Výpočet výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Zdeněk v pát 27. čer 2008 20:36:40

Dobrý den,má bývalá manželka si po 10.letech žádá o zvýšení výživného.Máme tři nezletilé děti(11,15,17),ona je znovu vdaná a v novém manželství má další dvě děti.Začala si stěžovat,že jí výživné nestačí,že děti často marodí,platí léky,doktory a tak podobně a že její manžel na všechno nestačí.Pořídili si domek,splácejí pujčkya ona,že bere pouze přídavky na děti a výživné ode mě.Do této doby jsem krom výživného pokaždé přispíval i na potřeby pro děti do školy,na rovnátka,vozil je na kontroly a zajišťoval sem aby dětem nic nescházelo(mobily,pc,oblečení,platím pojištění.)V současné době mám přítelkyni která je na rizikovém těhotenství a mám zažádáno o hypoteční úvěr o kterém teď nevím jestli si ho mohu vzít.Bude soud přihlížet i k těmto skutečnostem?Děkuji za odpověď.
Zdeněk
 


Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pát 27. čer 2008 20:45:06

Zdeněk píše:Dobrý den,má bývalá manželka si po 10.letech žádá o zvýšení výživného.Máme tři nezletilé děti(11,15,17),ona je znovu vdaná a v novém manželství má další dvě děti.Začala si stěžovat,že jí výživné nestačí,že děti často marodí,platí léky,doktory a tak podobně a že její manžel na všechno nestačí.Pořídili si domek,splácejí pujčkya ona,že bere pouze přídavky na děti a výživné ode mě.Do této doby jsem krom výživného pokaždé přispíval i na potřeby pro děti do školy,na rovnátka,vozil je na kontroly a zajišťoval sem aby dětem nic nescházelo(mobily,pc,oblečení,platím pojištění.)V současné době mám přítelkyni která je na rizikovém těhotenství a mám zažádáno o hypoteční úvěr o kterém teď nevím jestli si ho mohu vzít.Bude soud přihlížet i k těmto skutečnostem?Děkuji za odpověď.

Bude. Narodí se vám další dítě, budete mít tedy další vyživovací povinnost. Budete se muset podílet i na výživě přítelkyně, která pravděpodobně nebude zaměstnaná, aby se mohla starat o dítě, což samozřejmě snižuje vaše možnosti platit výživné. I hypotéka, pokud nebyla určena na nějaké značně nadstandardní bydlení, je určitě účelným a potřebným výdajem, který musí soud zohlednit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod KatkaJ v stř 09. črc 2008 13:15:38


Dobry den, chtela jsem se tez zeptat....
Ziji s pritelem ktery ma z drivejsiho manzelstvi dve deti (14,6). Byvala manzelka nyni zije 130km daleko a je s majetnym pritelem se kterym ceka dite. Bydli v soukromem jeho dome. On jeste ma svoje dve deti ale v peci je ma manzelka. Ona nyni na mem priteli zada zvyseni vyzivneho. Je zivnostnik a bohuzel nema takovy vydelek jak si kazdy o zivnostnicih mysli. Dela to zhruba kolem 9tis cisteho. Mame spolu take dite (2,5) a zijeme v byte ktery jsem koupila ja (takze neni na pritele napsany) a zatim ho splacim. Zvysena materska mi tedy uz bude koncit.od ledna budu mit jen 3800kč. Chteli jsme se dohodnout mimosoudne ale ona pozaduje celkem 6500kč na vyzivnem coz opravdu neni v nasi kompetenci. Deti si berme podle moznosti, tedy spise na prazdniny ci delsi vikendy, nemuzeme pro ne jezdit kazdy mesic je to 1200kč za naftu. Starši ma jeden konicek a to rybareni ( na ktere kdyz sli od sebe mel kompletni profesionalni vystroj kterou ona rozpujcovala milencum a ted mam minimum), tady ho podporujeme v lezeni, koupili jsme mu vystroj na lezeni a zridili jsme mu stavebni sporeni kde platime 500kč mesicne. Mladsi hraje pouze fotbal.A tady protoze pritel dela v zime na vleku je podporuje i v lyzovani. Starsi od nas dostal kompletni vystroj na prkno + oboum plati za snizenou cenu pernamentku po dobu co je tu pres zimu mame coz je zhruba 14dni (tyden na Vanoce a zimni praznidny). Tam byť vleky maji jezdit nechodi. Mladsimu jsme do prvni tridy koupili batoh za 800kč oba dostavaji na narozeniny ci vanoce veci na sebe, vitaminy, hracky nebo podle dohody co potrebuji....myslite ze takove zvyseni odsouhlasi?
KatkaJ
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09. črc 2008 13:00:35

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v stř 09. črc 2008 14:15:32

KatkaJ píše:....myslite ze takove zvyseni odsouhlasi?

Opravdu se nedokáži vyjádřit ke konkrétním případům výpočtu výživného. To musí posoudit soud a těch hledisek tam je spousta, a to jak na straně dětí, na straně přítele i na straně matky dětí. Pokud bude podán návrh na zvýšení výživného, musí váš druh tohle všechno uvést a soud k tomu přihlédne.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod KatkaJ v pát 11. črc 2008 12:50:22

Psali jste se ze se posuzuje pri vypoctu vyzivneho i plat partnera se kterym ziji. Je to tak v pripade otce ktery ma platit a i v pripade byvale manzelky ktera zije s pritelem? U otce se bude posuzovat jeho plat a pritelkyne a u byvale manzelky se bude posuzovat jeji prijem a i prijem pritele se kterym momentalne zije? Co kdyz se jeji prijem snizil v dusledku dalsiho potomka s nynejsim pritelem? Dekuji za odpoved

KatkaJ
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09. črc 2008 13:00:35

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pát 11. črc 2008 19:28:28

KatkaJ píše:Psali jste se ze se posuzuje pri vypoctu vyzivneho i plat partnera se kterym ziji. Je to tak v pripade otce ktery ma platit a i v pripade byvale manzelky ktera zije s pritelem? U otce se bude posuzovat jeho plat a pritelkyne a u byvale manzelky se bude posuzovat jeji prijem a i prijem pritele se kterym momentalne zije? Co kdyz se jeji prijem snizil v dusledku dalsiho potomka s nynejsim pritelem? Dekuji za odpoved

Jak už jsme tu několikrát psali, je třeba posuzovat celkovou životní úroveň rodiče, a proto se musí přihlížet i kpříjmům jehe partnera, s nímž žije, protože to životní úroveň ovlivňuje. To pak platí na stranách obou rodičů. Narození dalšího potomka samozřejmě má vliv na výpočet výživného. Nese to totiž s sebou vyšší výdaje a nově narozené dítě nemůže být kráceno tím, že rodič platí výživné na předchozí děti. To ale platí i obráceně, nově narozené dítě nesmí být upřednostňováno před dětmi dříve narozenými. Všechny děti by měly zásadně mít stejnou životní úroveň bez ohledu na to, jestli se témuž rodiči narodily z jednoho nebo více vztahů.
.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné a nad rámec výživného

Příspěvekod lupa v pon 01. zář 2008 12:05:10

Dobrý den, máme dotaz ohledně našeho kamaráda, který je nešťastný z požadavků své bývalé ženy. Je necelý rok rozvedený a soud mu vyměřil výživné na jeho dvě děti 6 a 8 let ve výši 5 000,- Kč měsíčně. Dále jim platí měsíčně spoření ve výši 1 200,- Kč dohromady. Jeho příjem je cca 20 000,- Kč měsíčně. Zaplatil školu v přírodě, přispívá na oblečení a vlastně plní veškeré finanční požadavky své bývalé ženy. Bohužel pro něj jsou stále vyšší a začínají být neúnosné. Bydlí v podnájmu 1+1 a nemá žádný majetek. I kolo které si pořídil kvůli dojíždění do zaměstnání mu vyčetla. Když ji řekl, že prostě víc peněz dávat nemůže, začala mu vyhrožovat, že mu nebude dávat děti a že se s dětmi a přítelem odstěhuje do Ostravy a on už děti neuvidí vůbec, že ji ty peníze musí na děti dávat, aby ona mohla se svým přítelem v klidu žít. Ví, že na dětech velice lpí a že mu tím ubližuje. Nyní bydlí v Kolíně. Naposledy přišla s tím, že se ji rozbila myčka a že potřebuje aby dětem pořídil vše do školy a ona si mohla koupit novou. Opět vyhrožovala odstěhováním a podotkla, že když bude platit, neodstěhuje se. Další z věcí je , že chce nvaýšit výživné s tvrzením, že po půl roce má nárok na zvýšení. Prosíme o radu jak má postupovat, aby se uklidnil, a nepřišel o všechny peníze co vydělává a hlavně o děti. Nemohl by si pro ně jezdit, a také je-li možnost v případě, že se přece odstěhuje, aby mu děti předávala na půli cesty. Víme, že jeden způsob je soudní úprava styku s dětmi, ale co to ostatní? Děkujeme za radu.
lupa
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. kvě 2008 18:56:06

Re: Výživné a nad rámec výživného

Příspěvekod Poradce v pon 01. zář 2008 12:15:05

lupa píše:Prosíme o radu jak má postupovat, aby se uklidnil, a nepřišel o všechny peníze co vydělává a hlavně o děti. Nemohl by si pro ně jezdit, a také je-li možnost v případě, že se přece odstěhuje, aby mu děti předávala na půli cesty. Víme, že jeden způsob je soudní úprava styku s dětmi, ale co to ostatní? Děkujeme za radu.



Na podobnou otázku jsme zde již odpovídali, ale můžeme to stručně zopakovat. Je dobré, pokud rodič, který platí výživné, čas od času v případě jednorázové vyšší potřeby jednorázově přispěje vyšší částkou. Rozhodně ale váš přítel nemůže fungovat jako dojná kráva. Ať prostě platí to, co mu bylo soudem stanoveno. Jestli chce dětem ještě něco spořit, nic mu v tom nebrání, ale rozhodně se nemůže matkou dětí nechat takto vydírat. A kdyby se odstěhovala, může být styk s dětmi upraven i tak, že předávání bude na půli cesty, je to jeden z mnoha možných způsobů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

výživné zvýšení

Příspěvekod pavka v pon 01. zář 2008 17:17:09

Dobrý den, zažádala jsem si o zvýšení výživného na syna. Můj bývalý manžel bydlí po prodeji bytu, který jsme měli v SJM u své matky. Peníze získané prodejem má uložené na kontě a žádný jiný majetek nemá, protože rodinný dům ve kterém žije je napsaný na jeho matku. Je možné při prokazování majetkových poměrů na tuto skutečnost poukázat? Pokud ano, jakým způsobem. Já jsem svoji část peněz investovala do koupě domku a ještě na něj máme s nynějším manželem půjčku, jak k tomuto bude soud přilížet a jak to ovlivní určení výše výživného. Máme taky před 1rokem koupený 10 let starý automobil, ale ten je napsaný na manžela a taky jej splácíme.
pavka
 

Re: výživné zvýšení

Příspěvekod Poradce v pon 01. zář 2008 18:22:25

pavka píše:Dobrý den, zažádala jsem si o zvýšení výživného na syna. Můj bývalý manžel bydlí po prodeji bytu, který jsme měli v SJM u své matky. Peníze získané prodejem má uložené na kontě a žádný jiný majetek nemá, protože rodinný dům ve kterém žije je napsaný na jeho matku. Je možné při prokazování majetkových poměrů na tuto skutečnost poukázat? Pokud ano, jakým způsobem. Já jsem svoji část peněz investovala do koupě domku a ještě na něj máme s nynějším manželem půjčku, jak k tomuto bude soud přilížet a jak to ovlivní určení výše výživného. Máme taky před 1rokem koupený 10 let starý automobil, ale ten je napsaný na manžela a taky jej splácíme.

U soudního jednání o zvýšení výživného můžete poukázat na vše, co je podle vás důležité. Můžete to soudu sdělit písemně ještě před jednáním nebo i při vašem výslechu během jednání. Majetkové poměry vaše i vašeho bývalého manžela jsou pro rozhodnutí soudu podstatné, takže můžete opravdu poukázat na všechno, co víte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron