Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod jurajsajban v stř 10. črc 2013 11:01:15

Dobrý den.
I já bych se rád informoval, kdy ukončit placení výživného. Dcera letos 2013 maturovala a neprošla z jednoho předmětu. Opravnou zkoušku dělá v září. Do kdy mám platit výživné? Mohu přestat platit od 1. září 2013, nebo musím vyčkat, jak dopadne opravná zkouška a co když se jí to nepodaří ani v září a dostane další náhradní termín opravné zkoušky? Děkuji moc za odpověď
jurajsajban
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. črc 2013 10:55:16


Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v stř 10. črc 2013 18:20:23

jurajsajban píše:Dobrý den.
I já bych se rád informoval, kdy ukončit placení výživného. Dcera letos 2013 maturovala a neprošla z jednoho předmětu. Opravnou zkoušku dělá v září. Do kdy mám platit výživné? Mohu přestat platit od 1. září 2013, nebo musím vyčkat, jak dopadne opravná zkouška a co když se jí to nepodaří ani v září a dostane další náhradní termín opravné zkoušky? Děkuji moc za odpověď

Platit výživné byste měl až do úplného ukončení studia dcery (ať úspěšného nebo neúspěšného). Pokud vím, tak druhý opravný termín už se nedává, pokud neuspěje ani v září, tak prostě končí (i když 100% jistý si tím nejsem, to si ověřte ve škole).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Lada22 v čtv 22. srp 2013 21:28:54

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda v případě který popíši je na místě podat k soudu žádost na zrušení vyživovací povinnosti. Syn(19 let) dostudoval střední školu zakončenou maturitní zkouškou. Podal si žádosti na 2 vysoké školy,na jednu ho přijali,ale on se nedostavil na přihlášení, protože se mu tam "vlastně nějak nechtělo", na druhou vysokou školu přijat nebyl. Nicméně se přihlásil znovu na tu stejnou střední školu kterou teď ukončil, jako maturant bude mít odhlášené nekteré předměty.Je to prý "zkrácený studium na rok - zašívárna aby člověk nemusel na pracák", a to prý ve frekvenci "bude tak 3 hodiny denně no ,někdy víc a někdy třeba nic,nebo každej den pár". Již dříve mě řekl, že do práce se mu nechce, s čímž já jakožto pracující od 18 let se nemohu ztotožnit. Děkuji za Vaši radu.
Lada22
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:07:32

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pát 23. srp 2013 6:33:19

Lada22 píše:Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda v případě který popíši je na místě podat k soudu žádost na zrušení vyživovací povinnosti. Syn(19 let) dostudoval střední školu zakončenou maturitní zkouškou. Podal si žádosti na 2 vysoké školy,na jednu ho přijali,ale on se nedostavil na přihlášení, protože se mu tam "vlastně nějak nechtělo", na druhou vysokou školu přijat nebyl. Nicméně se přihlásil znovu na tu stejnou střední školu kterou teď ukončil, jako maturant bude mít odhlášené nekteré předměty.Je to prý "zkrácený studium na rok - zašívárna aby člověk nemusel na pracák", a to prý ve frekvenci "bude tak 3 hodiny denně no ,někdy víc a někdy třeba nic,nebo každej den pár". Již dříve mě řekl, že do práce se mu nechce, s čímž já jakožto pracující od 18 let se nemohu ztotožnit. Děkuji za Vaši radu.

Pokud je to skutečně tak, jak to popisujete, tak se rozhodně nejedná o nějaké účelné zvyšování kvalifikace, které by směřovalo k možnosti získat lepší zaměstnání a lépe se uplatnit v životě. Takové "odlehčené" studium rozhodně nebrání tomu, aby se syn živil sám nebo alespoň z větší části sám. Takže klidně zkuste ten návrh na zrušení výživného podat, pokud vám soud nevyhoví zcela, mohl by výživné alespoň snížit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Nikki2008 v pát 23. srp 2013 9:06:51

Dobrý den,
manželova dcera v červnu 2013 dokončila učební obor, nyní je však doma bez zaměstnání.
Před několika dny mě však v práci navštívili její matka s nev. otcem (ona sama s námi nekomunikuje) - on prý jim dlužíme výživné a protože se to platí z mého účtu tak na mě pošle "policaty" pokud jim nezaplatím. Máme jí prý plati i přes prázdniny, že je to nějaká ochraná lhůta.
Manžel se ptal na soc.úřadu a tam mu řekli že platit jim nemusíme, ba naopak že jsme jim poslali jednu platbu navíc protože se posílají na měsíc dopředu a že pokud ukončila studium tak je práce schopná a může si najít prozatím i třeba jen brigádu.
Poslední platbu jsme jí poslali 15.6.2013.
Chtěla bych se zeptat jak to vlastně je se skončením.
Moc děkuji R.
Nikki2008
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 03. pro 2011 20:02:48

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pát 23. srp 2013 10:32:11

Nikki2008 píše:Dobrý den,
manželova dcera v červnu 2013 dokončila učební obor, nyní je však doma bez zaměstnání.
Před několika dny mě však v práci navštívili její matka s nev. otcem (ona sama s námi nekomunikuje) - on prý jim dlužíme výživné a protože se to platí z mého účtu tak na mě pošle "policaty" pokud jim nezaplatím. Máme jí prý plati i přes prázdniny, že je to nějaká ochraná lhůta.
Manžel se ptal na soc.úřadu a tam mu řekli že platit jim nemusíme, ba naopak že jsme jim poslali jednu platbu navíc protože se posílají na měsíc dopředu a že pokud ukončila studium tak je práce schopná a může si najít prozatím i třeba jen brigádu.
Poslední platbu jsme jí poslali 15.6.2013.
Chtěla bych se zeptat jak to vlastně je se skončením.
Moc děkuji R.

Ukončila školu = je schopna sama se živit, takže není důvod výživné platit dál. Žádná ochranná lhůta na výživné přes prázdniny neexistuje. Jestliže jste platili do června a pak už ne, tak je vše v pořádku. domnívám se ale, že navíc jste žádnou splátku nezaplatili, výživné z 15.6. 2013 bylo podle obvyklých pravidel určeno na červen. To je ale jedno, svou povinnost máte splněnou a tím to končí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Nikki2008 v pon 02. zář 2013 19:29:47

Dobrý den,
ptala jsem se vás na ukončení alimentů a odpověděl jste mi,že když v červnu dostudovala a my v červnu zaplatili a tak jsme splnili povinnost.
Dnes nám však přišel dopis od právničky,kde nám píše že jsme povinni jí doplatit podle ustálené judikatury za měsíc červenec a srpen - kdy je považována za studentku + 500kč za náklady za právníka. Pokud tak prý neučiníme budou ji vymáhat exekučně.
Chtěla bych se tedy zeptat jak to má být?
Díky
Nikki2008
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 03. pro 2011 20:02:48

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pon 02. zář 2013 19:38:11

Nikki2008 píše:Dobrý den,
ptala jsem se vás na ukončení alimentů a odpověděl jste mi,že když v červnu dostudovala a my v červnu zaplatili a tak jsme splnili povinnost.
Dnes nám však přišel dopis od právničky,kde nám píše že jsme povinni jí doplatit podle ustálené judikatury za měsíc červenec a srpen - kdy je považována za studentku + 500kč za náklady za právníka. Pokud tak prý neučiníme budou ji vymáhat exekučně.
Chtěla bych se tedy zeptat jak to má být?
Díky

Právnička na nic takového nemá nárok. Jestliže dcera dostudovala v červnu, může v červenci už sama vydělávat. Za studentku je dcera ještě do konce prázdnin považována maximálně pro účely zdravotního a sociálního pojištění. To ale s vyživovací povinností nemá nic společného. Je to jen nátlak, nic jiného. Zkuste si sami vzít advokáta, ať právničce odpoví. Je to ale jen vyhazování peněz na obou stranách, nic jiného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Pustik8 v pon 09. zář 2013 13:22:14

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně výživného, přítel platí pravidelně výživné, v červnu syn dosáhl 18 let, udělal úspěšně maturitu ale nereaguje na dotazy zda pokračuje ve studiu, či pracuje, jak postupovat, kontaktovali jsme i jeho matku. Výživné bylo strháváno přímo z výplaty soudním příkazem. Má přítel sám zrušit platbu výživného nebo zruší placení soud, matka nebo sám plnoletý syn. Děkuji
Pustik8
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. zář 2013 13:11:07

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pon 09. zář 2013 13:33:35

Pustik8 píše:Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně výživného, přítel platí pravidelně výživné, v červnu syn dosáhl 18 let, udělal úspěšně maturitu ale nereaguje na dotazy zda pokračuje ve studiu, či pracuje, jak postupovat, kontaktovali jsme i jeho matku. Výživné bylo strháváno přímo z výplaty soudním příkazem. Má přítel sám zrušit platbu výživného nebo zruší placení soud, matka nebo sám plnoletý syn. Děkuji

Jestliže dospělý syn chce dál dostávat výživné, musí sám prokázat, že na výživné má nárok. Pokud to neprokáže, není dál důvod výživné platit. Jestliže výživné je strháváno exekučně, musí exekuci zrušit soud. Přítel se proto musí obrátit na soud s návrhem na zastavení výkonu rozhodnutí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron