Vypořádání po rozvodu

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod HelaD v pon 23. úno 2009 21:41:22

Dotaz
Rozvádíme se. Máme dům, který mě pomohli zaplatit rodiče několika finančními dary.Společně jsme špatně podnikali. Měli jsme dluhy. Dům byl zastaven, v exekuci. Rodiče mě ho pomáhali 18 let vyplácet z neustálých dluhů. Dali finanční dar na opravu.Manželka se o dluhy nestarala nikdy, ani dnes jí to nezajímá. Rozvodem chce získat dům, protože má v péči 3 děti. Já dům chci také protože moji rodiče mi tak tím vypláceli možné dědictví. Dluhy tu jsou ještě cca 750 tis.
HelaD
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. úno 2009 20:54:43


Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v úte 24. úno 2009 18:34:11

HelaD píše:Dotaz
Rozvádíme se. Máme dům, který mě pomohli zaplatit rodiče několika finančními dary.Společně jsme špatně podnikali. Měli jsme dluhy. Dům byl zastaven, v exekuci. Rodiče mě ho pomáhali 18 let vyplácet z neustálých dluhů. Dali finanční dar na opravu.Manželka se o dluhy nestarala nikdy, ani dnes jí to nezajímá. Rozvodem chce získat dům, protože má v péči 3 děti. Já dům chci také protože moji rodiče mi tak tím vypláceli možné dědictví. Dluhy tu jsou ještě cca 750 tis.

Nevím, jestli dům dostanete při vypořádání, ale v každém případě by se měly zohlednit investice, které jste vy ze svých peněz (pokud jste je od rodičů dostal jen vy) do domu vložil. Pokud tedy po vypořádání nedostanete do vlastnictví, bude vás manželka muset minimálně vyplatit, pokud rozdíl nebude pokryt jiným vaším majetkem. Jestli se nedohodnete, rozhodně doporučuji advokáta, nebude to nic jednoduchého.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod petrusa v čtv 26. úno 2009 21:51:36

Dobrý den,
rozvádíme se, dům ve kterém jsme bydleli patří manželovi, získal ho před svatbou, já jsem od rodičů dostala nemalou finanční částku, kterou jsem do domu investovala rekonstrukcí, mám nárok aby mě manžel vyplatil všechny peníze, které jsem dostala darem od rodičů nebo si může polovinu nárokovat?
petrusa
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. úno 2009 21:29:16

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v čtv 26. úno 2009 21:56:40

petrusa píše:Dobrý den,
rozvádíme se, dům ve kterém jsme bydleli patří manželovi, získal ho před svatbou, já jsem od rodičů dostala nemalou finanční částku, kterou jsem do domu investovala rekonstrukcí, mám nárok aby mě manžel vyplatil všechny peníze, které jsem dostala darem od rodičů nebo si může polovinu nárokovat?

Pokud peníze byly darovány přímo vám, tak to jsou vaše peníze. Pokud byly použity jako investice do nemovitosti, máte právo na vypořádání těchto investic. Jestliže se nedohodnete, rozhodně doporučuji advokáta, není to nic jednoduchého.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod honzik v pon 02. bře 2009 10:41:59

Dobrý den zajímalo by me tak by se řešill problém paní petrusa v případě, že neexistuje žádný písemný dokument o provedení rekonstrukce (byla provedena ''načerno''). Děkuji
honzik
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. bře 2009 10:38:18

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pon 02. bře 2009 11:51:34

honzik píše:Dobrý den zajímalo by me tak by se řešill problém paní petrusa v případě, že neexistuje žádný písemný dokument o provedení rekonstrukce (byla provedena ''načerno''). Děkuji

Důkazní břemeno leží vždy na tom, kdo něco tvrdí. Jestliže u soudu něco tvrdím, je na mně, abych to doložil. Jestliže nejsou listinné důkazy, můžu použít třeba výpovědi svědků či znalecké posudky. Proto v podobných případech je vhodné obrátit se nadvokáta, který už ví, jak na to.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod maja v stř 25. bře 2009 13:31:53

Dobrý den,v květnu roku 2008 jsem se rozvedl.S bývalou ženou máme úvěr na dům,na splátkách se však manželka podílet nechce a dům prodat taky nechce.Přitom se z domu odstěhovala do jiného města a tak dům chátrá.Já tam od rozvodu také již nebydlím jelikož žena dům důkladně vystěhovala.Zajímalo by mě zda na to vše má nárok a jestli je povinna se podílet na splácení úvěru v případě že je spoluvlastník i spoludlužník nemovitosti.A také v případě když dům nepotřebuje a bydlení má zajištěno zda-li je nějaká možnost prodeje.Děkuji
maja
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. bře 2009 13:24:42

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v stř 25. bře 2009 19:28:47

maja píše:Dobrý den,v květnu roku 2008 jsem se rozvedl.S bývalou ženou máme úvěr na dům,na splátkách se však manželka podílet nechce a dům prodat taky nechce.Přitom se z domu odstěhovala do jiného města a tak dům chátrá.Já tam od rozvodu také již nebydlím jelikož žena dům důkladně vystěhovala.Zajímalo by mě zda na to vše má nárok a jestli je povinna se podílet na splácení úvěru v případě že je spoluvlastník i spoludlužník nemovitosti.A také v případě když dům nepotřebuje a bydlení má zajištěno zda-li je nějaká možnost prodeje.Děkuji

To, jak to bude po rozvodu s úvěrem řeší úvěrová smlouva, není na to obecné pravidlo. Jestli se nedohodnete na prodeji domu, může soud na návrh jednoho z vás rozhodnout o vypořádání spoluvlastnictví (podílového či společného jmění manželů). K tomu rozhodně doporučuji advokáta, není to nic jednoduchého.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Kveta v ned 24. kvě 2009 0:22:28

Dobrý den, v únoru jsme se rozvedli s manželem, podepsali jsme oba smlouvu o majetkovém vypořádání s tím, že on mě má zaplatit určitou částku. Bývalý manžel však již čtyři měsíce před rozvodem navrhl rozdělení peněz (s kterým jsem tehdy souhlasila), ve smyslu že od teď platí naše dohoda a peníze které mi od té doby do rozvodu dal a poplatky které za mě zaplatil apod. odečítá z našeho vypořádání. V tu dobu jsme nevydělávala neboť jsme dříve podnikali společně a podnikání zůstalo jemu. Od kdy platí vypořádání? Má právo z něj odečítat peníze které mi dal nebo za mě zaplatil před nabytím rozsudku? Děkuji
Kveta
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. kvě 2009 23:43:44

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v ned 24. kvě 2009 16:51:50

Kveta píše:Dobrý den, v únoru jsme se rozvedli s manželem, podepsali jsme oba smlouvu o majetkovém vypořádání s tím, že on mě má zaplatit určitou částku. Bývalý manžel však již čtyři měsíce před rozvodem navrhl rozdělení peněz (s kterým jsem tehdy souhlasila), ve smyslu že od teď platí naše dohoda a peníze které mi od té doby do rozvodu dal a poplatky které za mě zaplatil apod. odečítá z našeho vypořádání. V tu dobu jsme nevydělávala neboť jsme dříve podnikali společně a podnikání zůstalo jemu. Od kdy platí vypořádání? Má právo z něj odečítat peníze které mi dal nebo za mě zaplatil před nabytím rozsudku? Děkuji

Co jste si dohodli, to platí. Žádná zákonná úprava tohle podrobně neupravuje, záleží na tom, co jste si dohodli.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron