Vypořádání po rozvodu

Všechno o rozvodech manželství
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pon 07. led 2013 15:19:02

Ivo píše:Jsem rozvedený od roku 2007. S bývalou manželkou vlastníme společně byt v osobním vlastnictví a zahradu, od roku 2011 máme na tyto nemovitosti podílové spoluvlastnictví (1/2). Bývalá manželka má na svém podílu obou nemovitostí nařízenou exekuci. Společně žijeme v tomto bytě. Bývalá manželka nepřispívá na náklady , přispěla pouze několikrát náhodně, po urgencích, většinu plateb za nájem, inkaso, pojištění, atd. hradím sám. S bývalou manželkou není možná dohoda o pravidelném hrazení společných nákladů ani jiném majetkovém vypořádání. Prosím o radu, jak mohu tento případ řešit.

Děkuji

Ivo

Možným řešením (pokud se nedohodnete jinak), je žaloba u soudu na zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví. Soud může rozhodnout o tom, že přikáže majetek do výlučného vlastnictví jednoho z vás s tím, že ten, kdo majetek dostane, bude muset toho druhého vyplatit. Může také rozhodnout, že se majetek prodá a že si peníze rozdělíte. Není to ale nic jednoduchého, rozhodně na to doporučuji advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Ivo v pon 07. led 2013 15:57:26

Děkuji za informaci. Můžete mi prosím ještě blíže upřesnit výrok v závorce "(pokud se nedohodnete jinak)"- co je tím myšleno. Děkuji. Ivo
Ivo
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 07. led 2013 13:07:56

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pon 07. led 2013 16:46:55

Ivo píše:Děkuji za informaci. Můžete mi prosím ještě blíže upřesnit výrok v závorce "(pokud se nedohodnete jinak)"- co je tím myšleno. Děkuji. Ivo
Můžete se na tom vypořádání dohodnout i bez soudu. Pokud se dohodnete jakkoliv způsobem, který vám bude oběma vyhovovat, není důvod do toho zasahovat právníky či soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

finanční vyrovnání

Příspěvekod karlayahur v stř 13. bře 2013 21:49:30

Dobrý den, chtěla bych se zeptat...s manželem se rozvádíme, návrh na rozvod je již podán u soudu v praze..nyní se snažíme dohodnout o rozdělení majetku: máme ve společném jmění manželu byt v Praze v celkové hodnotě cca 4 000 000,- + vnitřní vybavení..byt je zatížen hypotékou, kterou nyní splácí manžel jelikož v bytě bydlí pouze on ( stále tam ale máme trvalé bydliště všichni) já jsem s dcerou na rodičovské dovolené a nyní bydlíme v podnájmu u mých rodičů...při pořizování bytu byla v hotovosti zaplacena částka cca 400 000,- ... já navrhuji manželovi aby mě z bytu vyplatil a to částkou 150 000,- a nechám mu napsat muj díl bytu a tedy celý spadne do jeho vlastnictví, myslíte, že je tato částka reálná?? manželuv právník po mě ale chce abych nechala byt celý bez vyplacení napsat na něj-pod podhružkou toho, že pokud nepodepíšu bude to trvat dlouho a bude to pro mě drahé atd...prosím mužete mi na danou věc zdělit svuj názor?? předem děkuji
karlayahur
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. pro 2012 16:12:46

Re: finanční vyrovnání

Příspěvekod Poradce v stř 17. dub 2013 15:49:37

karlayahur píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat...s manželem se rozvádíme, návrh na rozvod je již podán u soudu v praze..nyní se snažíme dohodnout o rozdělení majetku: máme ve společném jmění manželu byt v Praze v celkové hodnotě cca 4 000 000,- + vnitřní vybavení..byt je zatížen hypotékou, kterou nyní splácí manžel jelikož v bytě bydlí pouze on ( stále tam ale máme trvalé bydliště všichni) já jsem s dcerou na rodičovské dovolené a nyní bydlíme v podnájmu u mých rodičů...při pořizování bytu byla v hotovosti zaplacena částka cca 400 000,- ... já navrhuji manželovi aby mě z bytu vyplatil a to částkou 150 000,- a nechám mu napsat muj díl bytu a tedy celý spadne do jeho vlastnictví, myslíte, že je tato částka reálná?? manželuv právník po mě ale chce abych nechala byt celý bez vyplacení napsat na něj-pod podhružkou toho, že pokud nepodepíšu bude to trvat dlouho a bude to pro mě drahé atd...prosím mužete mi na danou věc zdělit svuj názor?? předem děkuji

Promiňte, ale konkrétní kauzy tady opravdu neřešíme, účelem těchto stránek je poskytovat obecné rady, aby naši čtenáři věděli, jak co v různých životních situacích probíhá, nikoliv řešit konkrétní případy. Jde o nemalé peníze, doporučuji, abyste také navštívila advokáta, možná ten manželův advokát jen těží z vaší neznalosti.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod staninka v pon 20. kvě 2013 11:21:34

Dobrý den, s manželem se nemůžeme dohodnout na vypořádání majetku po rozvodu. Bydleli jsme v domě, který mu darovali rodiče. Na rekonstrukci jsme si vzali úvěr ze stavebního spoření na mé jméno a spotř. úvěr na jeho jméno. já jsem se z domu odstěhovala pouze s osobními věcmi, dospělé děti studující na vysoké škole zůstali s manželem. Manžel žádá, abych splácela svůj úvěr, který byl prokazatelně použit na rekonstrukci domu před 5 lety. Já úvěr splácet nechci, protože tam již nebydlím a dům je v jeho vlastnictví. Nepožaduji žádné finanční vyrovnání za dobu, kterou jsme tam bydleli spolu. Jak by takovou situaci řešil soud?
staninka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. kvě 2013 10:38:08

Re: Vypořádání po rozvodu

Příspěvekod Poradce v pon 20. kvě 2013 13:10:34

staninka píše:Dobrý den, s manželem se nemůžeme dohodnout na vypořádání majetku po rozvodu. Bydleli jsme v domě, který mu darovali rodiče. Na rekonstrukci jsme si vzali úvěr ze stavebního spoření na mé jméno a spotř. úvěr na jeho jméno. já jsem se z domu odstěhovala pouze s osobními věcmi, dospělé děti studující na vysoké škole zůstali s manželem. Manžel žádá, abych splácela svůj úvěr, který byl prokazatelně použit na rekonstrukci domu před 5 lety. Já úvěr splácet nechci, protože tam již nebydlím a dům je v jeho vlastnictví. Nepožaduji žádné finanční vyrovnání za dobu, kterou jsme tam bydleli spolu. Jak by takovou situaci řešil soud?

Pokud to je tak, jak to popisujete, tak by soud s největší pravděpodobností musel konstatovat, že hypotéku jste si vzala vy a jste tedy povinna ji splácet. To je vztah mezi vámi a bankou a bance není nic do toho, že jste se odstěhovala a už spolu nežijete. Jedinou možností je, že se buď dohodnete s manželem, že hypotéku převezme on (s tím ale musí souhlasit i banka), nebo ji dál musíte splácet vy, ale manžel vám musí vyplatit investice, které jste do nemovitosti vnesla. Doporučuji se obrátit na advokáta, rozhodně to není nic jednoduchého.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Rozvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron