutečně může pomoci. Jestliže se dítě nenarodilo do třista dnů po rozvodu a otec není uveden ani není otcovství určeno soudně, nemůže se muž, který se domnívá, že je otcem, domáhat styku s tímto dítětem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk otce s dítětem po dobu nepřítomnosti matky u dítěte

Příspěvekod Poradce v úte 28. dub 2009 18:02:09

tata píše:Dobrý den, chtěl jsem zeptat:

Moje exmanželka, která má naše společné 14měsíční, již nekojené dítě ve vlastní péči, má řadu soukromých aktivit (přátelé, koncerty, vandry, hospoda), přičemž během těchto aktivit nechává dítě na starost své matce (bydlí u rodičů). Mně nevadí, že si moje žena užívá během rodičovské dovolené, to je její věc, dítě tím nijak netrpí. Mně vadí, že dítě na dobu své nepřítomnosti nenabídne na starost mně, ale své matce. Já jsem přece otec.

Chci se proto zeptat, zda bych měl u soudu šance na úpravu styku mj. i ve smyslu, že:

"Matka dítěte je v případě plánvané nepřítomnosti u dítěte delší jak pět hodin povinna o tomto v předstihu informovat otce a nabídnout mu na tuto dobu styk s dítětem (a to nad rámec dohodnutých termínů styku s dítětem)"

Moje advokátka mi totiž sdělila, že na toto žádný soud neuslyší. Že prý soud chce jasný rozpis hodin a termínů, nic podobně vágního.

Předem děkuji za odpověď
s pozdravem



Vaše advokátka má pravdu. Musel byste narazit na skutečně hodně osvíceného a tolerantního soudce, aby něco takového nařídil. Nicméně se domnívám, že by nic takového nebylo nemožné, jde jen o zaběhnuté stereotypy, podle nichž se řídí i soudy. Takže, zkusit to můžete, ale s největší pravděpodobností neuspějete. Spíš bych se snažil s matkou dítěte domluvit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod 1973beruska v ned 24. kvě 2009 17:36:49

Dobrý den,
Tak proběhlo první stání o úpravu styku a zvýšení výživného. Dala jsem na Vaší radu a právníka si vzala.
Bla to velmi dobrá věc a právník mi pomohl. Samozřejmě jako u většiny lidí došlo i zde k tomu, že já vypovídala něco a ex tvrdil, že to ení pravda a jen mě i mou rodinu špinil. Netušil však, že budu mít jeho sprosté sms, které psal pro mě přes mobil dětí. Soudce nakonec trvá na výslechu obou dětí 9 a 13 let a to z důvodu, že byli svědky událostí, kterým by děti přítomny být neměli. Syn bude vyslechnut zítra, dcera jak se vrátí z Itálie.
Chtěla jsem se zeptat, zda bude stačit výpověď dětí, popřípadě svědků, nebo budou děti nadále tahány po soudních znalcích. Už takto je to pro ně velká psychická zátěž. Syn má strach, brečí mi, že se bojí a že nechce k soudu, nechce prý znovu vzpomínat na to, co se tu stalo a dělo. Dcera je naopak ráda, že může říct i svůj názor na věc.
Děkuji za odpověď a za Vámi už dané rady, které pomohly
Zdenka
1973beruska
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 24. dub 2009 17:01:48

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v ned 24. kvě 2009 18:25:34

1973beruska píše:Dobrý den,
Tak proběhlo první stání o úpravu styku a zvýšení výživného. Dala jsem na Vaší radu a právníka si vzala.
Bla to velmi dobrá věc a právník mi pomohl. Samozřejmě jako u většiny lidí došlo i zde k tomu, že já vypovídala něco a ex tvrdil, že to ení pravda a jen mě i mou rodinu špinil. Netušil však, že budu mít jeho sprosté sms, které psal pro mě přes mobil dětí. Soudce nakonec trvá na výslechu obou dětí 9 a 13 let a to z důvodu, že byli svědky událostí, kterým by děti přítomny být neměli. Syn bude vyslechnut zítra, dcera jak se vrátí z Itálie.
Chtěla jsem se zeptat, zda bude stačit výpověď dětí, popřípadě svědků, nebo budou děti nadále tahány po soudních znalcích. Už takto je to pro ně velká psychická zátěž. Syn má strach, brečí mi, že se bojí a že nechce k soudu, nechce prý znovu vzpomínat na to, co se tu stalo a dělo. Dcera je naopak ráda, že může říct i svůj názor na věc.
Děkuji za odpověď a za Vámi už dané rady, které pomohly
Zdenka

To, zda děti budou muset ještě ke znalci, záleží jen a jen na soudci.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

úprava styku dítěte s otcem

Příspěvekod NUNAJS.MURENA v pát 11. zář 2009 15:46:30

Dobrý den mám prosbičku.Otec dítěte si zažádal o styk.Máme spolu sice sice 3 děti ale dcera je už je velká a stýká se se sním jak si sama dohodne.syn 14let se s otcem vídat nechce tak jsme to také nechali na jeho rozhodnutí,ale tomu nejmenšímu je teprve 2.5roku a svého otce nezná.Otec nechtěl plnit svou vyž.povinnost na 3děti až když mu to určil soud,od lonského roku o ty dvě mladší děti neprojevil žádný zájem,zapoměl i na narozky a svátky dětí,sničím my nepomáhal,o děti se nestaral,nevychovával je a ani jiným způsobem děti ničím neobohacoval.Pokud mě otec o návštěvu dětí požádal tak jsem mu vždy vyhověla a problém nebyl,jenže rok se neozval tak jak mohu vědět že zájem má?Styk s dětma mu nezakazuji ale přesto mě otec dětí obešel aníž by se semnou na styku dohodl tak požádal o styk soud.Proto jsem podala svůj návrh že za daných okolností když se syn s otcem vůbec neznají a syn žádný vztah k otci nemá a momentálně to vzájmu dítěte není tak styk ano ale zadaných podmínek.Návštěvy každou druhou sobotu od 10hdo12h.za přítomnosti matky aby si syn na otce nejdříve zvyknul ,lépe se poznali a v otci našel důvěru aby syn později sám a dobrovolně byl schopen s otcem odejít bez přítomnosti matky.Po pozvolném zvykání syna na otce se budu od syna vzdalovat aby mezi synem a otcem vzniklo pouto a synovi tím pádem nebudeme způsobovat žádné psych.trauma s toho že syna násylně odvádí cizí člověk a to bez matky.jenže u soudu asi stímto nepochodím jelikož na to prý mají své tabulky čemuž teda nerozumím když jim jde o dobro dítěte.Můžete my tedy poradit pokud můj návrh neprojde co dál??Děkuji vám za odpověd.
NUNAJS.MURENA
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11. zář 2009 15:27:25

Re: úprava styku dítěte s otcem

Příspěvekod Poradce v pát 11. zář 2009 18:52:35

NUNAJS.MURENA píše:Dobrý den mám prosbičku.Otec dítěte si zažádal o styk.Máme spolu sice sice 3 děti ale dcera je už je velká a stýká se se sním jak si sama dohodne.syn 14let se s otcem vídat nechce tak jsme to také nechali na jeho rozhodnutí,ale tomu nejmenšímu je teprve 2.5roku a svého otce nezná.Otec nechtěl plnit svou vyž.povinnost na 3děti až když mu to určil soud,od lonského roku o ty dvě mladší děti neprojevil žádný zájem,zapoměl i na narozky a svátky dětí,sničím my nepomáhal,o děti se nestaral,nevychovával je a ani jiným způsobem děti ničím neobohacoval.Pokud mě otec o návštěvu dětí požádal tak jsem mu vždy vyhověla a problém nebyl,jenže rok se neozval tak jak mohu vědět že zájem má?Styk s dětma mu nezakazuji ale přesto mě otec dětí obešel aníž by se semnou na styku dohodl tak požádal o styk soud.Proto jsem podala svůj návrh že za daných okolností když se syn s otcem vůbec neznají a syn žádný vztah k otci nemá a momentálně to vzájmu dítěte není tak styk ano ale zadaných podmínek.Návštěvy každou druhou sobotu od 10hdo12h.za přítomnosti matky aby si syn na otce nejdříve zvyknul ,lépe se poznali a v otci našel důvěru aby syn později sám a dobrovolně byl schopen s otcem odejít bez přítomnosti matky.Po pozvolném zvykání syna na otce se budu od syna vzdalovat aby mezi synem a otcem vzniklo pouto a synovi tím pádem nebudeme způsobovat žádné psych.trauma s toho že syna násylně odvádí cizí člověk a to bez matky.jenže u soudu asi stímto nepochodím jelikož na to prý mají své tabulky čemuž teda nerozumím když jim jde o dobro dítěte.Můžete my tedy poradit pokud můj návrh neprojde co dál??Děkuji vám za odpověd.

Pokud to, co popisujete je všechno pravda, tak soud s největí pravděpodobností vyhoví vašemu návrhu, protože váš postoj je více než rozumný. Rozhodně se nebojte, že by styk byl upravován nějakými tabulkami, tam jde hlavně o selský rozum a trochu dětské psychologie.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Úprava styku s dítětem

Příspěvekod NUNAJS.MURENA v sob 12. zář 2009 9:56:24

Dobrý den již jsem u soudu byla a tento svůj návrh předložila ale bylo my řečeno že právě mají ty své tabulky a že u nich takovéto návrhy styk s otcem za přítomnosti matky nepovolují jelikož se domnívají že jsou mezi rodiči porozvodové spory a že prý bychom se mohli před dítětem hádat že své emoce nebudeme ovládat a dítěti tím budem způsobovat psych.ujmu,takže předem vše znají a vědí ale to že dítě musí odejít s cizím člověkem na celý den a bez matky to mu psych.ujmu způsobovat nebudou??!!Odpověd zněla že to cizí člověk není že je to biolog.otec dítěte a že si zvykne a bylo hotovo a ted 14.09.bude pokračování a jsem zvědavá jak to dopadne ale už ted vím že špatně a pro dítě to v žádným případě v jeho zájmu nebude a není!Otec dítěte k tomu navrhl že u jeho návštěv s prckem bude přítomna starší dcera která se prý o prcka postará jelikož jí prcek zná a díky ní s nima prcek odejde a to bez matky.jenže dcera je ještě stále nezletilá a já nehodlám nezletilci svěřit do celodenní péče nezletilce to dá rozum ale at se bráním jak chci není my to nic vážně u soudu nic platné,mají své názory a tabulky!!Díky za odpověd.Přeji hezký den.
NUNAJS.MURENA
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11. zář 2009 15:27:25

PředchozíDalší

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron