Kdy přestat platit alimenty?

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod prokopak v ned 22. zář 2013 17:16:25

Dobrý den,
po rozvodu platím výživné na syna, který údajně studuje vysokou školu. O studiu mám pochybnosti a proto jsem ho několikrát žádal, aby mi studium na vysoké školy doložil. Pouze jednou mně odpověděl, že už indexy neexistují a konec. Když jsem se obrátil na vysokou školu dozvěděl jsem se, že synovi je víc než 18 let a oni nemohou o něm podávat žádnou zprávu. Tato situace už trvá 2 roky. Můžete mi říci, jak si mám počínat, abych se dozvěděl, zda syn doopravdy studuje?
prokopak
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22. zář 2013 11:54:51


Re: Kdy přestat platit alimenty?

Příspěvekod Poradce v ned 22. zář 2013 17:55:02

prokopak píše:Dobrý den,
po rozvodu platím výživné na syna, který údajně studuje vysokou školu. O studiu mám pochybnosti a proto jsem ho několikrát žádal, aby mi studium na vysoké školy doložil. Pouze jednou mně odpověděl, že už indexy neexistují a konec. Když jsem se obrátil na vysokou školu dozvěděl jsem se, že synovi je víc než 18 let a oni nemohou o něm podávat žádnou zprávu. Tato situace už trvá 2 roky. Můžete mi říci, jak si mám počínat, abych se dozvěděl, zda syn doopravdy studuje?

Syn je ten, kdo po vás něco chce. Je tedy na něm, aby doložil, že má na výživné nárok, tedy, že stále studuje, a to v denním, nikoliv dálkovém studiu. Vy sice máte povinnost výživné platit, ale musíte mít dostatek informací o rozsahu této povinnosti, tedy i o tom, že vůbec tato povinnost ještě trvá. Zkuste prostě platbu výživného podmínit tím, že musí ukázat aktuální potvrzení o studiu. Tvrzení, že indexy už neexistují, se mi moc nezdá, podle mých zkušeností z rázných škol je index stále průkazem studenta a zároveň výkazem o jeho studiu. je ale možné, že některé školy přešly na jinou, např. elektronickou formu. Každá škola ale běžně vydává potvrzení o studiu, které studenti potřebují např. kvůli slevě na veřejnou dopravu nebo pro účely sociálních dávek, v neposlední řadě i v případech, kdy se soudí kvůli výživnému. nemělo by tedy být vůbec žádným problémem, aby syn potvrzení obstaral. O potvrzení o studiu syna požádejte nějakým prokazatelným způsobem (třeba si to natočte na mobil), abyste v případě problémů mohl doložit, že nebylo vaším úmyslem vyhnout se neoprávněně placení výživného, ale že jste jen chtěl, aby vám syn doložil, že na výživné stále má nárok.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Bloud TopList
cron