Použití výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Použití výživného

Příspěvekod 1thom v čtv 04. dub 2013 11:55:09

Dobrý den ,
chtěl jsem se zeptat na co všechno se vztahuje výživné.Na co exmanželka má a nemá právo.Jsem rok rozvedený syna 8 let si beru pravidelně každý lichý víkend od pátku do neděle.Jezdím s ním na výlety i dovolenou jak zimní tak letní.Vždy po předání kluka v neděli trnu hrůzou jestli bývalá žena nezavolá a nebude chtít řešit nějaký problém.Např.neokrouhané pastelky v penále.O kluka se starám jak nejlépe umím a on je se mnou myslím že velmi šťastný.Má nová přítelkyně říká,že co já pro kluka dělám skoro málo kdo by tohle z rozvedených rodičů dělal.Při posledním vyzvednutí kluka mi bylo řečeno,že stojím na soukromém pozemku,tudíž jsem se odporoučel za plot.Je toho opravdu spousty co člověk musí snášet.Nejhorší na tom že to vše slyší kluk.Při sportování si kluk asi 1.5 cm roztrhl bundu.Nepřejte si slyšet co vše jsem schytal.Za vše můžu samozřejmě já.Poslední víkend jsem mu musel koupi rifle,protože by neměl jít včem ani hodovat.Tímto se chci zeptat jestli mám nárok na věci,které syn vlastní nebo mu musím koupit ještě věci k sobě.Přijde mi to dosti hloupé když se jedná např. o věci typu kombinéza,zimní boty atd.Něco jiného je, když bývalá žena něco potřebuje.To je jak beránek.Většinou ji vycházím vstříc a i to je pak v důsledku málo a vše zapomenuto.Nejlépe by mi naplánovala co já ve svém volnu budu dělat.Prostě je to ho sposty na co by se člověk mohl ptát.Zatím děkuji za odpověď.T
1thom
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04. dub 2013 11:13:50


Re: Použití výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 04. dub 2013 13:26:43

1thom píše:Dobrý den ,
chtěl jsem se zeptat na co všechno se vztahuje výživné.Na co exmanželka má a nemá právo.Jsem rok rozvedený syna 8 let si beru pravidelně každý lichý víkend od pátku do neděle.Jezdím s ním na výlety i dovolenou jak zimní tak letní.Vždy po předání kluka v neděli trnu hrůzou jestli bývalá žena nezavolá a nebude chtít řešit nějaký problém.Např.neokrouhané pastelky v penále.O kluka se starám jak nejlépe umím a on je se mnou myslím že velmi šťastný.Má nová přítelkyně říká,že co já pro kluka dělám skoro málo kdo by tohle z rozvedených rodičů dělal.Při posledním vyzvednutí kluka mi bylo řečeno,že stojím na soukromém pozemku,tudíž jsem se odporoučel za plot.Je toho opravdu spousty co člověk musí snášet.Nejhorší na tom že to vše slyší kluk.Při sportování si kluk asi 1.5 cm roztrhl bundu.Nepřejte si slyšet co vše jsem schytal.Za vše můžu samozřejmě já.Poslední víkend jsem mu musel koupi rifle,protože by neměl jít včem ani hodovat.Tímto se chci zeptat jestli mám nárok na věci,které syn vlastní nebo mu musím koupit ještě věci k sobě.Přijde mi to dosti hloupé když se jedná např. o věci typu kombinéza,zimní boty atd.Něco jiného je, když bývalá žena něco potřebuje.To je jak beránek.Většinou ji vycházím vstříc a i to je pak v důsledku málo a vše zapomenuto.Nejlépe by mi naplánovala co já ve svém volnu budu dělat.Prostě je to ho sposty na co by se člověk mohl ptát.Zatím děkuji za odpověď.T

Výživné je určeno na běžné potřeby dítěte včetně předpokládatelných výdajů mimořádných (např. taneční, autoškola, lyžařský kurz atd.). Náklady, které rodič má v době, kdy je u něj dítě v rámci pravidelného styku, nese daný rodič sám a nemůže je započítávat do výživného. Pokud jde oblečení na dobu styku, není to nijak konkrétně řešeno. Matka by měla dítě na styk s otcem připravit, tj. dát mu i potřebné vybavení. I kdyby dítě na ten styk nešlo, tak by stejně nechodilo nahé, něco by tedy na sebe mít muselo. Oblečení by tedy měla hradit matka, přičemž výživné, které otec hradí, zahrnuje i to oblečení. Občas se stane, že je třeba něco dítěti v průběhu styku dokoupit. Pokud je to ojedinělé, tak se to v podstatě neřeší, prostě to platí otec. Pokud by ale matka dítě na styk nepřipravovala a jednalo by se v podstatě o opakované a více méně pravidelné nákupy oblečení, mohl by už soud takové nákupy do výživného započítávat v případě, že by došlo k nějakému řízení o výživné (např. o zvýšení.
Jinak problémy, které popisujete, žádný soud nevyřeší, to je jen a jen o vás jako rodičích, jestli jste schopni se k sobě slušně chovat a neřešit svoje problémy před vaším dítětem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron