Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod pajinka v čtv 23. dub 2009 12:29:37

Dobrý den děkuji Vám za odpověď na můj dotaz. Moc Vás, ale prosím o napsání zákona ve kterém je to uvedeno jeho znéní nebo paragraf. Je to pro mě moc důležité. Děkuji moc
pajinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22. dub 2009 17:16:45


Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 23. dub 2009 18:23:44

pajinka píše:Dobrý den děkuji Vám za odpověď na můj dotaz. Moc Vás, ale prosím o napsání zákona ve kterém je to uvedeno jeho znéní nebo paragraf. Je to pro mě moc důležité. Děkuji moc

Je to § 85 odst. 1 zákona o rodině
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod pajinka v sob 25. dub 2009 10:41:40

Dobrý den prosím ještě jednou o radu co se stane když syn, který je tedy v současné době v 17 letech na úřadu práce v září nastoupí znovu na jinou škkolu?? I když v listopadu bude plnoletý?? Po nástupu do školy by nastala opět automatická platba výživného??Děkuji mockrát.

pajinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22. dub 2009 17:16:45

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod Poradce v sob 25. dub 2009 17:40:17

pajinka píše:Dobrý den prosím ještě jednou o radu co se stane když syn, který je tedy v současné době v 17 letech na úřadu práce v září nastoupí znovu na jinou škkolu?? I když v listopadu bude plnoletý?? Po nástupu do školy by nastala opět automatická platba výživného??Děkuji mockrát.

Pokud si skutečně bude doplňovat vzdělání a zvyšovat tak svou možnost živit se sám, tak vyživovací povinnost opět vznikne. S plnoletostí to nemá žádnou souvislost, jak jsme již na těchto stránkách vysvětlovali mockrát.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod pajinka v sob 25. dub 2009 18:01:55

Chci se ještě informovat, když přestanu platit alimenty (tedy zaniknou) z důvodu samostatnosti syna musím mít nějaké potvrzení??např. od právníka nebo na koho se obrátit?? Můj právník mi to nechce potvrdit. Děkuji moc
pajinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22. dub 2009 17:16:45

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod Poradce v sob 25. dub 2009 18:06:26

pajinka píše:Chci se ještě informovat, když přestanu platit alimenty (tedy zaniknou) z důvodu samostatnosti syna musím mít nějaké potvrzení??např. od právníka nebo na koho se obrátit?? Můj právník mi to nechce potvrdit. Děkuji moc



To vám nikdo nepotvrdí. Vyživovací povinnost zaniká ze zákona. Prostě syn je schopen se sám živit - podle zákona zanikla vyživovací povinnost a potvrzení vám na to nikdo nedá. Je to podobné, jako když dosáhnete např. věku 18 let, tak vám taky nikdo nedá potvrzení, že můžete pít alkohol - vyplývá to přímo ze zákona.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod pajinka v úte 05. kvě 2009 16:25:50

Dobrý den chci se zeptat když přestanu 17 letému synovi, který je na ÚP platit výživné, jestli to po mě můžou vymáhat exekučně?děkuji
pajinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22. dub 2009 17:16:45

Re: Ukončení platby výživného

Příspěvekod Poradce v úte 05. kvě 2009 17:37:33

pajinka píše:Dobrý den chci se zeptat když přestanu 17 letému synovi, který je na ÚP platit výživné, jestli to po mě můžou vymáhat exekučně?děkuji

.
Ne, vyživovací povinnost ze zákona zanikla, takže není ani důvod pro exekuci. Soud by pravděpodobně sice exekuci nařídil, protože by rozhodoval jen na základě návrhu bez vašeho vyjádření. Vy byste ale mohl navrhnout zastavení exekuce vzhledem k zániku vyživovací povinnosti a soud pak zjistí, zda vyživovací povinnost skutečně zanikla a řízení exekuci zastaví.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod mena.brumla v sob 16. kvě 2009 20:37:42

Dobrý den, moje zletilá dcera ukončila studium maturitní zkouškou. Přestala se mnou komunikovat, pouze se zmínila že možná půjde na pomaturitní studium a chce abych nadále platil výživné. Mám přestat platit v červnu, nebo pokračovat v placení, přestože nevím zda bude opravdu studovat odmítá se o tom se mnou bavit. Mám právo vidět potvrzení o studiu? Předem děkuji za odpověď.
mena.brumla
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. kvě 2009 19:33:53

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v ned 17. kvě 2009 17:59:47

mena.brumla píše:Dobrý den, moje zletilá dcera ukončila studium maturitní zkouškou. Přestala se mnou komunikovat, pouze se zmínila že možná půjde na pomaturitní studium a chce abych nadále platil výživné. Mám přestat platit v červnu, nebo pokračovat v placení, přestože nevím zda bude opravdu studovat odmítá se o tom se mnou bavit. Mám právo vidět potvrzení o studiu? Předem děkuji za odpověď.

Už jsme to tu psali několikrát: pokud někdo na někom uplatňuje nějaký nárok, musí existenci toho nároku doložit. To platí i o výživném. Jestliže po vás dcera chce výživné, musí doložit, že na něj má právo, např. dokladem o přijetí na školu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron