Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod suri v pon 05. říj 2009 19:45:20

Dobrý večer. Soudem mi bylo určeno výživné na syna, které jsem pravidelně platila do dubna letošního roku. Synovi bylo letos 20let studoval na SOU do 11.3.09 a od 12.3.09 se zaregistroval na úřadu práce. Vzhledem k jeho neomluveným absencím byl jeho učební poměr ukončen. V evidenci úřadu práce byl veden do května kde byl vyřazen za maření, neplnil docházku a nespolupracoval. Pak nějakou dobu nebyl nikde evidován a od 1.9.09 opět nastoupil do třnouetího ročníku. Jeho docházka je opět nedostačující, ale opět posílám na jeho bankovní účet výživné o to od doby 1.9.09. Nevím jestli jsem udělala správnou věc že jsem ty 4 měsíce neplatila ale syn nechtěl studovat ani nechtěl pracovat a nakonec nastoupil opět do školy. Budu muset částku doplatit a zažádat soud o ukončení výživného vpřípadě že opět školu nedokončí a zaregistruje se opět dle zákona na úřad práce.Děkuji
suri
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. říj 2009 19:21:12


Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pon 05. říj 2009 19:52:07

suri píše:Dobrý večer. Soudem mi bylo určeno výživné na syna, které jsem pravidelně platila do dubna letošního roku. Synovi bylo letos 20let studoval na SOU do 11.3.09 a od 12.3.09 se zaregistroval na úřadu práce. Vzhledem k jeho neomluveným absencím byl jeho učební poměr ukončen. V evidenci úřadu práce byl veden do května kde byl vyřazen za maření, neplnil docházku a nespolupracoval. Pak nějakou dobu nebyl nikde evidován a od 1.9.09 opět nastoupil do třnouetího ročníku. Jeho docházka je opět nedostačující, ale opět posílám na jeho bankovní účet výživné o to od doby 1.9.09. Nevím jestli jsem udělala správnou věc že jsem ty 4 měsíce neplatila ale syn nechtěl studovat ani nechtěl pracovat a nakonec nastoupil opět do školy. Budu muset částku doplatit a zažádat soud o ukončení výživného vpřípadě že opět školu nedokončí a zaregistruje se opět dle zákona na úřad práce.Děkuji

Za tu dobu, co syn nestudoval nebyl důvod platit výživné, takže jste postupovala správně. Už to, že jste mu začala v souvilosti s nástupem do školy platit, je do určité míry dobrá vůle z vaší strany, ale budiž. Jakmile školu znovu opustí, přestaňte platit, není důvod, abyste v takovém případě platit pokračovala. Není nutné, abyste v takovém případě o zrušení vyživovací povinnosti žádala soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod mena.brumla v úte 13. říj 2009 20:32:56

Dobrý den, moje zletilá dcera ukončila v květnu střední školu, maturitu neudělala ze dvou předmětů s tím že to může zkusit nejdříve za rok. Zaměstnání nemá a požaduje po mě výživné, přestože do žádné školy nechodí. Poslední výživné jsem poslal za měsíc červen. Má na výživné nárok přestože dál nestuduje? Předem děkuji za Vaší radu.
mena.brumla
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. kvě 2009 19:33:53

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v stř 14. říj 2009 6:47:32

mena.brumla píše:Dobrý den, moje zletilá dcera ukončila v květnu střední školu, maturitu neudělala ze dvou předmětů s tím že to může zkusit nejdříve za rok. Zaměstnání nemá a požaduje po mě výživné, přestože do žádné školy nechodí. Poslední výživné jsem poslal za měsíc červen. Má na výživné nárok přestože dál nestuduje? Předem děkuji za Vaší radu.

Ne. Je dospělá, nestuduje, je čas, aby se začala starat sama.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Zdeněk v stř 11. lis 2009 9:17:54

Zdravím. Syn přestal být žákem školy 31.8.2009. Nebyl v řádném termínu připuštěn k maturitě. Udělal opravné zkoušky a byl mu stanoven náhradní termín po prázdninách. Maturitu v tomto termínu nesložil. Nyní se přihlásil k maturitě na leden (má na složení maturity údajně 5 let). K dalšímu studiu se nepřihlásil, je (snad) evidován na úřadu práce, ale nic nepobírá. Zdravotní problémy mu nebrání, je schopen se prací živit. Platím mu dál, je to můj syn. Kdy ale končí (nebo skončila) moje vyživovací povinnost?
Děkuji za odpověď. Z.
Zdeněk
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. lis 2009 8:25:20

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v stř 11. lis 2009 19:04:59

Zdeněk píše:Zdravím. Syn přestal být žákem školy 31.8.2009. Nebyl v řádném termínu připuštěn k maturitě. Udělal opravné zkoušky a byl mu stanoven náhradní termín po prázdninách. Maturitu v tomto termínu nesložil. Nyní se přihlásil k maturitě na leden (má na složení maturity údajně 5 let). K dalšímu studiu se nepřihlásil, je (snad) evidován na úřadu práce, ale nic nepobírá. Zdravotní problémy mu nebrání, je schopen se prací živit. Platím mu dál, je to můj syn. Kdy ale končí (nebo skončila) moje vyživovací povinnost?
Děkuji za odpověď. Z.

Nejsem si jistý, jestli váš syn je i nadále studentem nebo zda již jen čeká na složení zkoušky. Ale dejme tomu, že se stále ještě připravuje na budoucí povoláním tím, že se učí k maturitě. Složením maturity vyživovací povinnost skončí (pokud syn nebude studovat dál, ale zřejmě to není studijní typ). Pokud maturitu nesloží ani ve třetím termínu, přikláněl bych se také k variantě, že vyživovací povinnost skončí. Nevím, kolik termínů je škola ochotna mu poskytnout, ale to byste mu takto mohl platit výživné třeba pět let a on by se nemusel o nic starat. je dospělý, ať se stará, když nestuduje.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Ukonceni vyzivneho.

Příspěvekod Romandur v stř 24. úno 2010 18:18:59

Dobry den preji. Mam dotaz ohl.vyzivneho. Muj syn po maturitni zkousce nastoupil na vysokou skolu s tim,ze bude pokracovat ve studiu...Pred mesicem delal na teto vysoke zkousky,ktere neudelal. Jak jsem se dozvedel od syna skolu prerusil s tim,ze si za mesic bude hledat zamestnani a pote se za rok na skolu opet vrati a to formou dalkoveho studia. Nevim kdy mam prestat platit vyzivne. Dekuji predem za odpoved. S pozdravem Kos
Romandur
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. úno 2010 17:58:20

Re: Ukonceni vyzivneho.

Příspěvekod Poradce v stř 24. úno 2010 19:34:49

Romandur píše:Dobry den preji. Mam dotaz ohl.vyzivneho. Muj syn po maturitni zkousce nastoupil na vysokou skolu s tim,ze bude pokracovat ve studiu...Pred mesicem delal na teto vysoke zkousky,ktere neudelal. Jak jsem se dozvedel od syna skolu prerusil s tim,ze si za mesic bude hledat zamestnani a pote se za rok na skolu opet vrati a to formou dalkoveho studia. Nevim kdy mam prestat platit vyzivne. Dekuji predem za odpoved. S pozdravem Kos

Přestaňte hned, syn ať se živí sám. Nestuduje, tak ho nemusíte živit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod smidtova v sob 27. úno 2010 20:32:29

Dobrý den v rodině máme zvláštní situaci, bohužel nevíme jakým způsobem se s ní vypořádat.
Můj muž má s bývalou ženou syna, který bude zletilí letos (28.4.2010), ale nyní ukončil studium, s tím, že by chtěl v září nastoupit na jiné učiliště, nevíme jak se nyní zachovat při placení výživného, zda vyživovací povinnost tímto zaniká automaticky, nebo musíme o ukončení požádat? Pokud syn v září na učiliště opravdu nastoupí, musí si o výživné zažádat sám? Děkujeme za radu.
.
smidtova
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27. úno 2010 20:18:08

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v ned 28. úno 2010 16:31:31

smidtova píše:Dobrý den v rodině máme zvláštní situaci, bohužel nevíme jakým způsobem se s ní vypořádat.
Můj muž má s bývalou ženou syna, který bude zletilí letos (28.4.2010), ale nyní ukončil studium, s tím, že by chtěl v září nastoupit na jiné učiliště, nevíme jak se nyní zachovat při placení výživného, zda vyživovací povinnost tímto zaniká automaticky, nebo musíme o ukončení požádat? Pokud syn v září na učiliště opravdu nastoupí, musí si o výživné zažádat sám? Děkujeme za radu.

Pokud svévolně ukončil učiliště, není v této chvíli důvod dále platit výživné. Pokud začne znovu studovat, zajímalo by soud, z jakého důvodu nedokončil první školu, zda nová škola navazuje na předchozí školu nebo zda jako absolvent nové školy bude mít lepší uplatnění na trhu práce apod. Pokud se synem nedohodnete, bude to zřejmě muset vyřešit soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron