Rychlý rozvod

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod jan v pon 05. led 2009 13:20:47

Dobrý den, již delší dobu se chci rozvést, když jsem to oznámil manželce, tak ta rozvod odmítla a nechce o tom ani slyšet. S manželkou žijeme stále společně, ale manželství neklape tak, jak by mělo. Navrhl jsem jí rozvod dohodou, chtěl bych, aby rozvod netrval dlouho, kvůli dětem. Máme malé děti. Chci se s ní na všem dohodnout a rozhodně ji a děti nechci o nic obrat. Já sám vím, že v tomto manželství ale nechci pokračovat, a proto jim chci dávat po rozvodu vše co měli do teď. Jak mám dál postupovat, když manželka nechce na rozvod přistoupit? A jak dlouho tedy může rozvod před soudem trvat? Slyšel jsem, že je možné aby trval třeba 4 roky. A jaké podmínky bychom měli splňovat pro urychlení? Děkuji za odpověď
jan
 


Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod Poradce v pon 05. led 2009 14:39:38

jan píše:Dobrý den, již delší dobu se chci rozvést, když jsem to oznámil manželce, tak ta rozvod odmítla a nechce o tom ani slyšet. S manželkou žijeme stále společně, ale manželství neklape tak, jak by mělo. Navrhl jsem jí rozvod dohodou, chtěl bych, aby rozvod netrval dlouho, kvůli dětem. Máme malé děti. Chci se s ní na všem dohodnout a rozhodně ji a děti nechci o nic obrat. Já sám vím, že v tomto manželství ale nechci pokračovat, a proto jim chci dávat po rozvodu vše co měli do teď. Jak mám dál postupovat, když manželka nechce na rozvod přistoupit? A jak dlouho tedy může rozvod před soudem trvat? Slyšel jsem, že je možné aby trval třeba 4 roky. A jaké podmínky bychom měli splňovat pro urychlení? Děkuji za odpověď

Jestliže manželka rozvod nechce, nelze provést tzv. dohodnutý, tedy rychlejší rozvod. to ale neznamená, že by to nutně muselo vést k letitým průtahům. Tzv. Dohodnutý rozvod má oproti "klasickému" rozvodu jen tu výhodu, že soud manžele nevyslýchá a nezjišťuje příčiny rozvratu manželství. V praxi to znamená, že při "klasickém" rozvodu bude soudní jednání o půl hodiny delší a pokud soud opravdu shledá, že manželství je rozvrácené, tak ho rozvede i bez souhlasu jednoho z manželů. Aby se rozvod protahoval na roky, to rozhodně není v zájmu soudu. Takové situace se stávají je výjimečně a jen tehdy, že manžellé buď nevědí co chtějí nebo si provádějí navzájem naschvály, které soudní řízení maří. Rozhodně si tedy myslím, že se nemáte čeho bát. Soud nemá žádný zájem vám v rozvodu bránit. Spíš bych doporučoval s manželkou si o tom rozumně promluvit, třeba i manželské poradně, aby pochopila vaše důvody rozvodu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Rychlí rozvod

Příspěvekod wildone v pát 13. bře 2009 9:19:56

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakým způsobem bude u rychlého rozvodu soud zjišťovat zda manželé spolu 6 měsíců nežijí? Jsou k tomu potřeba nějaké nájemní smlouvy nebo svědci?

Děkuji
wildone
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. bře 2009 9:13:34

Re: Rychlí rozvod

Příspěvekod Poradce v pát 13. bře 2009 11:37:54

wildone píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakým způsobem bude u rychlého rozvodu soud zjišťovat zda manželé spolu 6 měsíců nežijí? Jsou k tomu potřeba nějaké nájemní smlouvy nebo svědci?

Děkuji

Jak říkáte, svědecky, dokladem o odlišném bydlení (např. právě nájemní smlouvy). Dost často se soud spokojí se souhlasným prohlášením obou manželů, ale to vám předem nikdo neřekne.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod marten v stř 06. kvě 2009 14:21:02

Dobrý den, jsem ženatý 5 let ale z manželkou spolu nežijem 2,5 let.Mezi tím si našla jiného partnera a porodila mu před 14 dny dítě.Teď se chceme rozvést majetek žádný společný nemáme.Jak máme postupovat , oba s rozvodem souhlasíme.Děkuji za pomoc
marten
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. kvě 2009 14:15:49

Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod Poradce v stř 06. kvě 2009 15:35:03

marten píše:Dobrý den, jsem ženatý 5 let ale z manželkou spolu nežijem 2,5 let.Mezi tím si našla jiného partnera a porodila mu před 14 dny dítě.Teď se chceme rozvést majetek žádný společný nemáme.Jak máme postupovat , oba s rozvodem souhlasíme.Děkuji za pomoc

Především musíte vyřešit otázku otcovství dítěte. Vzhledem k tomu, že jste stále manželé, jste otcem dítěte podle práva vy. Měl byste proto nejprve popřít otcovství a pak teprve se nechat rozvést. Není to standardní situace, rozhodně doporučuji navštívit advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod BiancaK v úte 12. kvě 2009 19:53:31

Dobrý den. S manželem jsme dohodnuti na rychlém rozvodu. Zajímá mne dorovnání životní úrovně v době před rozvodem. Z jaké mzdy (hrubý příjem, čistý) se vypočítává? Zda od doby, kdy se manžel odstěhoval od rodiny do rozvodu? Můžeme se dohodnout na jednorázové kompletní částce a tím být vypořádáni, nebo výši dorovnání bude vypočítávat ,,sociálka"? Děkuji za odpověď.
BiancaK
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. kvě 2009 19:46:42

Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod Poradce v stř 13. kvě 2009 11:22:55

BiancaK píše:Dobrý den. S manželem jsme dohodnuti na rychlém rozvodu. Zajímá mne dorovnání životní úrovně v době před rozvodem. Z jaké mzdy (hrubý příjem, čistý) se vypočítává? Zda od doby, kdy se manžel odstěhoval od rodiny do rozvodu? Můžeme se dohodnout na jednorázové kompletní částce a tím být vypořádáni, nebo výši dorovnání bude vypočítávat ,,sociálka"? Děkuji za odpověď.

Sociálka vám nic vypočítávat nebude. Pokud chcete, aby vám manžel něco platil, musíte se s ním buď dohodnout nebo podat žalobu o vyýživné pro manželku. Jestliže jste měla na mysli nějaké sociální dávky, tak o tom nemám přehled, to není otázka rodinného práva, ale práva sociálního zabezpečení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod danet1214 v pát 24. črc 2009 15:54:53

Dobrý den, chceme se rozvést rychle, dohodou. Bydlíme ve společném dr. bytě, ale více než rok se spolu intimě nestýkáme a nemluvíme spolu.Manžel podepíše, že se po nalezení svého bydlení odstěhuje a majetek máme vyřešený. Můžeme podat návrh na dohodnutý rozvod? Děkuji
danet1214
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24. črc 2009 15:48:43

Re: Rychlý rozvod

Příspěvekod Poradce v pát 24. črc 2009 18:22:13

danet1214 píše:Dobrý den, chceme se rozvést rychle, dohodou. Bydlíme ve společném dr. bytě, ale více než rok se spolu intimě nestýkáme a nemluvíme spolu.Manžel podepíše, že se po nalezení svého bydlení odstěhuje a majetek máme vyřešený. Můžeme podat návrh na dohodnutý rozvod? Děkuji

Jednou z podmínek rychlého rozvodu je to, že manželé spolu nejméně půl roku nežijí. Vy spolu ale žijete, byť spíše vedle sebe než spolu. Pokud ale oba souhlasně prohlásíte, že spolu půl roku nežijte, myslím, že to nikdo zkoumat nebude. Jinak v tom "rychlém" a "normálním" rozvodu je rozdíl asi deset minut. Pokud jste s manželem na rozvodu dohodnuti, máte upraveny poměry k dětem (pokud je máte), máte dohodu o majetku a dalším bydlení, žádný soud vás nebude nijak dusit bez ohledu na to, zda se jedná o rozvod rychlý nebo normální.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron