střídava péče a alimenty

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

střídava péče a alimenty

Příspěvekod VeronikaSlezakova v úte 12. čer 2012 19:59:38

Dobrí den,

mám nemanželský dítě a s otcem dítěte nežijeme v společné domácnosti už 4.mesícem a podala jsem na soud o sveření syna do mé péče.Od té doby co nežijeme spolu jsem měla celej březen malýho já a od dubna jsme se střídali každej den po pár hodinách.Soud syna sveřil do střídavej péče a určil výživne jak mne tak i jemu ,hoc nechápu proč když jsme o to ani jeden nežádali a oba se staráme srovnatelnou dobou o syna.Ja mam bejvalímu platit 2.000 a on mě 1.000 kč výživne.Ale co se týče oblečení,hraček... to vše kupuji ja.Synovi jsou 2roky a 7 mesíců a tento rok ješte nastupuje do školky.Chci se zeptat da se pak s tym jeste neco dělat jak nastoupi do školky?(napr.zrušit výživné,starostlivost,přímení syna)

Moc děkuji
VeronikaSlezakova
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. čer 2012 19:37:07


Re: střídava péče a alimenty

Příspěvekod Poradce v úte 12. čer 2012 20:16:41

VeronikaSlezakova píše:Dobrí den,

mám nemanželský dítě a s otcem dítěte nežijeme v společné domácnosti už 4.mesícem a podala jsem na soud o sveření syna do mé péče.Od té doby co nežijeme spolu jsem měla celej březen malýho já a od dubna jsme se střídali každej den po pár hodinách.Soud syna sveřil do střídavej péče a určil výživne jak mne tak i jemu ,hoc nechápu proč když jsme o to ani jeden nežádali a oba se staráme srovnatelnou dobou o syna.Ja mam bejvalímu platit 2.000 a on mě 1.000 kč výživne.Ale co se týče oblečení,hraček... to vše kupuji ja.Synovi jsou 2roky a 7 mesíců a tento rok ješte nastupuje do školky.Chci se zeptat da se pak s tym jeste neco dělat jak nastoupi do školky?(napr.zrušit výživné,starostlivost,přímení syna)

Moc děkuji

Soud výživné stanovit musí i při střídavé péči, a to jednak podle rozsahu péče každého z rodičů a jednak podle možností každého z rodičů. Výchovné poměry syna se samozřejmě mohou změnit, můžete se dohodnout, že bude svěřen jen jednomu z vás, případně o to požádat soud. V souvislosti s tím samozřejmě bude upraveno i výživné. Pokud jde o změnu příjmení, záleží na dohodě obou rodičů, pokud se nedohodnete, opět by na návrh jednoho z vás rozhodoval soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné po dobu týdenní dovolené

Příspěvekod kaczka79 v ned 23. čer 2013 21:50:23

Dobrý den,
Bývalý manžel si vzal syna na dovolenou a teď mi chce krátit výživné (co pobírám na dítě) o tu dobu, co s ním pobýval na dovolené (týden). Má na to právo? Synovi jsou tři roky a je v mé péči.
Děkuji za odpověď.
kaczka79
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23. čer 2013 21:44:35

Re: Výživné po dobu týdenní dovolené

Příspěvekod Poradce v pon 24. čer 2013 6:26:15

kaczka79 píše:Dobrý den,
Bývalý manžel si vzal syna na dovolenou a teď mi chce krátit výživné (co pobírám na dítě) o tu dobu, co s ním pobýval na dovolené (týden). Má na to právo? Synovi jsou tři roky a je v mé péči.
Děkuji za odpověď.

Ne, ke krácení není důvod. výživné není určeno jen na úhradu okamžitých potřeb (jídlo), ale i na úhradu dalších potřeb, které stojí více peněz a na které je třeba ušetřit (např. oblečení). Kdyby se jednalo třeba o měsíční nebo delší pobyt, dalo by se o krácení výživného uvažovat, ale týden dovolené rozhodně není důvod ke krácení výživného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList
cron