Rozvod- vyjádření odpůrce

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Rozvod- vyjádření odpůrce

Příspěvekod Swayt v sob 14. čer 2008 8:41:23

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Můj otec se rozhodl po 22 letech manželství rozvést z důvodu jak uvádí v žalobě, že ztratil citový vztah k manželce. Otec před několika lety prodělal mozkovou mrtvici a potom měl i autonehodu a už několik let se choval doslova jako prase. Moje matka mu dělala co mu na očích viděla, starala se o něho a on byl hrubý, sprostý a panovačný. Moje matka s rozvodem souhlasí, ale otec říká, že jí vůbec nic nepatří a chce, aby se odstěhovala. Potřebovala bych vědět jak sepsat vyjádření k žalobě, aby moje matka nepřišla o to co tak pracně budovala, zatím co on se válel na gauči. Otec se několik let topí v dluzích a většinu věcí neplatil v čas a nebo vůbec, příjem má, ale nevíme kam ho investuje, když jsou účty zaplaceny jen občas,ale většinou nejsou. Otec má spoustu známých a moje matka se cítí bezmocná, protože ona se v těchto právních věcech vůbec neorintuje. Chci jí najmout právníka, ale vyjádření musí být do deseti dní, jak by mělo tedy vypadat.

Děkuji moc za radu.
Swayt
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14. čer 2008 8:21:43


Re: Rozvod- vyjádření odpůrce

Příspěvekod Poradce v sob 14. čer 2008 8:51:52

Swayt píše:Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Můj otec se rozhodl po 22 letech manželství rozvést z důvodu jak uvádí v žalobě, že ztratil citový vztah k manželce. Otec před několika lety prodělal mozkovou mrtvici a potom měl i autonehodu a už několik let se choval doslova jako prase. Moje matka mu dělala co mu na očích viděla, starala se o něho a on byl hrubý, sprostý a panovačný. Moje matka s rozvodem souhlasí, ale otec říká, že jí vůbec nic nepatří a chce, aby se odstěhovala. Potřebovala bych vědět jak sepsat vyjádření k žalobě, aby moje matka nepřišla o to co tak pracně budovala, zatím co on se válel na gauči. Otec se několik let topí v dluzích a většinu věcí neplatil v čas a nebo vůbec, příjem má, ale nevíme kam ho investuje, když jsou účty zaplaceny jen občas,ale většinou nejsou. Otec má spoustu známých a moje matka se cítí bezmocná, protože ona se v těchto právních věcech vůbec neorintuje. Chci jí najmout právníka, ale vyjádření musí být do deseti dní, jak by mělo tedy vypadat.


Děkuji moc za radu.

Vyjádření k žalobě je soudní podání jako každé jiné a musí mít tedy základní náležitosti. Zejména musí být uveden soud, jemuž je podání určeno, musí být datováno a podepsáno. Někde v záhlaví je třeba uvést spisovou značku, aby soud věděl, do kterého spisu má vyjádření zařadit. Co je spisová značka se dovíte zde. Dopis by měl být nadepsán jako vyjádření k žalobě. Tam je třeba uvést, zda se žalobou souhlasíte či nikoliv a rozvést vše, co považujete za podstatné. Formu dopisu můžete odvodit i z některých našich vzorů.
Jinak vaše matka se určitě může obrátit na advokáta. Pro průměrně zdatného právníka se nejedná o nijak složitou záležitost a určitě to stihne sepsat ve vámi uváděné lhůtě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

rozvod manželství

Příspěvekod Jana K v stř 17. čer 2009 16:14:36

Dobrý den, chci se zeptat za mého tchána ( 76 let), který je asi 18 let ženatý ( ona 70 let). Společné děti nemají, asi půl roku nežijí ve spol. domácnosti - on je v bytě a ona na chatě se zahradou - oboje je jejich společným majetkem. Ona se rozvádět nechce a nesouhlasí s ničím, co tchán řekne, prostě není s ní žádná domluva, přitom ona si našla přítele a tchána vyhodila ( do té doby spolu žili na chatě). Je možné toto manželství rozvést i bez jejího souhlasu, příp. bez její účasti u soudu, protože ona nikam nepůjde ? A jak postupovat ohledně majetkového vyrovnání? děkuji za odpověď Jana
Jana K
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17. čer 2009 15:54:38

Re: rozvod manželství

Příspěvekod Poradce v čtv 18. čer 2009 11:10:37

Jana K píše:Dobrý den, chci se zeptat za mého tchána ( 76 let), který je asi 18 let ženatý ( ona 70 let). Společné děti nemají, asi půl roku nežijí ve spol. domácnosti - on je v bytě a ona na chatě se zahradou - oboje je jejich společným majetkem. Ona se rozvádět nechce a nesouhlasí s ničím, co tchán řekne, prostě není s ní žádná domluva, přitom ona si našla přítele a tchána vyhodila ( do té doby spolu žili na chatě). Je možné toto manželství rozvést i bez jejího souhlasu, příp. bez její účasti u soudu, protože ona nikam nepůjde ? A jak postupovat ohledně majetkového vyrovnání? děkuji za odpověď Jana

Manželství je možno rozvést i bez souhlasu jednoho z manželů, to není žádný problém. Pokud jde o majetkové vypořádání, na tom se budou dohadovat až po rozvodu. pokud se nedohodnou, bude u nemovitostí po třech letech od rozvodu platit, že každý má půlu a u ostatních věcí bude vlastníkem ten, kdo je bude užívat. Na návrh jednoho z rozvedených manželů může majetek vypořádat i soud, to ale rozhodně je práce pro advokáta, není to nic jednoduchého ani příjemného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron