Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

ZRUŠENÍ VÝŽIVNÉHO - SRÁŽKY ZE MZDY

Příspěvekod stanulin v stř 03. čer 2009 20:29:11

Dobrý den,
končím studium Vš a mám alimenty posílané od zaměstnavatele otce na základě usnesení soudu. Nevím jakým způsobem mám vyrozumět soud o končícím nároku na výživné. Nevím zda se zasílá návrh, oznámení, žádost či něco jiného... a co má vše obsahovat.

Za pomoc děkuji
stanulin
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03. čer 2009 20:22:13


Re: ZRUŠENÍ VÝŽIVNÉHO - SRÁŽKY ZE MZDY

Příspěvekod Poradce v čtv 04. čer 2009 6:43:44

stanulin píše:Dobrý den,
končím studium Vš a mám alimenty posílané od zaměstnavatele otce na základě usnesení soudu. Nevím jakým způsobem mám vyrozumět soud o končícím nároku na výživné. Nevím zda se zasílá návrh, oznámení, žádost či něco jiného... a co má vše obsahovat.

Za pomoc děkuji

Úplně jednoduše napište soudu dopis (nezapomeňte uvést soudní spisovou značku), kde uvedete, že k tomu a tomu datu navrhujete zastavení výkonu rozhodnutí z důvodu ukončení vysoké školy. V dopise by mělo být uvedeno vaše i otcovo jméno, včetně adresy a data narození. Forma dopisu není až tak úplně důležitá, ale můžete přiměřeně použit některý z našich vzorů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod gogol v stř 17. čer 2009 22:45:26

Dobry den,
nikde jsem nenasel odpoved na muj problem, takze to zkousim takto. Dcera na kterou platim vyzivne letos maturovala, maturitu neudela a bude delat opravnou zkousku. Nasla si zamestnani a vydelava vice nez je zivotni minimum, presto mi jeji matka i ona tvrdi ze alimenty musim platit az do zari. Na VS nebude pokracovat.
Diky za info
gogol
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17. čer 2009 22:35:28

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v čtv 18. čer 2009 11:07:04

gogol píše:Dobry den,
nikde jsem nenasel odpoved na muj problem, takze to zkousim takto. Dcera na kterou platim vyzivne letos maturovala, maturitu neudela a bude delat opravnou zkousku. Nasla si zamestnani a vydelava vice nez je zivotni minimum, presto mi jeji matka i ona tvrdi ze alimenty musim platit az do zari. Na VS nebude pokracovat.
Diky za info

Pokud má trvalé zaměstnání, tak už výživné platit nemusíte. Pokud ale má jen nějakou brigádu, protože se ještě bude na tu maturitu připravovat (což asi bude muset), tak musíte platit až do opravných zkoušek.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod nextra3 v pát 17. črc 2009 17:19:18

DOBRÝ DEN,MOJE ZLETILÁ DCERA V ČERVNU MATUROVALA.V ČERVENCI JSEM JÍ JIŽ NEPOSLALA VÝŽIVNÉ S TÍM,ŽE JIŽ NEBUDE DÁLE STUDOVAT. DCERA SE PRÝ BYLA PTÁT NA SOCIÁLNÍM ODBORU MČ PRAHA 1 A BYLO JÍ (PRÝ) ŘEČENO,ŽE MÁM POVINNOST PLATIT JEŠTĚ CELÉ PRÁZDNINY. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
nextra3
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17. črc 2009 17:12:49

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v sob 18. črc 2009 10:38:33

nextra3 píše:DOBRÝ DEN,MOJE ZLETILÁ DCERA V ČERVNU MATUROVALA.V ČERVENCI JSEM JÍ JIŽ NEPOSLALA VÝŽIVNÉ S TÍM,ŽE JIŽ NEBUDE DÁLE STUDOVAT. DCERA SE PRÝ BYLA PTÁT NA SOCIÁLNÍM ODBORU MČ PRAHA 1 A BYLO JÍ (PRÝ) ŘEČENO,ŽE MÁM POVINNOST PLATIT JEŠTĚ CELÉ PRÁZDNINY. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

Není to pravda, to s těmi prázdninami se týká např. zdravotního a sociálního pojištění studentů, ale jestliže dál dcera nebude studovat, vaše vyživovací povinnost skončila.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod karelos v úte 21. črc 2009 11:41:15

Dobrý den,

mám dvě dcery z prvního manželství, jedna jde nyní na učiliště, ta druhá (19) navštěvovala soukromou školu, kde se platilo školné, z tohoto důvodu mi bylo výživné zvýšeno na částku 2800,- Kč na tuto dceru, po roce se však na tuto školu vykašlala, že ji to nebaví, poté začala navštěvovat jinou školu, tu by měla nyní ukončit výučním listem, avšak po této škole začne navštěvovat další školu na 4 roky s maturitou, do kdy jsem povinen platit výživné, pokud bude takto střídat školy? Myslel jsem si, že navyšování kvalifikace je např. nástavbové studium na předchozí 3 leté a ne další 4 roky. Mám dvě malé děti, nemohu si to dovolit. Děkuji za odpověď. K.
karelos
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21. črc 2009 11:30:06

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v úte 21. črc 2009 17:33:38

karelos píše:Dobrý den,

mám dvě dcery z prvního manželství, jedna jde nyní na učiliště, ta druhá (19) navštěvovala soukromou školu, kde se platilo školné, z tohoto důvodu mi bylo výživné zvýšeno na částku 2800,- Kč na tuto dceru, po roce se však na tuto školu vykašlala, že ji to nebaví, poté začala navštěvovat jinou školu, tu by měla nyní ukončit výučním listem, avšak po této škole začne navštěvovat další školu na 4 roky s maturitou, do kdy jsem povinen platit výživné, pokud bude takto střídat školy? Myslel jsem si, že navyšování kvalifikace je např. nástavbové studium na předchozí 3 leté a ne další 4 roky. Mám dvě malé děti, nemohu si to dovolit. Děkuji za odpověď. K.

Tahle otázka byla několikrát probírána na těchto stránkách v rubrice Výživné pro zletilé dítě, zkuste pohledat tam. Pokud skutečně bude zvyšovat svoji kvalifikaci, tak asi to, že coby patnáctiletá promarnila jeden rok, není důvodem k ukončení vyživovací povinnosti a vy výživné budete dál muset platit. Pokud by se ale jednalo otzv. věčného studenta, který je jen přihlášen na nějaké škole a užívá si mládí a na školu kašle, tak to je samozřejmě věc jiná, tam by ta vyživovací povinnost zanikla. Délka nástavbového studia sama o sobě vliv na vyživovací povinnost nemá.
.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod karelos v úte 21. črc 2009 19:24:36

Admin píše:
karelos píše:Dobrý den,

mám dvě dcery z prvního manželství, jedna jde nyní na učiliště, ta druhá (19) navštěvovala soukromou školu, kde se platilo školné, z tohoto důvodu mi bylo výživné zvýšeno na částku 2800,- Kč na tuto dceru, po roce se však na tuto školu vykašlala, že ji to nebaví, poté začala navštěvovat jinou školu, tu by měla nyní ukončit výučním listem, avšak po této škole začne navštěvovat další školu na 4 roky s maturitou, do kdy jsem povinen platit výživné, pokud bude takto střídat školy? Myslel jsem si, že navyšování kvalifikace je např. nástavbové studium na předchozí 3 leté a ne další 4 roky. Mám dvě malé děti, nemohu si to dovolit. Děkuji za odpověď. K.

Tahle otázka byla několikrát probírána na těchto stránkách v rubrice Výživné pro zletilé dítě, zkuste pohledat tam. Pokud skutečně bude zvyšovat svoji kvalifikaci, tak asi to, že coby patnáctiletá promarnila jeden rok, není důvodem k ukončení vyživovací povinnosti a vy výživné budete dál muset platit. Pokud by se ale jednalo otzv. věčného studenta, který je jen přihlášen na nějaké škole a užívá si mládí a na školu kašle, tak to je samozřejmě věc jiná, tam by ta vyživovací povinnost zanikla. Délka nástavbového studia sama o sobě vliv na vyživovací povinnost nemá.



Děkuji za odpověď. Jen jsem chtěl ještě napsat, že nechodí na nástavbu, ale znovu od začátku na 4 letý obor s maturitou. Na nástavbu nešla. Takže chodila rok, pak na další 3 roky s výučním listem a teď jde na 4 s maturitou.
karelos
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21. črc 2009 11:30:06

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v úte 21. črc 2009 20:47:43

karelos píše:Děkuji za odpověď. Jen jsem chtěl ještě napsat, že nechodí na nástavbu, ale znovu od začátku na 4 letý obor s maturitou. Na nástavbu nešla. Takže chodila rok, pak na další 3 roky s výučním listem a teď jde na 4 s maturitou.

Tak to je trochu něco jiného, jestliže jde studovat celou čtyřletou školu, předpokládám, že se nejdná o návaznost na předchozí studium, protože to by určitě šlo řešit nějakou dvouletou či tříletou nástavbou. V takovém případě by mohla vyživovací povinnost zaniknout nebo by mohla být alespoň snížena s tím, že dcera by se na hrazení svých potřeb měla podílet alespoň zčásti sama. To už pak je na posouzení soudu, můžete zkusit navrhnout zrušení výživného. Více vám už k tomu těžko povím, pokud se s dcerou nedohodnete, zkuste navštívit nějakého advokáta, který se rodinným právem zabývá a seznámit ho s konkrétní situací.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron