Výživné - do kdy musí soud rozhodnout

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Snížení výživného

Příspěvekod Poradce v pon 21. led 2013 7:44:01

novotny.k píše:Dobrý den,
jsem rozvodený a mám 4 letou dceru. Před rozvodem jsme se dohodli, že dcera bude v péči matky a že budu platit výživné ve výši 6000,- Kč měsíčně, protože jsem měl v té době dobré přímy a věřil jsem, že bývalá manželka nebude bránit nikterak ve styku s dcerou. Bohužel se tak nedělo a moje finanční situace se o té doby velmi změnila.
Proto jsem v prosinci 2011 podal žádost o soudní určení styku s dcerou a poté, kdy byla soudkyně označena bývalou manželkou za podjatou a já v té bodě bez zaměstnání, podal jsem v dubnu 2012 žalobu o snížení výživného, které si nemohu dovolit.
Bylo nařízeno jednání na 30.1.2013 (!!!! - až dosud platím výživné 6000,- a můj příjem nepřevyšuje 10000,- Kč a jsem nucen se stále zadlužovat) a v pátek jsem se dozvěděl, že jednání je opět zrušeno pro nemoc soudkyně.
Prosím o radu, co mohu v této situaci dělat, zda lze podat žádost o předběžné opatření jak na styk, tak na snížení výživného.
Moc děkuji za radu.

Návrh na předběžné opatření sice můžete podat, ale obávám se, že mu soud nevyhoví. Styk s dítětem se upravuje předběžným opatřením jen výjimečně a výživné takřka vůbec. Jestli skutečně na placení výživného nemáte, tak prostě začněte platit tolik, kolik zvládnete. Je ale možné, že soud vašemu návrhu na snížení nevyhoví, a vy pak budete muset doplatit zbytek. Navíc, pokud nebudete platit, tolik, kolik určil soud, tak matka dítěte může podat návrh na exekuci a výživné vám bude strháváno přímo z platu, takže také nic nezmůžete. Jedinou rozumnou možností je dohoda mezi vámi a matkou dítěte, ale jak to popisujete, tak ta zřejmě nepřipadá v úvahu. Zkuste tedy to předběžné opatření, ale moc tomu nevěřím.
Jen na okraj: výše výživného a jeho placení nijak nemůže být podmiňováno umožňováním styku s dítětem. Vím, že se to zdá nespravedlivé, vy platíte a matka vám ve styku s dítětem brání, ale jsou to dvě samostatné záležitosti a výživné je penězi pro dítě, nikoliv pro matku, která vám ve styku brání.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron