Výživné a vězení

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Výživné a vězení

Příspěvekod mako v ned 11. kvě 2008 18:46:08

Mám dotaz, jak je to, když je bývalý manžel odsouzen nepodmíněně na 6 měsíců. Na výživném dluží 120.000,- Kč. Musí pracovat, tedy pokud práce pro něj je, nesmí odmítnout? A jak mám postupovat, když chci jeho případný plat na dluh na výživné?
mako
 


Re: Výživné a vězení

Příspěvekod copi v ned 11. kvě 2008 18:47:01

mako píše:Mám dotaz, jak je to, když je bývalý manžel odsouzen nepodmíněně na 6 měsíců. Na výživném dluží 120.000,- Kč. Musí pracovat, tedy pokud práce pro něj je, nesmí odmítnout? A jak mám postupovat, když chci jeho případný plat na dluh na výživné?

Odsouzení ve věznicích nemají povinnost pracovat. Naprostá většina z nich ale o práci zájem má, protože jim to alespoň ukrátí dlouhou chvíli a navíc si vydělají nějaké peníze, které nemusejí být úplně zanedbatelné.

Ministerstvo spravedlnosti plánuje, že v budoucnu by se situace měla trochu změnit. Práce pro vězně by sice nebyla povinná, ale ti, kteří by práci odmítli, by přišli o některé výhody, které by pracujícím vězňům náležely.

Vězni s vyživovací povinností jsou do práce umisťováni přednostně. Můžete tedy u soudu podat návrh na výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy (viz vzor), kde jako plátce mzdy uvedete věznici, v níže je bývalý manžel umístěn.

copi
 

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod andy v ned 11. kvě 2008 20:40:11

Chci se zeptat kdyz je pritel ve vykonu trestu musim na nej podavat zalobu o stanoveni vyzivneho i kdyz i nadale planujeme spolecnou budoucnost?Chtela to po me socialka ale od soudu mi prislo ze protoze planujeme spolecnou budoucnost neni vykon trestu meho pritele duvodem pro upravu vychovy a vyzivy.Dekuji za odpoved.
andy
 

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Poradce v ned 11. kvě 2008 21:46:58

andy píše:Chci se zeptat kdyz je pritel ve vykonu trestu musim na nej podavat zalobu o stanoveni vyzivneho i kdyz i nadale planujeme spolecnou budoucnost?Chtela to po me socialka ale od soudu mi prislo ze protoze planujeme spolecnou budoucnost neni vykon trestu meho pritele duvodem pro upravu vychovy a vyzivy.Dekuji za odpoved.



Jestli to správně chápu, tak jste s přítelem před nástupem do vězení společně žili a budete žít společně i až se vrátí. To skutečně není důvodem pro to, aby soud rozhodoval o výchově a výživě dítěte. Nevím, z jakého důvodu na vás "sociálka" tlačí, občas to zdůvodňují tím, že je to potřeba kvůli sociálním dávkám. V této oblasti nemám úplný přehled,ale jsem přesvědčen, že žádná sociální dávka není vázána na rozhodnutí soudu o poměrech nezletilého dítěte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod andy v ned 11. kvě 2008 22:28:36

Ano bylo to kvuli doplatku hmotne nouze.Zalobu jsem sice podala ale po tom co mi prislo ze to neni duvodne jsem to nechala byt.Ale na socialce se strasne divily jak tohle od soudu mohly napsat.
andy
 

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Poradce v pon 12. kvě 2008 6:59:32

andy píše:Ano bylo to kvuli doplatku hmotne nouze.Zalobu jsem sice podala ale po tom co mi prislo ze to neni duvodne jsem to nechala byt.Ale na socialce se strasne divily jak tohle od soudu mohly napsat.

V takovém případě by vám mělo stačit potvrzení, že přítel je ve vězení a že se tedy mění dočasně okruh společně posuzovaných osob pro výpočet životního minima. Rozhodně to není důvod k úpravě poměrů nezl. dětí
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod andy v pon 12. kvě 2008 8:11:12

Ja jsem ale toto potvrzeni ze je pritel ve vykonu trestu a ze neni pracovne zarazen aby mi posila nejake penize mela ale pani mi rekla ze tu zalobu na stanoveni vyzivneho musim podat jinak ze moji zadost nevyridi.Podala jsem to a i pres to ze mi ze socialnich davek po zaplaceni poplatku a najmu zbyva 1500kc rekla mi ze mam skoro jednou tolik co je zivotni minimum a ze na doplatek nemam narok.Tak jak to vypocitavaji kdyz ji vyslo ze mi zbyva tech 1500kc ale nemam narok protoze mam skoro jednou tolik co je zivotni minimum.A jeste mi rekla ze si musim najit levnejsi bydleni ale kde bych vzala penize na kauci 3najmu to uz mi nerekla.To je podle me omezovani.Nekdy mi prijde jako kdyby ty penize davaly ze sveho.
andy
 

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod niinaj v stř 04. čer 2008 13:25:42

Dobrý den

bývalý manžel je ve výkonu trestu za neplacení výživného, již podruhé, od mého podání trestného oznámení již uběhlo 8 měsíců. Mohu na něho opětně podat trestní oznámení, když neplatí, ani než nastoupil a nyní mi přišlo jen 300,- Kč? Jeho dluh již činí 120.000,- Kč.
niinaj
 

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod Poradce v stř 04. čer 2008 17:11:47

niinaj píše:Dobrý den

bývalý manžel je ve výkonu trestu za neplacení výživného, již podruhé, od mého podání trestného oznámení již uběhlo 8 měsíců. Mohu na něho opětně podat trestní oznámení, když neplatí, ani než nastoupil a nyní mi přišlo jen 300,- Kč? Jeho dluh již činí 120.000,- Kč.

Trestní oznámení samozřejmě podat můžete. Je však otázka, zda za dobu, po kterou je ve vězení a neplatí výživné, může být odsouzen. Pokud tam má možnost pracovat a práci odmítl, určitě by to bylo na odsouzení. Pokud ale není ve vězení pro něho práce a nic tedy nevydělává, tak nemůže ani být odsouzen za neplacení výživného.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné a vězení

Příspěvekod niinaj v čtv 05. čer 2008 11:54:40

Vracím se k tomu, že bývalý manžel je nyní ve výkonu trestu, trestní oznámení jsme s jeho plnoletým synem podali na podzim r. 2007. V říjnu 2007 byl odsouzen a v lednu 2008 měl nastoupit výkon trestu, Nenastoupil, vyhýbal s tomu až jej nakonec v březnu 2008 policie chytila a odvezla do věznice. Za duben mi bylo z jeho výplaty posláno pouhých 300,- Kč tj. údajně 30% z výdělku, opravdu směšné. Chci jen vědět, zda jej mohu opětně zažalovat za tu dobu než nastoupil výkon trestu. Protože od té doby, za kterou byl odsouzen zase uběhlo 6měsíců. Děkuji.
niinaj
 

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron