Exekuce pro výživné

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Exekuce pro výživné

Příspěvekod Rade v stř 09. zář 2009 12:24:15

Absolutně už nevím,kam se svým problémem obrátit.
Platím alimenty na své tři děti,vždy když mi přijde výplata,pošlu ze svého účtu určenou částku.V tom problém není,jsou to moje děti,platím i víc, když to jde.
Problém je ten,že mám na plat exekuci,je to nepřednostní pohledávka.
Je to dost citelná srážka.
Chtěl jsem se zeptat,jestli kdybych si nechával výživné strhávat přímo z výplaty,nebo kdybych na mzdové účtárně ukázal, že toto platím,jestli by se moje srážky co se týče exekuce,snížily.
Pro příklad: můj plat činí cca 12.000 čistého, na účet mi ovšem přijde 9.000 a z toho pošlu 3.500 výživné.Moc mi na moji potřebu nezbyde.
Upozorňuji, že nechci žádat o snížení placení výživného, ale moc rád bych si nechal poradit, jestli je možné, aby exekuce nebyla tak vysoká.
Předem velice děkuji za radu.
Rade
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. zář 2009 12:14:24


Re: Placení výživného společně s exekucí

Příspěvekod Poradce v stř 09. zář 2009 19:21:20

Rade píše:Absolutně už nevím,kam se svým problémem obrátit.
Platím alimenty na své tři děti,vždy když mi přijde výplata,pošlu ze svého účtu určenou částku.V tom problém není,jsou to moje děti,platím i víc, když to jde.
Problém je ten,že mám na plat exekuci,je to nepřednostní pohledávka.
Je to dost citelná srážka.
Chtěl jsem se zeptat,jestli kdybych si nechával výživné strhávat přímo z výplaty,nebo kdybych na mzdové účtárně ukázal, že toto platím,jestli by se moje srážky co se týče exekuce,snížily.
Pro příklad: můj plat činí cca 12.000 čistého, na účet mi ovšem přijde 9.000 a z toho pošlu 3.500 výživné.Moc mi na moji potřebu nezbyde.
Upozorňuji, že nechci žádat o snížení placení výživného, ale moc rád bych si nechal poradit, jestli je možné, aby exekuce nebyla tak vysoká.
Předem velice děkuji za radu.



To jde udělat jen jedním způsobem - domluvte se s matkou dětí, ať proti vám také podá návrh na exekuci pro výživné. Výživné je přednostní pohledávka, takže se strhne celé a z té durhé exekuce se strhne jen alikvotní část, která bude přesahovat exekucí nepostižitelné minimum. Nevím v jaké vyši to nepostižitelné minimum v současné době je, už jsem se tím delší dobu nezabýval, ale pokud pracujete ve větším podniku, tak mzdová účetní o tom určitě bude mít přehled. Postup při výpočtu srážek ze mzdy najdete třeba na těchto stránkách, ale nejsem si úplně jistý, jestli to jako laik dostatečně pochopíte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Exekučně stahované výživné a jeho ukončení

Příspěvekod bája v ned 20. zář 2009 9:56:07

Krásnou neděli,

Moc prosím o pomoc s výkladem paragrafu,který se (dle mého soudu) týká také našeho případu-jedná se o stahování výživného exekučně v situaci, kdy je otázkou pár týdnů a VÝŽIVNÉ BUDE SOUDNĚ SNÍŽENO ..
Chápu správně, že současný exekuční titul, kterým je nyní rozsudek o výživném,ZTRATÍ PO VYNESENÍ DALŠÍHO ROZSUDKU PLATNOST,čímž pádem exekuce zanikne?!
Zmíněný podklad jsem našla zde( o.s.ř) ,mám za to,že se aplikuje odstavec 1 b

Zastavení výkonu rozhodnutí
§ 268
(1) Výkon rozhodnutí bude zastaven, jestliže
a) byl nařízen, ačkoli se rozhodnutí dosud nestalo vykonatelným;
b) rozhodnutí, které je podkladem výkonu, bylo po nařízení výkonu zrušeno nebo se stalo neúčinným;
c) zastavení výkonu rozhodnutí navrhl ten, kdo navrhl jeho nařízení;
d) výkon rozhodnutí postihuje věci, které jsou z něho podle § 321 a 322 vyloučeny;
e) průběh výkonu rozhodnutí ukazuje, že výtěžek, kterého jím bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jeho nákladů;
f) bylo pravomocně rozhodnuto, že výkon rozhodnutí postihuje majetek, k němuž má někdo právo nepřipouštějící výkon rozhodnutí (§ 267);
g) po vydání rozhodnutí zaniklo právo jím přiznané, ledaže byl tento výkon rozhodnutí již proveden; bylo-li právo přiznáno rozsudkem pro zmeškání, bude výkon rozhodnutí zastaven i tehdy, jestliže právo zaniklo před vydáním tohoto rozsudku;
h) výkon rozhodnutí je nepřípustný, protože je tu jiný důvod, pro který rozhodnutí nelze vykonat.

Děkuji Vám,

B.

bája
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 14. zář 2009 10:36:34

Re: Exekučně stahované výživné a jeho ukončení

Příspěvekod Poradce v ned 20. zář 2009 15:56:01

bája píše:Krásnou neděli,

Moc prosím o pomoc s výkladem paragrafu,který se (dle mého soudu) týká také našeho případu-jedná se o stahování výživného exekučně v situaci, kdy je otázkou pár týdnů a VÝŽIVNÉ BUDE SOUDNĚ SNÍŽENO ..
Chápu správně, že současný exekuční titul, kterým je nyní rozsudek o výživném,ZTRATÍ PO VYNESENÍ DALŠÍHO ROZSUDKU PLATNOST,čímž pádem exekuce zanikne?!
Zmíněný podklad jsem našla zde( o.s.ř) ,mám za to,že se aplikuje odstavec 1 b

Zastavení výkonu rozhodnutí
§ 268
(1) Výkon rozhodnutí bude zastaven, jestliže
a) byl nařízen, ačkoli se rozhodnutí dosud nestalo vykonatelným;
b) rozhodnutí, které je podkladem výkonu, bylo po nařízení výkonu zrušeno nebo se stalo neúčinným;
c) zastavení výkonu rozhodnutí navrhl ten, kdo navrhl jeho nařízení;
d) výkon rozhodnutí postihuje věci, které jsou z něho podle § 321 a 322 vyloučeny;
e) průběh výkonu rozhodnutí ukazuje, že výtěžek, kterého jím bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jeho nákladů;
f) bylo pravomocně rozhodnuto, že výkon rozhodnutí postihuje majetek, k němuž má někdo právo nepřipouštějící výkon rozhodnutí (§ 267);
g) po vydání rozhodnutí zaniklo právo jím přiznané, ledaže byl tento výkon rozhodnutí již proveden; bylo-li právo přiznáno rozsudkem pro zmeškání, bude výkon rozhodnutí zastaven i tehdy, jestliže právo zaniklo před vydáním tohoto rozsudku;
h) výkon rozhodnutí je nepřípustný, protože je tu jiný důvod, pro který rozhodnutí nelze vykonat.

Děkuji Vám,

B.

Exekuce nezanikne, jen se prostě sníží srážky ze mzdy v souladu s novým rozsudkem. To se ale nestane automaticky, je třeba to oznámit soudu, který o exekuci rozhodl (a to i tehdy, pokud o snížení výživného rozhodoval ten samý soud - exekuční a opatrovnické oddělení soudu sspolu nejsou propojena, takže povinný, pokud chce, aby srážky byly nižší, to musí oznámit). Rozsudek o snížení výživnéého totiž pouze mění předchozí rozsudek o výživném, takže tzv. exekuční titul nezaniká, pouze se mění výše výživného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Exekuce pro výživné - zrušení

Příspěvekod verunka v úte 05. led 2010 20:50:52

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jakým způsobem bych mohla zrušit platbu výživného. Přešla jsem na kombinované studium. Výživné bylo určeno soudem a taťkovi je to strháváno z platu. Kam bych měla prosím zaslat žádost, že již výživné nechci?


Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem. Veronika
.
verunka
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05. led 2010 20:29:33

Re: Exekuce pro výživné - zrušení

Příspěvekod Poradce v stř 06. led 2010 17:19:50

verunka píše:Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jakým způsobem bych mohla zrušit platbu výživného. Přešla jsem na kombinované studium. Výživné bylo určeno soudem a taťkovi je to strháváno z platu. Kam bych měla prosím zaslat žádost, že již výživné nechci?


Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem. Veronika

Napište soudu, který o exekuci rozhodl, že navrhujete zastavení exekuce a napište důvody. Nezapomeňte napsat spisovou značku, aby soud věděl, kam má váš dopis zařadit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné+exekuce

Příspěvekod ChlumovaJasnena v stř 20. led 2010 14:48:11

Na bývalého manžela jsem již podala 4.exekuci pro dlužné výživné ve výši 30.tis.,exekutorské výdaje činí zhruba 30.tis.Bývalý manžel má zastavené účty v bankách,penzijní pojištění na kterých nemá žádné peníze.Nemá majetky ale úspěšně podniká.Exekutorský úřad mě nyní kontaktoval,že pokud nebude možné vymoci dlužné výživné ani exekutorské výdaje,tak exekutorské výdaje uhradím já jako oprávněná.Ptám se Vás,jaká je doba na vymožení dlužného výživného a exek.výdajů.A zda je vůbec možné,abych hradila exekuční výdaje,když výživné je dáno soudem a je povinnost rodiče výživné hradit.Děkuji Jasněna
ChlumovaJasnena
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20. led 2010 14:29:07

Re: výživné+exekuce

Příspěvekod Poradce v stř 20. led 2010 16:32:05

ChlumovaJasnena píše:Na bývalého manžela jsem již podala 4.exekuci pro dlužné výživné ve výši 30.tis.,exekutorské výdaje činí zhruba 30.tis.Bývalý manžel má zastavené účty v bankách,penzijní pojištění na kterých nemá žádné peníze.Nemá majetky ale úspěšně podniká.Exekutorský úřad mě nyní kontaktoval,že pokud nebude možné vymoci dlužné výživné ani exekutorské výdaje,tak exekutorské výdaje uhradím já jako oprávněná.Ptám se Vás,jaká je doba na vymožení dlužného výživného a exek.výdajů.A zda je vůbec možné,abych hradila exekuční výdaje,když výživné je dáno soudem a je povinnost rodiče výživné hradit.Děkuji Jasněna

V exekuci je běžné, že výdaje si exekutor sám vymůže společně s vymáhaným dluhem. Jen když je exekuce neúspěšná, může chtít uhrazení nákladů po oprávněném.
Jestliže nepomohla exekuce, zkuste podat trestní oznámení pro trestný čin zanedbání povinné výživy, poměrně často to zabírá.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

návrh na nařízení exekuce-výživné

Příspěvekod majstrice v čtv 04. bře 2010 12:05:08

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mohu do návrhu na exekuci napsat dva druhy provedení (stážkami ze mzdy nebo přikázáním pohledávky z účtu) nebo musím podat každý návrh zvlášť? Chtěla bych pomocí exekuce srážkami ze mzdy bývalého manžela zajistit pravidelnost budoucího výživného. Blokací účtu umořit doposud dlužné výřivné, ale nevím zda má povinný na účtu finanční prostředky. Nebo je účinější v obou případech exekuce na mzdu?Děkuji L.M.
majstrice
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04. bře 2010 11:51:57

Re: návrh na nařízení exekuce-výživné

Příspěvekod Poradce v čtv 04. bře 2010 14:03:01

majstrice píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mohu do návrhu na exekuci napsat dva druhy provedení (stážkami ze mzdy nebo přikázáním pohledávky z účtu) nebo musím podat každý návrh zvlášť? Chtěla bych pomocí exekuce srážkami ze mzdy bývalého manžela zajistit pravidelnost budoucího výživného. Blokací účtu umořit doposud dlužné výřivné, ale nevím zda má povinný na účtu finanční prostředky. Nebo je účinější v obou případech exekuce na mzdu?Děkuji L.M.

Klidně napište návrh na oba způsoby exekuce najednou. pokud to bude soud považovat za nutné, rozdělí si sám návrh do dvou spisů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron