Výpočet výživného

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pon 25. čer 2012 18:50:25

Anny píše:Dobrý den.
Žiji ve společné domácnosti s přítelem, který před pěti lety měl v opilosti jeden sex bez jakéhokoli vztahu s jednou ženou. Ona žena ho již dříve několik let uháněla,ale on s ní nechtěl mít nic společného. Až využila příležitosti, při jedné oslavě.Ona ho po čtyřech měsících kontaktovala po SMS s tím,že s ním čeká dítě a chtěla,aby si ji vzal. On rezolutně odmítl s tím,že si ji v žádném případě nevezme a pokud ho naschvál kontaktovala až když už se s jejím stavem nedá nic dělat,je to její problém. Ona si zažádala o výživné na ono dítě a po prokazování u soudu, kde přítel všechny skutečnosti vylíčil mu bylo vyměřeno výživné 1000,-Kč. Soud oné ženě doporučil,aby si do budoucna nežádala o zvýšení. Přítel platí výživné pravidelně,ale jiným způsobem se o syna nestará,ani nezajímá. Nyní mu přišlo předvolání k soudu, kde se má projednávat zvýšení. Já jsem nezaměstnaná v Insolvenci,kam posílám minimální splátku a mám dvě vyživovací povinnosti, můj měsíční příjem je 5500,-Kč. Přítel má průměrný měsíční příjem 15500,-Kč. Z toho platíme nájem za pronajatý byt 8000,- , přítelovu půjčku 4500,- a 1000,- výživné.Přítel má stále trvalé bydliště u rodičů. Pokud by u soudu udal všechny skutečnosti, které jsem Vám zde popsala, kromě mé insolvence, musí uvádět u soudu jmenovitě s kým žije? Jde mi o to, aby mi nezvýšil insolvenční soud moji splátku a aby nebylo přítelovo výživné zvýšeno o nějakou horentní sumu.
Děkuji za odpověď. Anny

Tady vůbec nejde o vás, ani o přítele, ale o to dítě. To dítě nemůže za to, jakým způsobem přišlo na svět a výživné se stanovuje především s ohledem na jeho potřeby. Radit, jak se tomu vyhnout, nebudu, tomu naše stránky neslouží. Pokud chcete řešit konkrétní případ, obraťte se na advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


výživné na nemanželské dítě

Příspěvekod madvo v pát 29. čer 2012 17:04:56

Dobrý den, máme s přítelem ve střídavé péči 12ti letého syna (přítelova). Nyní se chceme vzít. Zajímalo by mě, jestli se po svatbě alimenty mohou změnit (zvýšit), protože se bude započítávat do příjmů otce i moje mzda. Nemám s tímto zkušenost. Nicméně se mi zdá toto zvláštní, protože vlastně k dítěti nemám žádný příbuzenský vztah. Děkuji
madvo
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 29. čer 2012 16:52:35

Re: výživné na nemanželské dítě

Příspěvekod Poradce v pát 29. čer 2012 18:46:19

madvo píše:Dobrý den, máme s přítelem ve střídavé péči 12ti letého syna (přítelova). Nyní se chceme vzít. Zajímalo by mě, jestli se po svatbě alimenty mohou změnit (zvýšit), protože se bude započítávat do příjmů otce i moje mzda. Nemám s tímto zkušenost. Nicméně se mi zdá toto zvláštní, protože vlastně k dítěti nemám žádný příbuzenský vztah. Děkuji

Jestli spolu žijete a jenom se vezmete, tak se na tom nic nezmění. pokud jde o přihlížení k vašim příjmům, tak nepřihlíží se přímo k vašim příjmům, ale k životní úrovni vašeho přítele. Dítě by mělo mít stejnou životní úroveň jako jeho rodiče. A ta životní úroveň je samozřejmě ovlivňována i tím, že rodič s někým žije a ten někdo svými příjmy také životní úroveň toho rodiče ovlivňuje. V důsledku to pak samozřejmě má vliv i na stanovení výživného dítěte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod madvo v pát 29. čer 2012 21:29:36

Dekuji za odpoved, hezky vecer
madvo
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 29. čer 2012 16:52:35

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod luciex v pon 02. črc 2012 9:19:12

Dobrý den,

manžel platí alimenty na dvě děti (19 a 14let) a před asi 8 lety si zažádala manželova bývalá žena o zvýšení alimentů, protože jsme se zrovna vzali, chtěli si koupit dům za 300tisíc (nakonec jsme koupili garsonku na hypotéku) a tím si myslela, že jsme zbohatli, a proto rychle zažádala o zvýšení alimentů. Protože jsem v té době studovala, tak jsem neměla žádný příjem, manžel měl příjem adekvátní svému povolání - asi 8500,-, z toho jsme měli výdaje na hypotéku a bydlení (energie, fond oprav) a manželova bývalá žena dělala, že žije sama, přestože ještě než se s mým manželem rozvedli, tak už měla druha, se kterým žila a který má velmi nadstandartní výdělek a k tomu pobírala přídavky ze sociálky (tak jako většina žen si uměla spočítat, že se jí vyplatí dělat, že žije sama a její druh možná dodnes má hlášený trvalý pobyt někde u maminky, ale dnes mají už spolu i dítě). Soud zvažoval příjmy nás obou a na druhé straně, i když jsme uvedli jméno jejího druha, tak zvažoval JEN JEJÍ příjmy (na životního druha se nedíval). Ona na tom byla lépe než my oba dohromady a tak nám zvýšili alimenty jen o 100,- na každého z nějakými doplatky od doby požádání. Nám vycházelo, že nám po odečtu výdajů zůstává jen pár stovek a přesto nám alimenty zvýšili (i když manžel žádal o snížení). O tom, že jsme pak zažili krušných pár let, ani nemluvím..V této době jeho starší syn bude dělat v září maturitu a chce jít studovat na VŠ (prý berou i studenty s tak špatným prospěchem)..Pokud by mu to náhodou nevyšlo, tak na mladšího syna jeho bývalá žena určitě okamžitě zažádá zvýšení alimentů..Můj dotaz je, zda soudy opravdu postupují takto nesparavedlivě, že když žena zapře svého životního druha a dělá, že se jeho to netýká a tvrdí, že žije sama s dětmi, zda opravdu mohou zvažovat jen její příjmy? Dnes už spolu žijí více jak 10 let, mají se velmi dobře, naše rodina s dítětem, které má 6 let, žije na hranici životního minima..Mám obavu, že opět budou posuzovat nás tři a její rodinu bez druha...

Děkuji předem za odpověď!

Kováčová
luciex
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. črc 2012 8:57:13

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v pát 13. črc 2012 15:53:41

luciex píše:Dobrý den,

manžel platí alimenty na dvě děti (19 a 14let) a před asi 8 lety si zažádala manželova bývalá žena o zvýšení alimentů, protože jsme se zrovna vzali, chtěli si koupit dům za 300tisíc (nakonec jsme koupili garsonku na hypotéku) a tím si myslela, že jsme zbohatli, a proto rychle zažádala o zvýšení alimentů. Protože jsem v té době studovala, tak jsem neměla žádný příjem, manžel měl příjem adekvátní svému povolání - asi 8500,-, z toho jsme měli výdaje na hypotéku a bydlení (energie, fond oprav) a manželova bývalá žena dělala, že žije sama, přestože ještě než se s mým manželem rozvedli, tak už měla druha, se kterým žila a který má velmi nadstandartní výdělek a k tomu pobírala přídavky ze sociálky (tak jako většina žen si uměla spočítat, že se jí vyplatí dělat, že žije sama a její druh možná dodnes má hlášený trvalý pobyt někde u maminky, ale dnes mají už spolu i dítě). Soud zvažoval příjmy nás obou a na druhé straně, i když jsme uvedli jméno jejího druha, tak zvažoval JEN JEJÍ příjmy (na životního druha se nedíval). Ona na tom byla lépe než my oba dohromady a tak nám zvýšili alimenty jen o 100,- na každého z nějakými doplatky od doby požádání. Nám vycházelo, že nám po odečtu výdajů zůstává jen pár stovek a přesto nám alimenty zvýšili (i když manžel žádal o snížení). O tom, že jsme pak zažili krušných pár let, ani nemluvím..V této době jeho starší syn bude dělat v září maturitu a chce jít studovat na VŠ (prý berou i studenty s tak špatným prospěchem)..Pokud by mu to náhodou nevyšlo, tak na mladšího syna jeho bývalá žena určitě okamžitě zažádá zvýšení alimentů..Můj dotaz je, zda soudy opravdu postupují takto nesparavedlivě, že když žena zapře svého životního druha a dělá, že se jeho to netýká a tvrdí, že žije sama s dětmi, zda opravdu mohou zvažovat jen její příjmy? Dnes už spolu žijí více jak 10 let, mají se velmi dobře, naše rodina s dítětem, které má 6 let, žije na hranici životního minima..Mám obavu, že opět budou posuzovat nás tři a její rodinu bez druha...

Děkuji předem za odpověď!

Kováčová

Ke spravedlivosti rozhodování soudu v konkrétní kauze se těžko mohu vyjadřovat. Zkoumat se mají poměry obou rodičů i dětí a jestliže matka i její děti má životní úroveň odvozenou od svého druha, mělo by se k tomu také přihlížet. Na druhou stranu ale druh k dětem vyživovací povinnost nemá. Vy tvrdíte, že matka dětí pobírá státní příspěvky jako samoživitelka přesto, že žije s druhem a neměla by tedy mít na dávky nárok? To je ale podvod a měla by se tím zabývat policie.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Dasty v čtv 23. srp 2012 17:21:53

Dobrý den, budu se s manželkou rozvádět, pravděpodobně dohodou. Jsme dohodnuti na střídavé péči o naši osmiletou dceru. Můj příjem 25.000,-, manželka cca 12.000,-, přítel manželky cca 15.000,-. Pokud bychom se na výši výživného nakonec nedohodli,, bude se příjem jejího přítele počítat při určování výše výživného, vzhledem k tomu, že oba bydlí prokazatelně ve společné domácnosti? Předem děkuji za odpověď.
Dasty
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. srp 2012 17:01:25

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 23. srp 2012 21:38:10

Dasty píše:Dobrý den, budu se s manželkou rozvádět, pravděpodobně dohodou. Jsme dohodnuti na střídavé péči o naši osmiletou dceru. Můj příjem 25.000,-, manželka cca 12.000,-, přítel manželky cca 15.000,-. Pokud bychom se na výši výživného nakonec nedohodli,, bude se příjem jejího přítele počítat při určování výše výživného, vzhledem k tomu, že oba bydlí prokazatelně ve společné domácnosti? Předem děkuji za odpověď.

Soud nepracuje výslovně s příjmy partnera matky, ale zkoumá její celkovou životní úroveň. Obecně totiž platí, že děti by se měly podílet na životní úrovni svých rodičů. Životní úroveň matky, která vede společnou domácnost se svým přítelem, samozřejmě je ovlivněna i jeho příjmem, takže to samozřejmě bude mít vliv i na výši výživného. To platí stejně pro oba rodiče.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod grifit.cc v stř 12. zář 2012 10:31:37

Dobrý den ,exmanželka chce zrušit výživné na dceru ,protože je nezaměstnaná, chci se zeptat jestli se počítá příjem jejího druha kde sním žije v společné domácnosti.
grifit.cc
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12. zář 2012 10:14:44

Re: Výpočet výživného

Příspěvekod Poradce v stř 12. zář 2012 11:25:34

grifit.cc píše:Dobrý den ,exmanželka chce zrušit výživné na dceru ,protože je nezaměstnaná, chci se zeptat jestli se počítá příjem jejího druha kde sním žije v společné domácnosti.

Soud nezjišťuje jen příjmy povinného rodiče, ale jeho celkovou životní úroveň, protože platí, že děti by se měly podílet na životní úrovni rodičů. jestliže matka dítěte žije ve společné domácnosti s druhem, tak její životní úroveň je ovlivňována i jeho příjmem, takže i to se zohlední.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron