Výživné + trvalé bydliště

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Výživné + trvalé bydliště

Příspěvekod Poradce v čtv 24. led 2013 7:47:29

hug píše:Dobrý den,

žiji s matkou, která si našla nového přítele a já se jí už do rodiny nehodím. Chci se zeptat, jestli bych měl nárok na výživné, kdyby mě vyhodila z bytu (a zrušila trvalé bydliště) a já bydlel např. na kolejích (studuji VŠ), kde si dát trvalé bydliště nejspíš nemůžu. Kde bych to trvalé bydliště měl...? A bralo by se v potaz při určování případného výživného, že má nového přítele, který bydlí s ní? Otec platí výživné - má exekuci na plat.

Děkuji za odpověď

O trvalé bydliště vůbec nejde, trvalé bydliště je v podstatě mrtvá záležitost, dobrá polovina lidí dnes ve skutečnosti žije jinde, než v trvalém bydlišti a nikomu to nevadí. Matka by vám výživné platit musela, zohledňovaly by se její celkové majetkové poměry, tedy i její přítel, pokud s ním vede společnou domácnost.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Kam posílat výživné?

Příspěvekod mobydicek v úte 02. dub 2013 8:03:32

Můj bývalý partner má do své péče svěřenou naši dceru, na kterou platím výživné, jak určil soud. Výživné jsem posílala složenkou na jeho adresu. Bývalý partner se však nedávno přestěhoval, neřekl mi kam, a já tedy nevím, kam mám posílat výživné. Na mé zprávy nereaguje, telefony nezvedá. Já pouze tuším, do kterého města se přestěhoval, ověřené to však nemám.
Nechci se dostat do situace, že na mne přijde exekuce, že neplatím výživné. Poraďťe mi, prosím, jak nebo kam mám provádět platbu výživného. Děkuji.
mobydicek
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02. dub 2013 7:57:07

Re: Kam posílat výživné?

Příspěvekod Poradce v úte 02. dub 2013 8:30:44

mobydicek píše:Můj bývalý partner má do své péče svěřenou naši dceru, na kterou platím výživné, jak určil soud. Výživné jsem posílala složenkou na jeho adresu. Bývalý partner se však nedávno přestěhoval, neřekl mi kam, a já tedy nevím, kam mám posílat výživné. Na mé zprávy nereaguje, telefony nezvedá. Já pouze tuším, do kterého města se přestěhoval, ověřené to však nemám.
Nechci se dostat do situace, že na mne přijde exekuce, že neplatím výživné. Poraďťe mi, prosím, jak nebo kam mám provádět platbu výživného. Děkuji.

Zkuste se obrátit na odbor péče o dítě na městském úřadě (tzv. sociálka), tam by mohli zjistit, kam se otec dítěte odstěhoval. Ostatně vy, jako matka, máte také právo vědět, kde je vaše dcera a co s ní je. Pokud jde o hrozbu exekuce, ta by neměla přijít, pokud vy máte zájem platit a platit nemůžete jen proto, že otec dítěte neposkytuje potřebnou součinnost. Do té doby, než zjistíte, kde otec dítěte je, tak svou povinnost platit výživné splníte tím, že platby budete posílat do úschovy soudu. Zajděte na okresní soud v místě vašeho bydliště a domluvte se tam. Na podobnou otázku jsme již odpovídali v tomto tématu dříve.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron