Když dítě nechce k otci

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v pát 02. říj 2009 15:30:49



Zdravím, a poprosím opět o radu či názor...
již dříve jsem tu popisovala můj problém s chováním otce vůči naší dceři, která díky tomu k němu nechce jezdit...situace se stále zhoršuje, otec jí denně píše cca 10 sms, ve kterých jí vyhrožuje, ponižuje, nadává do kreténů a debilů...toto trvá skoro 4 měsíce, a dcera mám díky jeho chování neustále teploty, když se otec ozve. Chtěla bych u soudu zažádat o zákaz styku, a zajímalo by mě, jaké jsou mé šance na úspěch...nepřijde mi normální, aby musela jeho chování snášet, má právo vyrůstat v klidu a ne pod vlivem tohoto člověka. Dcera je v současnosti zařazena do psychoterapie...
Děkuji za váš názor, s pozdravem
Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54


Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v pát 02. říj 2009 15:36:00

ještě je pro upřesnění, dceři je 15 let...
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Poradce v sob 03. říj 2009 19:10:52

Moorka píše:ještě je pro upřesnění, dceři je 15 let...

Myslím, že byste to mohla zkusit na zákaz styku, ale ude hodně záležet na přístupu soudce. Anebo kupte dceři novou simkartu. Vámi popsiované jednání bude od nového roku trestným činem (tzv stalking neboli nebezpečné pronáslodvání).

Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v pon 04. říj 2010 16:08:53

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Již jsem tu zmiňovala chování otce vůči dceři. Nyní se vše ještě stupňuje, vydává se za její sestřenice či bratrance a z jejich účtu jí nadává a vyhrožuje. Děti si vše vysvětlili. Dnes jí založil falešný účet na facebooku, kde jí ponižuje atd...Co mohu dělat na její obranu? Jít na policii a podat trestní oznámení pro stalking? Nebo něco jiného? Z mých zkušeností s policií tuším, že mě odbydou že to nestačí nebo něco podobného. Mám vše co jí píše vytisknuto, a je toho spousta, má vše i uloženo v pc.
Děkuji za pomoc, Moorka

Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Poradce v pon 04. říj 2010 19:08:23

Moorka píše:Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Již jsem tu zmiňovala chování otce vůči dceři. Nyní se vše ještě stupňuje, vydává se za její sestřenice či bratrance a z jejich účtu jí nadává a vyhrožuje. Děti si vše vysvětlili. Dnes jí založil falešný účet na facebooku, kde jí ponižuje atd...Co mohu dělat na její obranu? Jít na policii a podat trestní oznámení pro stalking? Nebo něco jiného? Z mých zkušeností s policií tuším, že mě odbydou že to nestačí nebo něco podobného. Mám vše co jí píše vytisknuto, a je toho spousta, má vše i uloženo v pc.
Děkuji za pomoc, Moorka

Toto už nemá s rodinným právem nic společného, ale je to spíše na žalobu na ochranu osobnosti (falešný profil na Facebooku) či na trestní oznámení pro stalking. Vím, ačkoliv se mi to z pohledu dospělého a smysl Facebooku jen těžko chápajícího člověka může zdát nicotné, že dítě, které je v dnešní době znemožněno na Facebooku či podobné síti, to těžko nese a je to v podstatě velmi účinný druh šikany. Zkuste tedy trestní oznámení a pokud se s vámi policie odmítne bavit, obraťte se na okresní státní zastupitelství v místě vašeho bydliště.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v pon 16. kvě 2011 16:42:19

Dobrý den,
již dříve jsem Vás žádala o pomoc ohledně problému chování otce k dceři. Rozhodla jsem se dát návrh na zákaz styku a zajímá mě, když ho podám, a soud vynese nějaký rozsudek, zda je ten nový rozsudek předběžně vykonatelný, nebo se otec odvolá a platit bude pořád ten starý, stávající? Situace je již neúnosná, byla jsem i na policii podat trestní oznámení, a podle vyjádření policie byla naplněna skutková podstata trestného činu nebezpečné vyhrožování. Bude na toto brán u soudu zřetel, a na vyjádření dcery, které bude 17let?
Moc děkuji za Vaši odpověď
Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Poradce v pon 16. kvě 2011 17:29:21

Moorka píše:Dobrý den,
již dříve jsem Vás žádala o pomoc ohledně problému chování otce k dceři. Rozhodla jsem se dát návrh na zákaz styku a zajímá mě, když ho podám, a soud vynese nějaký rozsudek, zda je ten nový rozsudek předběžně vykonatelný, nebo se otec odvolá a platit bude pořád ten starý, stávající? Situace je již neúnosná, byla jsem i na policii podat trestní oznámení, a podle vyjádření policie byla naplněna skutková podstata trestného činu nebezpečné vyhrožování. Bude na toto brán u soudu zřetel, a na vyjádření dcery, které bude 17let?
Moc děkuji za Vaši odpověď
Moorka

Ne, rozsudek týkající se styku rodičů s dětmi předběžně vykonatelný není. K okamžitému zabránění styku může dojít na základě předběžného opatření, k tomu ale doporučuji vzít si advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod klaudie v pon 06. čer 2011 15:18:29

dobrý den, mám dotaz, v tuto chvíli čekám na odvolací řízení u odvolacího soudu, odvolala jsem se pouze do výše výživného, nikoli do úpravy styku, ale v mezidobí dcera (4 roky) začala odmítat k otci jezdit, dělá scény a je to psychicky velmi náročné, chci, aby se u odvolacího soudu i tímto soud zaobíral, nemám bohužel ale žádné důkazy o tom, že to tak je. Co mám dělat?
klaudie
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 30. lis 2010 18:27:58

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Poradce v pon 06. čer 2011 17:42:10

klaudie píše:dobrý den, mám dotaz, v tuto chvíli čekám na odvolací řízení u odvolacího soudu, odvolala jsem se pouze do výše výživného, nikoli do úpravy styku, ale v mezidobí dcera (4 roky) začala odmítat k otci jezdit, dělá scény a je to psychicky velmi náročné, chci, aby se u odvolacího soudu i tímto soud zaobíral, nemám bohužel ale žádné důkazy o tom, že to tak je. Co mám dělat?

Jestliže odvolání bylo podáno pouze proti výroku o výživném, tak rozhodnutí o styku je v právní moci a tím pádem by mělo být podle něho postupováno. Pokud má dcera problémy s návštěvami otce, je především na vás obou rodičích, abyste to nějakým způsobem vyřešili. Vy musíte dceři vysvětlit, že jde o jejího tátu a musíte ji k tomu nějakým způsobem motivovat. Pokud se vám to nepodaří, využijte služeb dětského psychologa, v podstatě v každém bývalém okresní městě je rodinná poradna, kde by vám s tím měli pomoci. To, že dcera nechce k otci v podstatě není záležitost pro soud. Samo o sobě to není důvod k zákazu styku otce s dcerou. Jak už jsem uvedl, je to spíše záležitost motivace. Takových situací, kdy dítě nechce něco, co chtějí rodiče, je v průběhu dětství a dospívání spousta a vy jako rodiče je musíte vyřešit. Žádný soud to za vás nevyřeší. Soud může styk s dítětem otce zakázat, pokud k tomu existují objektivní důvody (ohrožení dítěte).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Když dítě nechce k otci

Příspěvekod Moorka v čtv 30. čer 2011 18:00:38

Dobrý den,
otec mé dcery si podal návrh na snížení výživného, které už tak neplatí a zároveň nejspíš i návrh na novou úpravu styku. Dceři je 17 let a již 2 a půl roku je otcem urážena, ponižována a napadána formou icq atd...nedávno si zjistil i její nové tel.číslo, které jsme jí proto měnili, a opět ho používal jen pro strašení, volal jí 20x denně, i v noci, během školního roku, kdy ráno vstávala do školy, během vyučování atd. Podala jsem trestní oznámení a než se vyřeší, dostal zákaz vypisování na icq (vše má dcera uložené a policii bylo předáno k dispozici). Otec však začal útočit o to víc na mě, je sprostý, vyhrožuje atd...já tyto výlevy ignoruji, reaguji pouze na dotazy týkající se prospěchu a zdraví dcery. Na to však pouze sklidím nadávky,otec se chce jen hádat, ve skutečnosti ho to nezajímá, jak se má atd.To, že má na gymnáziu po tomto psychickém týrání má vyznamenání je mu pro smích a píše, že jí nevěří, a že asi musí chodit do zvláštní atd....toto musí dcera snášet i od jiných členů jeho rodiny. Zajímá mě, když si podal i návrh na úpravu styku, tak jestli po předložení mých důkazů o chování otce vůči dceři může soud styk i zakázat, budu-li ho ve svém vyjádření požadovat, a uzná-li tyto důkazy samozřejmě za oprávněné...?
Za vaši odpověď děkuji
Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

PředchozíDalší

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron