Výživné + trvalé bydliště

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Výživné + trvalé bydliště

Příspěvekod mdolezel v čtv 16. črc 2009 12:00:13

Dobrý den,
Mám partnerku,18,6roků,která studuje gymnázium.Jelikož se nedohodla s rodiči a rodiče nesouhlasili s naším vztahem,vyhodili ji z domu,kte má trvalé bydliště a vyměnili si zámky a řekli,že od nich nedostane ani korunu:(
Zůstali ji tam všechno oblečení,osobní věci,jen doklady a léky ji dali k dispozici a že ostatní ji koupili oni a že na to nemá právo si je vzít.Oblečení,mobil,kolo,sportovní oblečení atd.
Můžou to takto udělat????Je nějaká možnost aby jsi své věci mohla nějak odnést???
Jak je to ted s vyživovací povinností popř.přízpěvky na studium,dopravu,bydlení, pokud by bydlela u mě v rodinném domku.??
Děkuji
Marek
mdolezel
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. črc 2009 11:47:47


Re: Výživné + trvalé bydliště

Příspěvekod Poradce v čtv 16. črc 2009 19:21:25

mdolezel píše:Dobrý den,
Mám partnerku,18,6roků,která studuje gymnázium.Jelikož se nedohodla s rodiči a rodiče nesouhlasili s naším vztahem,vyhodili ji z domu,kte má trvalé bydliště a vyměnili si zámky a řekli,že od nich nedostane ani korunu:(
Zůstali ji tam všechno oblečení,osobní věci,jen doklady a léky ji dali k dispozici a že ostatní ji koupili oni a že na to nemá právo si je vzít.Oblečení,mobil,kolo,sportovní oblečení atd.
Můžou to takto udělat????Je nějaká možnost aby jsi své věci mohla nějak odnést???
Jak je to ted s vyživovací povinností popř.přízpěvky na studium,dopravu,bydlení, pokud by bydlela u mě v rodinném domku.??
Děkuji
Marek



Pokud se zletilé studující dítě odstěhuje od rodičů, mají rodiče přesto stále vůči němu vyživovací povinnost. neznamená to ale, že rodiče budou platit zvýšené náklady související s odděleným bydlením. již jsme o této problematice na těchto stránkách v tomto tématu psali, zkuste pohledat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Jak prokázat soužití bývalé manželky s novým partnerem?

Příspěvekod Kateřina v pát 10. zář 2010 8:18:43

Manžela před šesti lety opustila jeho první žena. Odstěhovala se se svým přítelem k rodičům. Soud jí svěřil děti do péče. Po roce získala přednostně byt od města jako samoživitelka a pobírá všechny možné socialní dávky. Kdykoliv se u soudu jedná o výživné počítá se vždy jen její příjem. Přesto že v tom bytě bydlí i její přítel. To ona však u soudu vždy popře a je to slovo proti slovu. Děti ho oslovují tatínku. Před časem si spolu koupili pozemek a jsou vedeni jako spolumajitelé. On má však jinou trvalou adresu a tak ona tvrdí že je jen navštěvuje. Že spolu žijí víme, ale jak to prokázat? Máme snad upozornit sociálku, že se ,,domníváme" , že zneužívá sociální dávky? Nejsem si jistá zda sociální úřad je schopen prokázat že spolu žijí. Nebo snad máme předvolat děti jako svědky k soudu? Dětem je 8 a 11 let. Prosím o obecný návod jak nejlépe postupovat při prokazování, že bývalý partner žije a hospodaří ve společné domácnosti s novým partnerem. Děkuji za odpověd Kateřina
Kateřina
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. zář 2010 20:35:20

Re: Jak prokázat soužití bývalé manželky s novým partnerem?

Příspěvekod Poradce v pát 10. zář 2010 10:33:37

Kateřina píše:Manžela před šesti lety opustila jeho první žena. Odstěhovala se se svým přítelem k rodičům. Soud jí svěřil děti do péče. Po roce získala přednostně byt od města jako samoživitelka a pobírá všechny možné socialní dávky. Kdykoliv se u soudu jedná o výživné počítá se vždy jen její příjem. Přesto že v tom bytě bydlí i její přítel. To ona však u soudu vždy popře a je to slovo proti slovu. Děti ho oslovují tatínku. Před časem si spolu koupili pozemek a jsou vedeni jako spolumajitelé. On má však jinou trvalou adresu a tak ona tvrdí že je jen navštěvuje. Že spolu žijí víme, ale jak to prokázat? Máme snad upozornit sociálku, že se ,,domníváme" , že zneužívá sociální dávky? Nejsem si jistá zda sociální úřad je schopen prokázat že spolu žijí. Nebo snad máme předvolat děti jako svědky k soudu? Dětem je 8 a 11 let. Prosím o obecný návod jak nejlépe postupovat při prokazování, že bývalý partner žije a hospodaří ve společné domácnosti s novým partnerem. Děkuji za odpověd Kateřina



Svědectví dětí, svědectví sousedů, soud může při stanovení výživného požádat sociální pracovnici o šetření v bytě. Můžete každé ráno stát s kamerou před jejich barákem a natáčet, jak její přítel odchází ráno do práce atd. jako důkaz může být použito cokoliv.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Společná domácnost

Příspěvekod Edit v stř 15. čer 2011 4:30:30

Dobry den. Byvala manzelka meho pritele bydli ve spolecne domacnosti se svym pritelem, ktery nema u ni trvaly pobyt. Nyni zada o zvyseni vyzivneho. Bude zohlednen i jeho prijem? Byvalka nepracuje (nema to zapotrebi) na uradech ho zapira, bere socialni davky, prispevky na bydleni atd. - jako samozivitelka. Musi pritel tento podvod u soudu dokazovat nebo staci jeho vypoved?
Edit
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15. čer 2011 4:16:44

Re: Společná domácnost

Příspěvekod Poradce v stř 15. čer 2011 6:37:57

Edit píše:Dobry den. Byvala manzelka meho pritele bydli ve spolecne domacnosti se svym pritelem, ktery nema u ni trvaly pobyt. Nyni zada o zvyseni vyzivneho. Bude zohlednen i jeho prijem? Byvalka nepracuje (nema to zapotrebi) na uradech ho zapira, bere socialni davky, prispevky na bydleni atd. - jako samozivitelka. Musi pritel tento podvod u soudu dokazovat nebo staci jeho vypoved?

Není ani tak podstatné, jaké má bývalá manželka příjmy, ale to, jakou má životní úroveň. Jestliže bude tvrdit, že žádné příjmy nemá, tak se jí soud bude ptát, z čeho žije a jak žije. jestliže zjistí (a vy k tomu můžete předložit důkazy, pokud nějaké máte), že si jezdí dvakrát ročně na dovolenou, má vlastní auto a supermoderní plazmovou televizi, tak soud bude chtít vědět, kde na to vzala. A je jedno, jestli si na to vydělala, nebo jestli jí to obstaral její přítel.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Placení výživného

Příspěvekod Andrea12 v ned 16. říj 2011 8:49:52

Dobrý den, mám dotaz ohledně svého muže.
Z předchozích dvou vztahů (z toho jednoho manželství) má 3 děti. 2 z manželství a 1 mimo.
Na 2 z manželství platil řádně alimenty, holka už je dospělá tak tu její část posílá navíc měsíčně klukovi, s penězmi tedy problém není.
S čím je ale problém, je dcera ze vztahu které je nyní 12 let. Od jejích dvou let nevíme kam posílat peníze, kdysi na začátku měl muž problémy jelikož peníze které ji posílal, vybírala matka minulé partnerky, u sousu tedy měly pořádnou ostudu.
Jenže poté se odstěhovala z adresy neznámo kam, nenechala jediný kontakt nic, alimenty nežádá.
Je to již kolem 9 - 10 let.
Ale stejně nemáme tak úplné klidné spaní, platili bychom rádi (dceru bychom ale také poté chtěli vídat) jenže opravdu nevíme kam, nemáme žádný kontakt nic. Přitom bývalá partnerka moc dobře ví, jak by mě mohla a kde kontaktovat.
Co s tím ? To ji mám nahánět v poště pro tebe, nebo objíždět město a vyhlížet jí v davu ?
Vím moc dobře, že naskakuje dluh a nerad bych skončil v base, i kdybych to samozřejmě klidně všechno doplatil.
Je povinnost, když bych musel takto platit výživné abych svou dceru mohl vídat ?
Vlastně ani nevím, jestli ví, že jsem její otec :-(

Děkuji
.
Andrea12
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 16. říj 2011 8:42:47

Re: Placení výživného

Příspěvekod Poradce v ned 16. říj 2011 9:07:46

Andrea12 píše:Dobrý den, mám dotaz ohledně svého muže.
Z předchozích dvou vztahů (z toho jednoho manželství) má 3 děti. 2 z manželství a 1 mimo.
Na 2 z manželství platil řádně alimenty, holka už je dospělá tak tu její část posílá navíc měsíčně klukovi, s penězmi tedy problém není.
S čím je ale problém, je dcera ze vztahu které je nyní 12 let. Od jejích dvou let nevíme kam posílat peníze, kdysi na začátku měl muž problémy jelikož peníze které ji posílal, vybírala matka minulé partnerky, u sousu tedy měly pořádnou ostudu.
Jenže poté se odstěhovala z adresy neznámo kam, nenechala jediný kontakt nic, alimenty nežádá.
Je to již kolem 9 - 10 let.
Ale stejně nemáme tak úplné klidné spaní, platili bychom rádi (dceru bychom ale také poté chtěli vídat) jenže opravdu nevíme kam, nemáme žádný kontakt nic. Přitom bývalá partnerka moc dobře ví, jak by mě mohla a kde kontaktovat.
Co s tím ? To ji mám nahánět v poště pro tebe, nebo objíždět město a vyhlížet jí v davu ?
Vím moc dobře, že naskakuje dluh a nerad bych skončil v base, i kdybych to samozřejmě klidně všechno doplatil.
Je povinnost, když bych musel takto platit výživné abych svou dceru mohl vídat ?
Vlastně ani nevím, jestli ví, že jsem její otec :-(

Děkuji

Jestliže někdo chce, aby mu bylo placeno výživné, musí také vytvořit podmínky tomu, kdo má platit, tj. musí mu sdělit údaje, které pro placení jsou potřeba (adresu, číslo účtu, atd.) Jestliže to neposkytne, není to možné klást k tíži tomu, kdo platit má. Pokud se nepodaří dceru, resp. její matku vypátrat např. prostřednictvím jejich příbuzných, které váš manžel zná nebo prostřednictvím společných známých, napadá mne snad jediná možnost, a tou je služba ministerstva vnitra na vyhledávání osob. Ta ale, jestli to správně chápu, funguje tak, že ministerstvo hledané osobě sdělí, kdo po ní pátrá, a je už na této osobě, zda sama hledajícího kontaktuje, takže to vám asi moc nepomůže. Další možností je zahájit nějaké opatrovnické řízení u soudu (návrh na změnu výživného, úpravu styku atd.), kde byste uvedli poslední známou adresu a soud by se pak v rámci svých možností pokusil matku dítěte najít. Pokud by se mu to nepovedlo, měli byste alespoň doklad o tom, že snaha k placení byla, ale že chyba nebyla u vás. Na takové řízení ale je lepší vzít si advokáta. Teď mne ještě napadá, že dnes už není tak výjimečná služba soukromých detektivů, a z osobní zkušenosti mohu říci, že člověka, kterého hledala policie neúspěšně několik měsíců, našla do týdne.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné + trvalé bydliště

Příspěvekod Andrea12 v ned 16. říj 2011 11:14:18

Děkuji za odpověď, je ale celkem zvláštní takto náhanět někoho, kdo chce peníze od Vás. Přece musí mít zájem prvně ona sama.
Společní známí nebyli a bývalá přítelkyně kdysi napsala dopis (po oněm soudě), že se bude stěhovat a že pošle novou adresu kam peníze zasílat, od té doby se již nikdy více neozvala.
Bohužel ani nevím jestli se dnes jmenuje stejně, dle mého se ale určitě vdala a nové příjmení nevíme.
Andrea12
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 16. říj 2011 8:42:47

Re: Výživné + trvalé bydliště

Příspěvekod hug v čtv 24. led 2013 1:26:59

Dobrý den,

žiji s matkou, která si našla nového přítele a já se jí už do rodiny nehodím. Chci se zeptat, jestli bych měl nárok na výživné, kdyby mě vyhodila z bytu (a zrušila trvalé bydliště) a já bydlel např. na kolejích (studuji VŠ), kde si dát trvalé bydliště nejspíš nemůžu. Kde bych to trvalé bydliště měl...? A bralo by se v potaz při určování případného výživného, že má nového přítele, který bydlí s ní? Otec platí výživné - má exekuci na plat.

Děkuji za odpověď
hug
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24. led 2013 1:20:38

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron