Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

kdo je povinnen

Příspěvekod martina v pát 31. črc 2009 18:21:48

Dobrý den,
studovala jsem 4 roky na SŠ, ale maturitu jsem neudělala - půjdu až v září. Našla jsem si práci - nastoupit bych měla 3.srpna. Zajímalo by mě jestli jsem povinna informovat otce o ukončení vyživovací povinnosti a nebo jestli je to jeho povinnost se zajímat. Nezajímá se o mě a ani o bratra, bratr studuje vysokou školu a po ukončení gymnázia se ho otec nijak nedotazoval jestli hodlá pokračovat, zažádal si až někdy v únoru a nebo v březnu o potvrzení o studiu ( něco k vůli daním ). Děkuji moc za odpověď
martina
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 31. črc 2009 18:12:26


Re: kdo je povinnen

Příspěvekod Poradce v pát 31. črc 2009 19:23:31

martina píše:Dobrý den,
studovala jsem 4 roky na SŠ, ale maturitu jsem neudělala - půjdu až v září. Našla jsem si práci - nastoupit bych měla 3.srpna. Zajímalo by mě jestli jsem povinna informovat otce o ukončení vyživovací povinnosti a nebo jestli je to jeho povinnost se zajímat. Nezajímá se o mě a ani o bratra, bratr studuje vysokou školu a po ukončení gymnázia se ho otec nijak nedotazoval jestli hodlá pokračovat, zažádal si až někdy v únoru a nebo v březnu o potvrzení o studiu ( něco k vůli daním ). Děkuji moc za odpověď

Samozřejmě, že by se měl otec starat sám, ale i vy jste povinna mu sdělit, že vyživovací povinnost zanikla. Výživné přijaté po skončení vyživovací povinnosti by bylo bezdůvodným obohacením a navíc by takové jednání z vaší strany mohlo být posuzováno jako podvod, včetně trestněprávních důsledků.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Do kdy platit výživné ?

Příspěvekod daninka v ned 02. srp 2009 8:07:54

Dobrý den, chtěla bych poradit, do kdy se musí platit alíky na již dospělé dítě. Můj manžel má z prvního manželství dceru, která letos odmaturovala a nevím, jak dlouho ještě máme platit alimenty. Nemá absolutní zájem o otce, jen její matka pořád chce peníze.Nevíme jestli jde studovat nebo bude nastupovat někam do zaměstnání, nepodávají nám žádné informace. Studovala soukrmou SŠ, na kterou jsme se podíleli rovným dílem...Do dnešního dne nemáme žádné info, jestli odmaturovala a jak. Prosím poraďte, jestli jsme ještě povinni platit alimenty, když o ní nic nevíme a nejeví zájem o otce. Zároveň jsem se dočetla, že po dovršení plnoletosti je potomek povinej si zažádat sám o alimenty. Předem moc děkuji za rady a pomoc... :o(
daninka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02. srp 2009 8:01:32

Re: Do kdy platit výživné ?

Příspěvekod Poradce v ned 02. srp 2009 18:30:48

daninka píše:Dobrý den, chtěla bych poradit, do kdy se musí platit alíky na již dospělé dítě. Můj manžel má z prvního manželství dceru, která letos odmaturovala a nevím, jak dlouho ještě máme platit alimenty. Nemá absolutní zájem o otce, jen její matka pořád chce peníze.Nevíme jestli jde studovat nebo bude nastupovat někam do zaměstnání, nepodávají nám žádné informace. Studovala soukrmou SŠ, na kterou jsme se podíleli rovným dílem...Do dnešního dne nemáme žádné info, jestli odmaturovala a jak. Prosím poraďte, jestli jsme ještě povinni platit alimenty, když o ní nic nevíme a nejeví zájem o otce. Zároveň jsem se dočetla, že po dovršení plnoletosti je potomek povinej si zažádat sám o alimenty. Předem moc děkuji za rady a pomoc... :o(

Pokud pod pojmem alíky rozumíte výživné, stačí prohledat fórum týkací se výživného pro zletilé děti, kde stejný problém byl již několikrát řešen. Stručně řečeno, výživné je nárok jako každý jiný. Jestliže někdo tento nárok chce uplatňovat, musí prokázat, že mu skutečně náleží. Dcera sama tedy musí doložit, že nadále studuje. pokud to nedoloží, není důvod platit dál. Pokud studium bude doloženo, výživné se platí dál automaticky, není třeba cokoliv měnit nebo o cokoliv znovu žádat u soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod se.cret v úte 11. srp 2009 13:48:18

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu.?Manžel má z prvního manželství dceru (23 let),která studuje vysokou školu a které pravidelně měsíčně posílá alimenty.Dcera si při studiu přivydělává různými brigádami.Téměř před měsícem se vdala za cizince-rovněž studenta VŠ, se kterým bydlí v pronájmu.Otce o sňatku neinformovala.Zajímalo by mně,zda bylo její povinností otce o sňatku informovat a dále jestli manžel musí platit alimenty na dceru,která dobrovolně vstoupila do stavu manželského i když studuje VŠ.Děkuji za Vaší odpověď.Jitka
se.cret
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. srp 2009 13:34:28

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v úte 11. srp 2009 14:42:15

se.cret píše:Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu.?Manžel má z prvního manželství dceru (23 let),která studuje vysokou školu a které pravidelně měsíčně posílá alimenty.Dcera si při studiu přivydělává různými brigádami.Téměř před měsícem se vdala za cizince-rovněž studenta VŠ, se kterým bydlí v pronájmu.Otce o sňatku neinformovala.Zajímalo by mně,zda bylo její povinností otce o sňatku informovat a dále jestli manžel musí platit alimenty na dceru,která dobrovolně vstoupila do stavu manželského i když studuje VŠ.Děkuji za Vaší odpověď.Jitka

Vyživovací povinnost trvá bez ohledu na uzavření sňatku. Zároveň je ale třeba přiopomenout, že vznikla vyživovací povinnost manželovi dcery, takže vyživovací povinnost otce by se mohla (pokud to poměry novomanželů umožňují (jako že asi ne, když manžel je také student). Dcera nemá žádnou povinnost otce informovat o uzavření sňatku, je to jen otázka dobrých mravů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod olgakalas v pon 17. srp 2009 17:40:36

Dobrý den,
chci se zeptat místo manžela na placení výživného. Manžel má z prvního manželství dvě děti a na obě platil až do letošního března řádně alimenty. Od dubna letošního roku byly děti odebrány matce a umístěny do dětského domova.
Dětský domov má své pravidla ohledně plateb na děti a částka, kterou požadují je menší, než kterou manžel má platit matce.
Děti byly matce odebrány, protože není zcela zdráva a nám do péče je zatím nemohou dát, protože jsou na tom děti psychicky špatně. Vše je jen otázka času, ale manžel odmítá platit ženě, která se o děti nestará. Soud nevyřešil placení alimentů, může manžel požádat o zpětné zrušení placení výživného matce? Děkuji Vám předem za odpověď.
.
olgakalas
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 17. srp 2009 17:21:37

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v pát 21. srp 2009 18:48:08

olgakalas píše:Dobrý den,
chci se zeptat místo manžela na placení výživného. Manžel má z prvního manželství dvě děti a na obě platil až do letošního března řádně alimenty. Od dubna letošního roku byly děti odebrány matce a umístěny do dětského domova.
Dětský domov má své pravidla ohledně plateb na děti a částka, kterou požadují je menší, než kterou manžel má platit matce.
Děti byly matce odebrány, protože není zcela zdráva a nám do péče je zatím nemohou dát, protože jsou na tom děti psychicky špatně. Vše je jen otázka času, ale manžel odmítá platit ženě, která se o děti nestará. Soud nevyřešil placení alimentů, může manžel požádat o zpětné zrušení placení výživného matce? Děkuji Vám předem za odpověď.

Ano, lze požádat o zpětné zrušení placení výživného matce - jestliže dítě není v péči matky, není důvod platit do rukou matky, ale je třeba platit ústavu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod nik.niky v ned 30. srp 2009 17:55:48

Dobrý den,
syn (17) ukončil v lednu t.r. na základě svého rozhodnutí studium na učilišti. V měsících únor-červen pracoval a od září znovu nastoupí ke studiu na jiné učiliště. Bývalá manželka chce po mě doplatek výživného za měsíce červenec, srpen. Odůvodňuje to tím, že syn byl přes prázdniny nevýdělečně činný, i když ze zaměstnání odešel na vlastní žádost. Musím výživné za tyto dva měsíce doplácet?
nik.niky
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 30. srp 2009 17:43:21

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v ned 30. srp 2009 19:40:46

nik.niky píše:Dobrý den,
syn (17) ukončil v lednu t.r. na základě svého rozhodnutí studium na učilišti. V měsících únor-červen pracoval a od září znovu nastoupí ke studiu na jiné učiliště. Bývalá manželka chce po mě doplatek výživného za měsíce červenec, srpen. Odůvodňuje to tím, že syn byl přes prázdniny nevýdělečně činný, i když ze zaměstnání odešel na vlastní žádost. Musím výživné za tyto dva měsíce doplácet?

Ne, to byl jeho problém, že nepracoval ani nestudoval, platil bych až od nástupu do nového učiliště.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Bloud TopList
cron