Příjem povinného (oficiální x neoficiální /skutečný/)

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Výživné na nezletilého syna

Příspěvekod Lenka Šmaki v čtv 23. kvě 2013 19:49:06

Dobrý den

Jsem maminka 11-ti letého kluka a mám požádané o zvýšení výživného na syna.Bývalý manžel platí 1500,- kč,které posílá na exekuční úřad.Tam jsem také podala návrh na exekuci,jelikož mi bývalý manžel dlužil na výživném. Nyní mám podané u soudu návrh na zvýšení výživného na částku 2500,-kč,jelikož se zvýšily synovy výdaje.Škola,jízdné,ozdravovna,léky,atd. Na posledním soudním jednání si soud vyžádal posudek bývalého zaměstnavatele na bývalého manžela,proč už v jejich firmě nepracuje,jestli bylo pracovní místo zrušeno a pokud jaká by byla jeho mzda v případě,že by u ních pracoval nadále.Bývalému manželovi neprodloužili smlouvu,protože nedosahoval takové výsledky,jaké měl,byl často na nemocenské,přitom není vážně nemocen.Nyní pracuje jako učitel anglického jazyka jako OSVČ a z daňového přiznání z minulého roku je jeho příjem nižží,než 30000,-kč za rok.Což znamená,že vydělává něco kolem 3500,-kč. Má hodně exekucí,proto se vyhýbá zaměstnání na HPP.Proto se chci zeptat,zda může soud zvýšit výživné na syna.Nevím,jak mám argumentovat na soudě,že můj bývalý manžel nemá zájem pracovat, přispívat na synovy aktivity.
Můžete mi prosím poradit?
Děkuji
Lenka Šmaki
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. kvě 2013 19:33:18


Re: Výživné na nezletilého syna

Příspěvekod Poradce v pát 24. kvě 2013 6:32:00

Lenka Šmaki píše:Dobrý den

Jsem maminka 11-ti letého kluka a mám požádané o zvýšení výživného na syna.Bývalý manžel platí 1500,- kč,které posílá na exekuční úřad.Tam jsem také podala návrh na exekuci,jelikož mi bývalý manžel dlužil na výživném. Nyní mám podané u soudu návrh na zvýšení výživného na částku 2500,-kč,jelikož se zvýšily synovy výdaje.Škola,jízdné,ozdravovna,léky,atd. Na posledním soudním jednání si soud vyžádal posudek bývalého zaměstnavatele na bývalého manžela,proč už v jejich firmě nepracuje,jestli bylo pracovní místo zrušeno a pokud jaká by byla jeho mzda v případě,že by u ních pracoval nadále.Bývalému manželovi neprodloužili smlouvu,protože nedosahoval takové výsledky,jaké měl,byl často na nemocenské,přitom není vážně nemocen.Nyní pracuje jako učitel anglického jazyka jako OSVČ a z daňového přiznání z minulého roku je jeho příjem nižží,než 30000,-kč za rok.Což znamená,že vydělává něco kolem 3500,-kč. Má hodně exekucí,proto se vyhýbá zaměstnání na HPP.Proto se chci zeptat,zda může soud zvýšit výživné na syna.Nevím,jak mám argumentovat na soudě,že můj bývalý manžel nemá zájem pracovat, přispívat na synovy aktivity.
Můžete mi prosím poradit?
Děkuji

Pokud při stanovení výživného existují pochybnosti o výši skutečného příjmu, tak lze vyjít i z životní úrovně povinného rodiče. Zkrátka se udělá šetření, jak si žije - jestli jezdím autem a jakým (a je jedno na koho je auto psané), jak má vybavenou domácnost, na jaké jezdí dovolené atd.Jiná věc je, jak toto doložíte - svědecky, fotografiemi ..., to záleží už na vás.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Bloud TopList
cron