Vypořádání po rozvodu

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Dohoda o deleni sjm PO MANZELSTVI

Příspěvekod Poradce v stř 23. zář 2009 6:52:11

bája píše:
Děkuji předem za odpověď!!!

B.

Jestliže je rozsudek o rozvodu pravomocný, nedokáži se představit, jak by soud mohl právní moc posovouvat. Právní moc je jednou daná a nejde s ní hýbat. pokud máte na mysli to, že proti rozsudku o rozvodu bylo podáno odvolání, tak to ale znamená, že rozsudek dosud v právní moc není a SJM tedy nezaniklo.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod bája v stř 23. zář 2009 8:27:42

Děkuji, vysvětlím!

Dotyčná právnice, co sepisovala onu dohodu, použila a vycházela z § 222 o.s.ř a JAKSI SI ZAPOMNĚLA PŘEČÍST NOVELIZACI DEVĚT LET STAROU, která se týká např.zpětvzetí odvolání se proti rozsudku o rozvodu manželství.....
Tento paragraf si zřejmě také špatně přečetl onen soud -a my až po delší době úplnou náhodou přišli na onen OMYL A CHYBNOU INTERPRETACI JAK PRÁVNICÍ, TAK SOUDEM.....

Na náš impuls se p.m.posunula.....O TRI MESICE.

bája
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 14. zář 2009 10:36:34

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v stř 23. zář 2009 16:00:48

bája píše:Děkuji, vysvětlím!

Dotyčná právnice, co sepisovala onu dohodu, použila a vycházela z § 222 o.s.ř a JAKSI SI ZAPOMNĚLA PŘEČÍST NOVELIZACI DEVĚT LET STAROU, která se týká např.zpětvzetí odvolání se proti rozsudku o rozvodu manželství.....
Tento paragraf si zřejmě také špatně přečetl onen soud -a my až po delší době úplnou náhodou přišli na onen OMYL A CHYBNOU INTERPRETACI JAK PRÁVNICÍ, TAK SOUDEM.....

Na náš impuls se p.m.posunula.....O TRI MESICE.



Aha, takže jestli to správně chápu, tak soud rozhodl o rozvodu, jeden z manželů podal odvolání a pak ho vzal zpět. V takovém případě, ale stejně rozsudek nabyl právní moci až ke dni zpětvzetí odvolání. Jestliže tedy byla uzavírána dohoda ještě před zpětvzetím, musel minimálně ten z manželů, kdo odvolání podal, vědět, že rozsudek ještě pravomocný není, protože proti němu podal odvolání. Ale dejme tomu, že vámi popisovaná dohoda skutenčně byla sepsána ještě před právní moci rozvodu. Pokud se jedná o dohodu o vypořádání již zaniklého SJM, tak se obávám, že by mohla být neplatná. Stačí tedy ji sepsat znovu a dát tam již datum, které bude až po právní moci rozsudku. Jinak, to už se dostáváme k řešení konkrétních kauz a k tomu naše stránky neslouží, mají informovat jen obecně, takže doporučuji, pokud se nedohodnete, obrátit se na advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod bája v stř 23. zář 2009 19:54:28

Děkuji Vám


Skoro přesně jste to vystihl!!! :idea:
Den podpisu 'dohody' byl ale zaroven DNEM ZPETVZETI ODVOLANI ....
A dotycna pravni zastupkyne , co dohodu iniciovala ( a za jejiz spravnost ruci) skutecne NEVEDELA,ze ji citovany paragraf 222 dosel pred mnoha lety jistou zmenou-stejne tak to byla novinka i pro vedouci pracovniky jisteho soudu..

Nicméně-nechci zacházet do detailů :oops:

S pozdravem

B.
bája
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 14. zář 2009 10:36:34

Společné jmění manželů po rozvodu

Příspěvekod zakyna.s v úte 20. říj 2009 14:07:13

Rozvedla jsem se téměř před třemi lety(listopad 2006),před rozvodem jsme sepsali dohodu o vypořádání majetku,která však soudem byla prohlášena neplatnou,nejen proto že neobsahovala všechen společný majetek(automobil).Pokud bych žádala o rozdělení majetku dnes,jak by soud postupoval?Oba již bydlíme v jiném místě a většina z bývalého sjm,vybavení bytu, již vzala za své.Děkuji za odpověď.

zakyna.s
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 20. říj 2009 14:00:48

Re: Společné jmění manželů po rozvodu

Příspěvekod Poradce v úte 20. říj 2009 17:24:03

zakyna.s píše:Rozvedla jsem se téměř před třemi lety(listopad 2006),před rozvodem jsme sepsali dohodu o vypořádání majetku,která však soudem byla prohlášena neplatnou,nejen proto že neobsahovala všechen společný majetek(automobil).Pokud bych žádala o rozdělení majetku dnes,jak by soud postupoval?Oba již bydlíme v jiném místě a většina z bývalého sjm,vybavení bytu, již vzala za své.Děkuji za odpověď.

Žalobu o vypořádání společného majetku můžete podat nejpozději tři roky po rozvodu, takže pokud tak chcete udělat, máte nejvyšší čas. Soud může vypořádávat jen majetek, který skutečně v době jeho rozhodnutí existuje, takže věci, které zanikly nemohou být předmětem vypořádání.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod mamka v úte 20. říj 2009 22:11:33

Dobrý den,potřebuji poradit.Jsme rok rozvedeni a podle vypořádání SJM mám doma obývací stěnu,která patří bývalému manželovi.Mám ji v garáži,ale už ji tam dál nemůžu mít.S bývalým manželem se nemohu dohodnout.On bydlí na ubytovně a tvrdí,že stěnu nemá kam dát.Ale dál už to neřeší.Tvrdí jen,že ho chci obrat.A že jsem ho už stejně obrala.Takže mě ji nechat nechce nebo vlastně nevím.Vzít si ji taky nechce.(prý se mám vrátit a budem dál žít s naším nábytkem jako rodina,to je všechno,co na to řekne)
Když jsem mu nabídla,že to prodám a dám mu peníze,at mi řekne cenu,jakou za to chce,abych mu vyšla vstříc,ani na to mi nebyl schopný odpovědět.
Takže nevím ,co mám dělat.On ještě dva roky si asi může pro nábytek přijít,jinak se může se mnou soudit,když ho dám mezitím pryč.Co mám dělat?
Děkuji za odpověd. :-)
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v stř 21. říj 2009 7:00:02

mamka píše:Dobrý den,potřebuji poradit.Jsme rok rozvedeni a podle vypořádání SJM mám doma obývací stěnu,která patří bývalému manželovi.Mám ji v garáži,ale už ji tam dál nemůžu mít.S bývalým manželem se nemohu dohodnout.On bydlí na ubytovně a tvrdí,že stěnu nemá kam dát.Ale dál už to neřeší.Tvrdí jen,že ho chci obrat.A že jsem ho už stejně obrala.Takže mě ji nechat nechce nebo vlastně nevím.Vzít si ji taky nechce.(prý se mám vrátit a budem dál žít s naším nábytkem jako rodina,to je všechno,co na to řekne)
Když jsem mu nabídla,že to prodám a dám mu peníze,at mi řekne cenu,jakou za to chce,abych mu vyšla vstříc,ani na to mi nebyl schopný odpovědět.
Takže nevím ,co mám dělat.On ještě dva roky si asi může pro nábytek přijít,jinak se může se mnou soudit,když ho dám mezitím pryč.Co mám dělat?
Děkuji za odpověd. :-)

Vy tu stěnu bez souhlasu bývalého manžela nemůžete prodat, protože patří jemu. V podstatě jedinou zákonnou možností je složit stěnu do soudní úschovy s tím, že náklady této úschovy bude muset hradit bývalý manžel. Jestliže vám v souvislosti s dosavadním uskladněním stěny vznikají náklady, můžete je také po bývalém manželovi požadovat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod mamka v stř 21. říj 2009 10:37:31

A můžete mi říct,to mám platit já a pak to po něm vymáhat,nebo mám rovnou udat,at to chtějí platit rovnou po něm?
A kolik to asi tak stojí?Děkuji.
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v stř 21. říj 2009 11:09:09

mamka píše:A můžete mi říct,to mám platit já a pak to po něm vymáhat,nebo mám rovnou udat,at to chtějí platit rovnou po něm?
A kolik to asi tak stojí?Děkuji.

Řízení o úschovách je už hodně mimo rodinné právo, takže se bez dalšího hledání k tomu nedokážu spolehlivě vyjádřit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron