Výpočet výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod malaskovaMi@seznam.cz v pát 21. lis 2008 15:00:00

Dobrý den, bývalý manžel se chce se mnou dohodnout na snížení alimentů, protože již nedösahuje takového platu, jakého při vyměření před rokem, je zde rozdíl 3000Kč. Nyní má kolem 15 tis. čistého. Dále se z nájemního bytu přestěhoval do domu, který si vzal celý na úvěr, čili jeho náklady na bydlení (úvěr+energie) vzrostly z 5 500Kč na 7 500Kč - započítávají se tyto náklady do výpočtu? A co třeba, že nedojížděl do zaměstnání a nyní dojíždí - posuzují se tyto náklady? A že žiji v jedné domácnosti s přítelem a on žije sám - toto se posuzuje? (např.že přítel by mi měl přispívat na bydlení). Je podle Vás reálné snížení z 5000 Kč na 4000Kč?
malaskovaMi@seznam.cz
 


Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pát 21. lis 2008 15:25:57

malaskovaMi@seznam.cz píše:Dobrý den, bývalý manžel se chce se mnou dohodnout na snížení alimentů, protože již nedösahuje takového platu, jakého při vyměření před rokem, je zde rozdíl 3000Kč. Nyní má kolem 15 tis. čistého. Dále se z nájemního bytu přestěhoval do domu, který si vzal celý na úvěr, čili jeho náklady na bydlení (úvěr+energie) vzrostly z 5 500Kč na 7 500Kč - započítávají se tyto náklady do výpočtu? A co třeba, že nedojížděl do zaměstnání a nyní dojíždí - posuzují se tyto náklady? A že žiji v jedné domácnosti s přítelem a on žije sám - toto se posuzuje? (např.že přítel by mi měl přispívat na bydlení). Je podle Vás reálné snížení z 5000 Kč na 4000Kč?

Když si přečtete poslední příspěvek na předchozí stránce, zjistíte, že už jsem vám odpověděl.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Jan v pát 12. pro 2008 9:12:13

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit co z toho co mi bývalá manželka řekla je pravda? Začalo to tím, že nemám už tak velký příjem na placení alimentů na děti, proto jsem se s ní chtěl dohodnout na snížení o 1 000Kč. Dal jsem jí čas na rozmyšlenou a když jsem si k ní přišel pro odpověď - ta zněla: Byla jsem se ti poptat u právníka jak by se to dalo udělat a on mi řekl - snížit to nejde, jediná cesta je soudní - to si musíš najít právníka aby ti sepsal návrh a zaplatíš za to 8-10 tisíc korun a stejně ti to sníží jen o dvě stovky, oni totiž přihlíží jenom na děti, takže i kdybych já měla 60 000 Kč stejně ničeho nedosáhneš - prioritní jsou děti (a bývalá manželka, která bydlí s přítelem si zatím kupuje novou myčku, autorádio, sekačku, vše za nové, chce přistavovat podkroví a furt říká, že nemá). Vyhrožovala i že soud může nařídit, že děti uvidím jen jednou za měsíc a to se sociální pracovnící - ale proč nic jsem neprovadl, jen mám zájem vídat děti a to se navíc bývalá manželka pokaždé vymlouvá na nemoc dětí a do očí mi také řekla, že mladšího syna mi samotného nepůjčí a na noc ani s dcerou - má na to právo, když rozvod proběhl dohodou? Je pravda, že soud nemusí zajímat, že mám dům na úvěr, ale přitom ona má taky dům na úvěr, nemělo by to být na stejné životní úrovni?
Děkuji

Jan
 

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pát 12. pro 2008 9:37:33

Jan píše:Dobrý den,
můžete mi prosím poradit co z toho co mi bývalá manželka řekla je pravda? Začalo to tím, že nemám už tak velký příjem na placení alimentů na děti, proto jsem se s ní chtěl dohodnout na snížení o 1 000Kč. Dal jsem jí čas na rozmyšlenou a když jsem si k ní přišel pro odpověď - ta zněla: Byla jsem se ti poptat u právníka jak by se to dalo udělat a on mi řekl - snížit to nejde, jediná cesta je soudní - to si musíš najít právníka aby ti sepsal návrh a zaplatíš za to 8-10 tisíc korun a stejně ti to sníží jen o dvě stovky, oni totiž přihlíží jenom na děti, takže i kdybych já měla 60 000 Kč stejně ničeho nedosáhneš - prioritní jsou děti (a bývalá manželka, která bydlí s přítelem si zatím kupuje novou myčku, autorádio, sekačku, vše za nové, chce přistavovat podkroví a furt říká, že nemá). Vyhrožovala i že soud může nařídit, že děti uvidím jen jednou za měsíc a to se sociální pracovnící - ale proč nic jsem neprovadl, jen mám zájem vídat děti a to se navíc bývalá manželka pokaždé vymlouvá na nemoc dětí a do očí mi také řekla, že mladšího syna mi samotného nepůjčí a na noc ani s dcerou - má na to právo, když rozvod proběhl dohodou? Je pravda, že soud nemusí zajímat, že mám dům na úvěr, ale přitom ona má taky dům na úvěr, nemělo by to být na stejné životní úrovni?
Děkuji



Vaše bývala manželka na vás tzv. hraje habaďůru. Rozhodně nemusíte chodit za žádným právníkem. Pokud se s manželkou na snížení výživného nedohodnete a jste přesvědčen, že skutečně podmínky pro snížení dány jsou, můžete u soudu podat návrh na snížení výživného (to ovšem neznamená, že vám soud vyhoví, tím se tady zabývat nemůžu). To, že vám se snížil příjem, ještě neznamená, že to je důvod pro snížzení výživného. Na druhé straně totiž v souvislosti s věkem dětí, narůstají i jejich potřeby, což by třeba za normálních okolností bylo důvodem k ezvýšení výživného, ale pokud je váš příjem nižší, může to být důvodem pro ponechání výživného ve stejné výši. Při určení výživného soud přihlíží nejen k potřebám dětí, ale i k možnostem a poměrům obou rodičů. Výživné a styk otce s dítětem spolu nijak nesouvisejí, pokud matka bude ve styku bránit, mohou jí být ukládány a pokuty a ve vypjatějším případě by to mohlo být i důvodem ke změně výchovných poměrů dětí, tedy k tomu, aby byly odňaty matce a svěřeny do vaší péče.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Daniel v pon 15. pro 2008 10:24:56

Dobrý den,
mohl by soud při posuzování oprávněnosti dané částky alimnetů přihlédnout k tomu, že od března 2008 kdy jsme se s manželkou rozvedli a byla určena výše výživného, si pořídila novou myčku na splátky, přibrala si dalších 100 000Kč úvěr na dům, vyměnila okna za plastová a neustále má nadmíru peněz, zatímco já jsem si nebyl schopný z toho co mi zbyde pořídit nic. Nechal jsem jí vybavenou domácnost a nevzal si z toho nic a jí to teď nestačí a mění funkční věci za nové. Přece bychom se měli uskromnit oba. Já platím alimenty dost vysoké, z platu mi nic nezbyde a ona si pořizuje. Žije s novým přítelem, ale pořizuje si to ona do své domácnosti. Mě se od té doby docela dost snížil příjem a mám úvěr na dům - tímpádem vyšší náklady na bydlení. Řekla mi, že stejně mi to sníží jen tak o 200Kč, je to pravda, že o mnoho se alimenty nemohou změnit i když na to nemám příjem?

Děkuji
Daniel
 

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v úte 16. pro 2008 19:21:08

Daniel píše:Dobrý den,
mohl by soud při posuzování oprávněnosti dané částky alimnetů přihlédnout k tomu, že od března 2008 kdy jsme se s manželkou rozvedli a byla určena výše výživného, si pořídila novou myčku na splátky, přibrala si dalších 100 000Kč úvěr na dům, vyměnila okna za plastová a neustále má nadmíru peněz, zatímco já jsem si nebyl schopný z toho co mi zbyde pořídit nic. Nechal jsem jí vybavenou domácnost a nevzal si z toho nic a jí to teď nestačí a mění funkční věci za nové. Přece bychom se měli uskromnit oba. Já platím alimenty dost vysoké, z platu mi nic nezbyde a ona si pořizuje. Žije s novým přítelem, ale pořizuje si to ona do své domácnosti. Mě se od té doby docela dost snížil příjem a mám úvěr na dům - tímpádem vyšší náklady na bydlení. Řekla mi, že stejně mi to sníží jen tak o 200Kč, je to pravda, že o mnoho se alimenty nemohou změnit i když na to nemám příjem? Děkuji



Výživné se stanovuje podle potřeb dítěte a možností a schopností rodičů. Potřeby dítěte s věkem v podstatě pouze rostou, což odůvodňuje zvýšení výživného. Na druhou stranu, pokud se vám snížil příjem a nemá možnost zajistit si lepší, je to důvod pro snížení výživného. Soud tedy bude muset najít nějaký kompromis mezi potřebami dítěte a vašimi možnostmi. Zohledňovat přitom bude i to, jakou životní úroveň má dítě, což je v podstatě i životní úroveň matky, pokud žijí spolu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

alimenty

Příspěvekod radulenka v sob 20. pro 2008 22:04:13

Dobrý večer!
Mám na vás 2 dotazy: 1) Přítel platí 3000kč výživné (věk 15. let). Změnily se jeho poměry. Dříve byl sám ale nyní žije se mnou a máme 2letého syna a čekáme další dítě, teď ještě splácí hypotéku. Má právo žádat o snížení výživného? Jakou má šanci? Čistý příjem má asi 21000 kč.

2)Ex manžel má v péči našeho syna. Máme o tom jen mimosoudní dohodu. Platím mu 1200kč(věk 14. let). Chce po mě větší výživné. Mám RP 7600kč. Může žádat o zvýšení pouze přes sociálku kde máme sepsanou mimosoudní dohodu? Nebo musí přes soud když se zvýšením nesouhlasím? Dokládá se i tím pádem příjem mého partnera nebo jen můj?
Moc děkuji za rady!!!
Zdraví Radka
radulenka
 

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod veronika.B. v pon 22. pro 2008 12:56:27

Dobry den,mela bych dotaz,ziji s pritelem uz treti rok v zahranici,konkretne na Canarskych sotrovech mame spolu 2letou dceru jsme tu hlaseni jako druh a druzka,ja nepracuji sem na materske dovolene k terou pobyram z ceska cdera je zakonem ceska a jediny kdo tu ma prijem je pritel.Pritel ma s 1manzelstvi dve dcery jedna ma 4rocky a druha 7 na ktere ma soudem urcene vyzivne 3000kc platime jeho byvale zene 4000kc protoze nas poprosila o financni pomoc,mezitim dostavaji holky darky,ruzne balicky i financni pomoc.Napriklad ted na vanoce dostali 6000kc na vanoce mezitim kazda na narozeniny 2000kc a k tomu jim platime jednou rocne dovolenou k nam.Vse mam dolozene slozenkama a podobnyma vecma.Ted Nas poprosila o dalsi zvednuti penez ktere sem razantne zamytla mame taky sve potreby a jeho dcery toho dostavaji si myslis az,az.Vyhrozuje priteli ze ho da v ceske republice k soudu a necha si zvednou vyzivne,je mozne ze by jeho vydelek prepocitavali na koruny?a nebrali by v ohled to ze je jediny v domacnosti kdo tu ma prijem?Pritel vydela 1200euro mesicne z toho platime byt 600euro plus elektrina a voda dalsich 200euro a to nepocitam internet,telefony a dalsi vydaje,myslite ze je mozne ze by ji to razantne zvedly?Chce se vysplhat na casku 10 000kc coz si myslim je dost prehnane,nebere v uvahu to ze nezijeme v ceske republice.Dekuji Vam predem na Vasi odpoved.Buryova
.
veronika.B.
 

Re: alimenty

Příspěvekod Poradce v pon 22. pro 2008 13:51:02

radulenka píše:Dobrý večer!
Mám na vás 2 dotazy:

Jestliže vašemu příteli přibyly, resp. přibudou další vyživovací povinnosti k dětem, které má s vámi, mohlo by to být důvodem ke snížení výživného. Na druhou stranu ale narůstají i potřeby dítěte a možná mu narostl od poslední soudní úpravy plat. Tohle všechno soud zváží a výživné buďto sníží či nikoliv. Pokud se s bývalým manželem na výši výživného nedohodnete, určí (změní) jeho výši soud, nikdo jiný to určit nemůže.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pon 22. pro 2008 13:55:53

veronika.B. píše:Dobry den,mela bych dotaz,ziji s pritelem uz treti rok v zahranici,konkretne na Canarskych sotrovech mame spolu 2letou dceru jsme tu hlaseni jako druh a druzka,ja nepracuji sem na materske dovolene k terou pobyram z ceska cdera je zakonem ceska a jediny kdo tu ma prijem je pritel.Pritel ma s 1manzelstvi dve dcery jedna ma 4rocky a druha 7 na ktere ma soudem urcene vyzivne 3000kc platime jeho byvale zene 4000kc protoze nas poprosila o financni pomoc,mezitim dostavaji holky darky,ruzne balicky i financni pomoc.Napriklad ted na vanoce dostali 6000kc na vanoce mezitim kazda na narozeniny 2000kc a k tomu jim platime jednou rocne dovolenou k nam.Vse mam dolozene slozenkama a podobnyma vecma.Ted Nas poprosila o dalsi zvednuti penez ktere sem razantne zamytla mame taky sve potreby a jeho dcery toho dostavaji si myslis az,az.Vyhrozuje priteli ze ho da v ceske republice k soudu a necha si zvednou vyzivne,je mozne ze by jeho vydelek prepocitavali na koruny?a nebrali by v ohled to ze je jediny v domacnosti kdo tu ma prijem?Pritel vydela 1200euro mesicne z toho platime byt 600euro plus elektrina a voda dalsich 200euro a to nepocitam internet,telefony a dalsi vydaje,myslite ze je mozne ze by ji to razantne zvedly?Chce se vysplhat na casku 10 000kc coz si myslim je dost prehnane,nebere v uvahu to ze nezijeme v ceske republice.Dekuji Vam predem na Vasi odpoved.Buryova

Není podstatné, v jaké měně má váš přítel příjem. Samozřejmě, že pro určení výše výživného se to bude přepočítávat na koruny, ale stejně se budou přepočítávat i náklady, které má na své živobytí a na plnění vyživovací povinnosti k vaší dceři. Mělo by se posuzovat to, co si za vydělané peníze může pořídit v místě kde žije a ne, co by si za to koupil v Čechách, kde ale nežije. Zda a jak soud výživné zvýší, to nemohu posoudit, soud si provede podrobnější dokazování a rozhodne po zvážení mnoha okolností. O tom jsme zde ale již psali.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron