předávání dětí

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

předávání dětí

Příspěvekod Honza N. v pon 04. srp 2008 19:18:09



Dobrý den, bývala manželka se s dětmi odstehovala 130km daleko od bydliště, z města kde jsme bydleli. Chtěl jsem se zeptat zda jsem jen já povinen si pro děti jezdit, nebo jestli ona mi musí nějak vyjít vstříc, třeba odvozem aspon na pul cesty. Styk s dětma máme na domluvě bylo to víkend za 14dní a za těchto okolností si je bohužel každých 14dní brát nemohu. Cena nafty je vysoká a kilometrů je to hodně na to abych si je v pátek večer vyzvedl tam a v neděli odpoledne je tam zase vezl, nemám na to další finance. Děkuji za odpověď
Honza N.
 


Re: předávání dětí

Příspěvekod Poradce v pon 04. srp 2008 20:07:20

Honza N. píše:Dobrý den, bývala manželka se s dětmi odstehovala 130km daleko od bydliště, z města kde jsme bydleli. Chtěl jsem se zeptat zda jsem jen já povinen si pro děti jezdit, nebo jestli ona mi musí nějak vyjít vstříc, třeba odvozem aspon na pul cesty. Styk s dětma máme na domluvě bylo to víkend za 14dní a za těchto okolností si je bohužel každých 14dní brát nemohu. Cena nafty je vysoká a kilometrů je to hodně na to abych si je v pátek večer vyzvedl tam a v neděli odpoledne je tam zase vezl, nemám na to další finance. Děkuji za odpověď



To záleží na vaší domluvě. Z pohledu matky by se mohlo zdát, že je to vaše starost, když se chcete s dětmi stýkat. Na druhou stranu kontakt s rodičem je i právem dítěte a i matka tedy musí na tato práva dbát a vyjít otci vstříc při styku s dítětem. Pokud se na způsobu předávání nedohodnete, může i to upravit soud, takže i předávání v půli cesty by mohlo být možné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Neplnění dohody mezi manželi

Příspěvekod vlastama v pon 27. zář 2010 16:57:34

Dobrý den,
Pokud mají bývalí manželé dohodu, /ryhlý rozvod/ že otec předá syna do rukou matky vždy ve 20:00 hodin a matka není nikdy přítomna, protože se vrací později, má otec právo požádat soud o svěření dítěte do své péče? Předem děkuji
vlastama
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. zář 2010 16:30:17

Re: Neplnění dohody mezi manželi

Příspěvekod Poradce v pon 27. zář 2010 17:46:32

vlastama píše:Dobrý den,
Pokud mají bývalí manželé dohodu, /ryhlý rozvod/ že otec předá syna do rukou matky vždy ve 20:00 hodin a matka není nikdy přítomna, protože se vrací později, má otec právo požádat soud o svěření dítěte do své péče? Předem děkuji

Ne. Má v zájmu klidného vývoje dítěte povinnost zajít za matkou a domluvit se s ní na termínu, který bude vyhovovat oběma Přeci jen časové možnosti rodičů se v průběhu doby mohou měnit). Tak by to udělali normální slušní lidé. Ti zbývající se o úpravu styku budou několik let soudit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Příprava dítěte na styk s druhým rodičem

Příspěvekod Samoživitel v pon 18. črc 2011 14:09:42

Dobrý den,
po vleklých a velmi nepříjemných soudních peripetiích mám sedmiletou dceru od prosince 2010 svěřenou do své péče. Musím podotknout, že vztah s bývalou manželkou je nedobrý, velice konfliktní i po vydání platného rozsudku. V rozsudku jsou přesně dány termíny styku s matkou. Teď o hlavních školních prázdninách je styk upraven po čtrnácti dnech. Tedy půl měsíce vcelku u jednoho z rodičů.
Nastala situace předání, kdy dcera odcházela na čtrnáct dní k mamince. Samozřejmě věděla, kdy maminka přijede. U dveří na mne bývalá žena spustila, kde má sbalené věci na čtrnáct dní, že jsem dceru podle rozsudku měl připravit na styk s matkou. V rozsudku se opravdu píše:"Otec je povinen dítě na styk připravit."
Je tedy má povinnost sbalit dceři věci na pobyt u maminky? Co přesně se míní slovem "připravit"?
V jiných případech, kdy jde dcera k mamince na víkend, bývalá žena žádné oblečení nebo jiné vybavení nepožadovala a když byla dcera dva roky před rozsudkem u ní, písemně mi odmítla cokoliv na dceru na víkend dávat.
Děkuji za odpověď
Samoživitel
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18. črc 2011 11:28:23

Re: Příprava dítěte na styk s druhým rodičem

Příspěvekod Poradce v pon 18. črc 2011 14:38:27

Samoživitel píše:Dobrý den,
po vleklých a velmi nepříjemných soudních peripetiích mám sedmiletou dceru od prosince 2010 svěřenou do své péče. Musím podotknout, že vztah s bývalou manželkou je nedobrý, velice konfliktní i po vydání platného rozsudku. V rozsudku jsou přesně dány termíny styku s matkou. Teď o hlavních školních prázdninách je styk upraven po čtrnácti dnech. Tedy půl měsíce vcelku u jednoho z rodičů.
Nastala situace předání, kdy dcera odcházela na čtrnáct dní k mamince. Samozřejmě věděla, kdy maminka přijede. U dveří na mne bývalá žena spustila, kde má sbalené věci na čtrnáct dní, že jsem dceru podle rozsudku měl připravit na styk s matkou. V rozsudku se opravdu píše:"Otec je povinen dítě na styk připravit."
Je tedy má povinnost sbalit dceři věci na pobyt u maminky? Co přesně se míní slovem "připravit"?
V jiných případech, kdy jde dcera k mamince na víkend, bývalá žena žádné oblečení nebo jiné vybavení nepožadovala a když byla dcera dva roky před rozsudkem u ní, písemně mi odmítla cokoliv na dceru na víkend dávat.
Děkuji za odpověď



Přípravou dítěte na styk se rozumí jednak příprava "fyzická" a jednak, je-li to třeba, i příprava psychická. "Fyzickou" přípravou se rozumí to, že dítě je ve stanoveném čase připraveno k odjezdu se všemi věcmi, které potřebuje na dobu styku, tedy především s oblečením. pokud se rodiče dohodnou, že dítě bude mít své vlastní náhradní oblečení, které zajistí rodič, u něhož má styk probíhat, tak je to v pořádku. Pokud ale taková dohoda neexistuje, musí mít s sebou svoje věci, které mu zajišťuje ten rodič, u kterého dítě bydlí (tento rodič od druhého rodiče dostává výživné pro dítě, a proto také zajišťuje nákup oblečení a dalších potřeb). Psychická příprava je nutná jen v případě, že dítě k druhému rodiči odmítá jít. V takovém případě je nutné, aby rodič, kterému je dítě svěřeno vysvětlil dítěti, pro č jde k druhému rodiči a dostatečně ho k tomu motivoval.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: předávání dětí

Příspěvekod Samoživitel v pon 18. črc 2011 14:57:10

Dcera se za maminkou těší, není potřeba ji na to nějak zvlášť připravovat. Jen jí říkám, kdy maminka přijede.
Potíž je s "fyzickou" přípravou. Před svěřením dcery do mé péče bydlela dva roky s maminkou. V té době mi bývalá žena odmítla dávat jakékoli oblečení. Vše jsem tedy musel kupovat. Opatrovník dítěte, tedy sociální pracovnice, mi navrhl, abychom se netahali o oblečení, máme mít každý své. Tato dohoda se realizovala a konečně byl v tomto směru klid. problém nastal až teď při předání na čtrnáctidenní pobyt k mamimnce.
Hrozí mi tedy nějaký postih, když jsem dceru za těchto okolnosí předal bez náhradního oblečení?
Samoživitel
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18. črc 2011 11:28:23

Re: předávání dětí

Příspěvekod Poradce v pon 18. črc 2011 15:53:37

Samoživitel píše:Dcera se za maminkou těší, není potřeba ji na to nějak zvlášť připravovat. Jen jí říkám, kdy maminka přijede.
Potíž je s "fyzickou" přípravou. Před svěřením dcery do mé péče bydlela dva roky s maminkou. V té době mi bývalá žena odmítla dávat jakékoli oblečení. Vše jsem tedy musel kupovat. Opatrovník dítěte, tedy sociální pracovnice, mi navrhl, abychom se netahali o oblečení, máme mít každý své. Tato dohoda se realizovala a konečně byl v tomto směru klid. problém nastal až teď při předání na čtrnáctidenní pobyt k mamimnce.
Hrozí mi tedy nějaký postih, když jsem dceru za těchto okolnosí předal bez náhradního oblečení?

Za takovouhle jednorázovou záležitost rozhodně postih nehrozí, spíš to berte tak, že situace se změnila a musíte se tomu do budoucna přizpůsobit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: předávání dětí

Příspěvekod jana831 v pát 02. pro 2011 15:40:51

Dobrý den,
měla bych jen krátký dotaz. Jsme rozvedení 3 roky, máme soudně upravený styk a syna ( 11 let ) předávám jeho otci pravidelně v souladu s rozsudkem v pátek v 17 hodin. Bydlíme s bývalým manželem blízko sebe. Předání syna probíhá vždy naprosto bez problémů, syn otce rád vidí a má u něj trávit dobu do neděle do 18.30. A teď problém. Syn v průběhu soboty od otce sám odchází, když se vracejí např. z nějaké akce a přichází domů ke mě s tím, že už ho to u otce nebaví. Snažila jsem se mu domluvit, ale nefunguje to, asi se dostává do puberty, doma se zavře v pokoji a nechce se mnou mluvit.
Navíc jeho otec mě začíná nesmyslně obviňovat, že syna navádím a že mě dá k soudu a budu platit pokutu. Co mám dělat?

Děkuji
Jana
jana831
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. pro 2011 15:20:52

Re: předávání dětí

Příspěvekod Poradce v pát 02. pro 2011 16:47:36

jana831 píše:Dobrý den,
měla bych jen krátký dotaz. Jsme rozvedení 3 roky, máme soudně upravený styk a syna ( 11 let ) předávám jeho otci pravidelně v souladu s rozsudkem v pátek v 17 hodin. Bydlíme s bývalým manželem blízko sebe. Předání syna probíhá vždy naprosto bez problémů, syn otce rád vidí a má u něj trávit dobu do neděle do 18.30. A teď problém. Syn v průběhu soboty od otce sám odchází, když se vracejí např. z nějaké akce a přichází domů ke mě s tím, že už ho to u otce nebaví. Snažila jsem se mu domluvit, ale nefunguje to, asi se dostává do puberty, doma se zavře v pokoji a nechce se mnou mluvit.
Navíc jeho otec mě začíná nesmyslně obviňovat, že syna navádím a že mě dá k soudu a budu platit pokutu. Co mám dělat?

Děkuji
Jana

Sednout si s bývalým manželem i se synem a probrat to. To, co tu předkládáte žádný právník nevyřeší, pokud to nezvládnete sami, obraťte se např. na rodinnou poradnu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron