rozvod

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: rozvod

Příspěvekod wiki v pon 01. bře 2010 20:38:59

Dobrý den,
podávám žádost o rozvod a chtěla bych se zeptat, jestli je nutné aby abych navštívila předem advokáta. O děti se nesoudím, majetek nerozdělujeme. Jde pouze o rozvod manželství jako takového. Děkuji za odpověď
wiki
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. bře 2010 19:42:20


Re: rozvod

Příspěvekod Poradce v pon 01. bře 2010 22:16:26

wiki píše:Dobrý den,
podávám žádost o rozvod a chtěla bych se zeptat, jestli je nutné aby abych navštívila předem advokáta. O děti se nesoudím, majetek nerozdělujeme. Jde pouze o rozvod manželství jako takového. Děkuji za odpověď

Jestli si na to troufnete sama, tak vás nikdo nemůže nutit, abyste advokáta vyhledala. Rozvod jako takový sice je nepříjemný, ale bez advokáta se to zvládnout dá. Horší už jsou tahanice o děti a majetek, v takových případech, pokud se manželé nejsou schopni dohodnout, je lepší mít advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: rozvod

Příspěvekod senkova v pát 12. bře 2010 20:46:35

Dobrý den, čeká mě soud o výživné na dítě a poté rozvod, vše podal manžel. Může mě advokátka u soudu zastoupit tak abych k soudu vůbec nemusela jít? Nejspíš ale musíme být na všem dohodnuti že? Děkuji.
senkova
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. bře 2010 20:19:36

Re: rozvod

Příspěvekod Poradce v pát 12. bře 2010 22:26:20

senkova píše:Dobrý den, čeká mě soud o výživné na dítě a poté rozvod, vše podal manžel. Může mě advokátka u soudu zastoupit tak abych k soudu vůbec nemusela jít? Nejspíš ale musíme být na všem dohodnuti že? Děkuji.

Pokud budete s manželem dohodnutí, tak by soud mohl akceptovat jednání bez vaší přítomnosti, pokud ale nejste na všem dohodnuti, tak počítejte s tím, že vás soud (minimálně pokud v řízení o úpravu poměrů dětí) pravděpodobně bude chtít slyšet.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: rozvod

Příspěvekod zajdulik v čtv 16. zář 2010 10:35:28

Dobrý den ,ještě bych potřebovala jedno poradit.Chtěla bych vědět jestli je možné rozvíst manželství. Kamarádka má v pondělí rozvodové stání. S manželem pul roku nežije.Mají spolu 3 děti které ji byli soudně svěřeny do péče. Ted 7 měsíců bydlí s přítelem se kterým má ted dítě 4 měsíční.Po narození mimča podala návrh na popření otcovství ,ale stání doposud neprobělo a dítě nemá ani v rodném listě uvedeno jméno nebot ji manžel nepodepsal souhlasné prohlášení.Tím pádem vlastně nemá toto nejmenší dítě nijak vyřešeno.může je je soud rozvíst?? 4eká mě podobná situace akorát já to budu mít asi složitější protože bydlíme ještě spolu s manželem nebod se nechce dobrovolně odstěhovat.moc děkujinza odpověd Zuzana
zajdulik
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 15. zář 2010 19:46:57

Re: rozvod

Příspěvekod Poradce v čtv 16. zář 2010 14:33:32

zajdulik píše:Dobrý den ,ještě bych potřebovala jedno poradit.Chtěla bych vědět jestli je možné rozvíst manželství. Kamarádka má v pondělí rozvodové stání. S manželem pul roku nežije.Mají spolu 3 děti které ji byli soudně svěřeny do péče. Ted 7 měsíců bydlí s přítelem se kterým má ted dítě 4 měsíční.Po narození mimča podala návrh na popření otcovství ,ale stání doposud neprobělo a dítě nemá ani v rodném listě uvedeno jméno nebot ji manžel nepodepsal souhlasné prohlášení.Tím pádem vlastně nemá toto nejmenší dítě nijak vyřešeno.může je je soud rozvíst?? 4eká mě podobná situace akorát já to budu mít asi složitější protože bydlíme ještě spolu s manželem nebod se nechce dobrovolně odstěhovat.moc děkujinza odpověd Zuzana



Jestliže se dítě narodilo za trvání manželství, považuje se za jeho otce manžel matky, takže předpokládám, že je také jako otec v rodném listě uveden. Soud může manželství rozvést jen tehdy, pokud byly upraveny poměry všech dětí. V daném případě poměry upraveny nejsou, takže nelze manželství rozvést. Možnosti jsou dvě. Buď kamarádka počká až soud rozhodne o popření otcovství nebo si nechá upravit poměry i toho cizího dítěte tak, že dítě bude svěřeno do její výchovy a manželovi nebude určeno výživné (pokud na to ovšem bude soud ochoten přistoupit).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Jsem těhotná s manželem-chci se rozvést

Příspěvekod Sweetinka v ned 31. říj 2010 14:39:18

Dobrý den,jsem bezradná--Jsem v 6tém měsíci těhotenství a mám k manželovi nepřekonatelný odpor,podváděl mne,byl na mne zlý a prostě celkově nám to neklape. Jsme spolu oddáni teprve 4 měsíce a já se chci nechat rozvést.Jenže mám strach ze tří věcí : z toho jak to bude s úvěrem který si vzal po uzavření našeho manželství-nejsem vedena jako spoludlužník,ale musela jsem podepsat že s tím souhlasím aby dostal uver,poplatili jsme toho nebankovní půjčky atd. Dále z toho jak to bude s dětátkem které se narodí aby mi ho třeba nevzal a také mám z trach z toho že nebudu mít na splátky bydlení a půjček..nevím zda bych měla nárok na nějaké to "odškodné" ...Prosím poradte... :cry:
Sweetinka
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 31. říj 2010 14:26:19

Re: Jsem těhotná s manželem-chci se rozvést

Příspěvekod Poradce v ned 31. říj 2010 18:28:26

Sweetinka píše:Dobrý den,jsem bezradná--Jsem v 6tém měsíci těhotenství a mám k manželovi nepřekonatelný odpor,podváděl mne,byl na mne zlý a prostě celkově nám to neklape. Jsme spolu oddáni teprve 4 měsíce a já se chci nechat rozvést.Jenže mám strach ze tří věcí : z toho jak to bude s úvěrem který si vzal po uzavření našeho manželství-nejsem vedena jako spoludlužník,ale musela jsem podepsat že s tím souhlasím aby dostal uver,poplatili jsme toho nebankovní půjčky atd. Dále z toho jak to bude s dětátkem které se narodí aby mi ho třeba nevzal a také mám z trach z toho že nebudu mít na splátky bydlení a půjček..nevím zda bych měla nárok na nějaké to "odškodné" ...Prosím poradte... :cry:

Z manželství se s "odškodným" odchází jen v amerických filmech. Pokud se rozvedete, budete si muset vypořádat společný majetek, včetně dluhů. Vypořádat se můžete dohodou (komu co připadne a kdo co zaplatí) nebo soudně. K této otázce si přečtěte kapitolu týkající vypořádání společného jmění manželů, i o tom jsme tu toho napsali dost.
Pokud jde o dítě, rozvod pravděpodobně nestihnete před jeho narozením. To znamená, že ještě před rozvodem bude muset soud na návrh některého z vás rozhodnout o tom, komu bude dítě svěřeno do výchovy a kolik bude ten druhý z vás platit výživné. Pak teprve vás soud rozvede. I o tom jsme tady už psali, návody a vzory najdete i na stránkách Rodina u soudu
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: rozvod

Příspěvekod Sweetinka v úte 28. pro 2010 22:11:33

Děkuji za odpověd.
Jen pořád nechápu jak by mi soud mohl poručit platit jeho dluhy s ním na půl když nepobírám ani korunu a navíc tu bude to malé.. I v tomto případě je to tak přísné? Sama mám své dluhy a s placením to budu z mateřské zvládat jen tak tak...
:(
Asi pro mne tedy bude nejlepší žít v odloučení a pro zatím se nerozvádět protože kdyby mi sebrali dětátko tak to bych nerozdýchala...
Sweetinka
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 31. říj 2010 14:26:19

Re: rozvod

Příspěvekod Iveta v úte 25. led 2011 15:06:48

Dobrý Den...
Mám prosbu,jsem vdaná 4 roky s manželem který je o 22 let starší,bych se chtěla rozvést,jelikož mě neoznámil že jdu do vztahu kde jsou velké dluhy,a jelikož jsem chtěla pomoci,vzala jsem si půjčky,které tedy splácím,ale mám obavy z toho jestli si vezme další aby to nepadlo na mě,má spoustu exekucí a k rozvodu mi nechce dát souhlas,nejednou mě uhodil,neohlásila jsem to tedy,na rozvod nemám peněžní částku,tak jak se mám prosím Vás zachovat?
Děkuji s pozdravem Walterová
Iveta
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. led 2011 14:22:28

PředchozíDalší

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron