Výživné na osvojené dítě

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Výživné na osvojené dítě

Příspěvekod Darket v ned 08. čer 2008 0:07:46


S manželkou mám jedno vlastní dítě a jedno dítě které měla manželka za svobodna jsem si osvojil (neadoptoval). Osvojené dítě (6 let) nemá v rodném listě uvedeného otce ale já na něj uplatňuji úlevu na dani. Budu muset v případě rozvodu muset platit výživné i na toto osvojené dítě?
Darket
 


Re: Výživné na osvojené dítě

Příspěvekod Poradce v pon 09. čer 2008 9:16:24

Darket píše:S manželkou mám jedno vlastní dítě a jedno dítě které měla manželka za svobodna jsem si osvojil (neadoptoval). Osvojené dítě (6 let) nemá v rodném listě uvedeného otce ale já na něj uplatňuji úlevu na dani. Budu muset v případě rozvodu muset platit výživné i na toto osvojené dítě?



Nevím přesně, co považujete za osvojení. Podle práva osvojení rovná se adopce. Předpokládám, že za osvojení považujete to, že jste si vzal matku dítěte a dítě vychovával. V takovém případě byste k dítěti po rozvodu neměl vyživovací povinnost. Pokud ale došlo k adopci (soud rozhodl o osvojení - to byste ale byl jako otec zapsán v rodném listu dítěte), musel byste výživné platit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Osvojení dětí a alimenty??

Příspěvekod michalia v pon 17. pro 2012 12:54:59

Můj manžel má z prvního manželství 2 děti, platí na ně 5000,-Kč/ m.
Bývalá jeho manželka mu splácí dluh 5000,-Kč/m. Nyní se vdala a její nový manžel si děti chce obě osvojit.
My by jsme nemuseli platit alimenty a ona by nám nesplácela dluh.. Pro nás je to výhodná nabídka, ale ??
Nemá to nějaké skryté špatné stránky?? nemůže po nás za nějaký čas něco vymahat nebo tak něco?? A jak to bude s právem na děti?? může se dále s nimi stýkat? a dědictví?? byli by i manželovi dědici v případě jeho úmrtí?
My by jsme jí podepsali papír, že dluh je srovnán a nás by osvobodila od placení alimentů, ale bojíme se - zda by to za čas nemohlo vyvolat nějaké další placení?? moc děkuji za odpověď
michalia
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. pro 2012 12:32:40

Re: Osvojení dětí a alimenty??

Příspěvekod Poradce v pon 17. pro 2012 19:16:29

michalia píše:Můj manžel má z prvního manželství 2 děti, platí na ně 5000,-Kč/ m.
Bývalá jeho manželka mu splácí dluh 5000,-Kč/m. Nyní se vdala a její nový manžel si děti chce obě osvojit.
My by jsme nemuseli platit alimenty a ona by nám nesplácela dluh.. Pro nás je to výhodná nabídka, ale ??
Nemá to nějaké skryté špatné stránky?? nemůže po nás za nějaký čas něco vymahat nebo tak něco?? A jak to bude s právem na děti?? může se dále s nimi stýkat? a dědictví?? byli by i manželovi dědici v případě jeho úmrtí?
My by jsme jí podepsali papír, že dluh je srovnán a nás by osvobodila od placení alimentů, ale bojíme se - zda by to za čas nemohlo vyvolat nějaké další placení?? moc děkuji za odpověď

Jestliže děti budou osvojeny, zanikají všechna práva a povinnosti, které u rodičovství vyplývají. Manželovi by tím pádem zanikla vyživovací povinnost a jeho děti by po něm nedědily, protože by to vlastně už jeho děti nebyly. Manžel by ale také ztratil možnost vynutit si styk s dětmi. Samozřejmě by se spolu mohli na základě dohody stýkat i nadále, ale vynutitelné by to nebylo. Žádné další povinnosti z toho manželovi vyplynout nemohou, prostě by z pohledu práva přestal být jejich otcem a tím to končí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron