Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Alimenty

Příspěvekod Poradce v ned 25. dub 2010 20:23:57

opethak píše:Jde mi o to aby nás soud nevypakoval s tím že mu vlastně víc strhnout z toho duchodu nemužou a je jen na něm zda začne někde dělat a platit.Zda to skutečně i na trestní oznámení je??

I z toho důchodu se výživné platit může. nebude to třeba celých 2.700,- Kč, ale aspoň něco. Pokud je to jen částečný důchod, tak může i pracovat. Navíc, pokus skutečně pije, případně kouří, to taky stojí nějaké peníze. Jestliže někdo upřednostňuje vlastní požitky před svými dětmi, tak se rozhodně dopouští trestného činu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Alimenty

Příspěvekod opethak v ned 25. dub 2010 21:06:16

Právě že mu exekučně s toho duchodu už 62 kč strhávají,to je vše co nám chodí...víc mu patrně strhnout nemužou,nevím jak je to s životním minimem a kolik mu vlastně ten částečný invalidní duchod dělá.Podmínku už měl,a pak začlo chodit těch 62 kč.Tudíž se znovu ptám zda to je na náhlášení policii jako trestný čin??Zajímalo by mě,co by se dělo v případě že ho skutečně zavřou,máme nárok na jeho celý částečný invalidní duchod?Jak říkám,soudem je nařízeno aby chodilo 2700 kč,chodí jen 62 kč a dluh na výživném už je minimálně 90tisíc,to bych musel dlouho počítat kolik vlastně přesně,to ted není podstatné v naší situaci.

opethak
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. dub 2010 19:17:52

Re: Alimenty

Příspěvekod Poradce v pon 26. dub 2010 6:34:52

opethak píše:Právě že mu exekučně s toho duchodu už 62 kč strhávají,to je vše co nám chodí...víc mu patrně strhnout nemužou,nevím jak je to s životním minimem a kolik mu vlastně ten částečný invalidní duchod dělá.Podmínku už měl,a pak začlo chodit těch 62 kč.Tudíž se znovu ptám zda to je na náhlášení policii jako trestný čin??Zajímalo by mě,co by se dělo v případě že ho skutečně zavřou,máme nárok na jeho celý částečný invalidní duchod?Jak říkám,soudem je nařízeno aby chodilo 2700 kč,chodí jen 62 kč a dluh na výživném už je minimálně 90tisíc,to bych musel dlouho počítat kolik vlastně přesně,to ted není podstatné v naší situaci.

Ano, může skutečně jít o trestný čin zanedbání povinné výživy. Důvody jsem rozepsal v předchozím příspěvku.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod opethak v ned 02. kvě 2010 9:55:32

Bohužel ani policie nám nepomuže,oni ho sice odchytí,vyslechnou proč neplatí ale toje tak všechno,pokud nedělá,nic nevlastní,nebydlí nikde oficiálně tak mu nemají co vzít a zavřít ho?Neplacení alimentu a dluh na nich ke 100 tisícum není nic trestného,takže proč by někde oficiálně dělal a bydlel???z jeho částečného invalidního duchodu nám chodí 62 kč a zbytek je jeho,na ten mu podle nějakých tabulek nikdo nemuže sáhnout,čili jsme tam kde jsme byli.Holt tady je systém nastavený naprosto naopak,kdo dělá,bydlí,živí rodinu musí platit vše aby přežil a kdo nedělá,nebydlí,nemá žádné povinnosti a muže vesele propíjet zbytek invalidního duchodu,nezajímat se o vlastní děti a smát se nám do ksichtu jak jsme blbý!!Tak kde to jsme???Zlatý komunisti,ty by ho zavřeli až by zčernal,tady zavřou naopak mě když na něj vubec šáhnu.Viva demokracie.
opethak
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. dub 2010 19:17:52

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Iveta131 v čtv 06. kvě 2010 13:35:09

Dobrý den, můj bývalý manžel má nařízenou exekuci na plat, podle posledního usnesení mi měl alimenty platit úřad práce, žádné výživné jsem ale nedostala, již dvakrát jsem o tom informovala soud, který exekuci vydal, ale soud nereaguje. Znovu jsem se vdala, soudu jsem poslala kopii oddacího listu, je možné , že z tohoto důvodu sooud nereaguje? Je nutné znovu zažádat o exekuci? Děkuji
Iveta131
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06. kvě 2010 13:20:01

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v čtv 06. kvě 2010 13:57:11

Iveta131 píše:Dobrý den, můj bývalý manžel má nařízenou exekuci na plat, podle posledního usnesení mi měl alimenty platit úřad práce, žádné výživné jsem ale nedostala, již dvakrát jsem o tom informovala soud, který exekuci vydal, ale soud nereaguje. Znovu jsem se vdala, soudu jsem poslala kopii oddacího listu, je možné , že z tohoto důvodu sooud nereaguje? Je nutné znovu zažádat o exekuci? Děkuji

Tím, že jste se vdala, se nic nemění, stačí, když o tom informujete soud. V čem je problém, to nevím, nejjednodušší bude si na soud příslušnému úředníkovi zavolat, nebo ještě lépe, přímo za ním dojít, aby vám vysvětlil, v čem je problém.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod opethak v pát 07. kvě 2010 17:59:16

A pro mě žádná rada ani utěcha????
.
opethak
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. dub 2010 19:17:52

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v sob 08. kvě 2010 10:18:14

opethak píše:A pro mě žádná rada ani utěcha????

Nic jiného, než co už jsem napsal, vám asi neporadím. Exekuce asi opravdu je v daném případě krátká, ale to trestní oznámení by mohlo pomoci. Otec dítěte sice má jen nízké příjmy, ale pokud pije, případně kouří, tak to, co takto utratí, by mohl platit na výživné, takže trestní oznámení by mohlo být úspěšné. Tak, jak to popisujete, si z toho otec dítěte asi moc dělat nebude, takže vám platit dobrovolně nezačne. Napoprvé třeba dostane podmínku, ale napodruhé už to bude natvrdo a to už se mu určitě líbit nebude.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Moorka v úte 24. srp 2010 19:52:04

Dobrý den,
dceři bude 16 let, otci bylo výživné zvýšeno z 450,- Kč na 2.000,-, které však neplatí a odvolal se. Rozsudek je předběžně vykonatelný, a jeho dluh se blíží 30 tisícům. Ke své dceři se chová otřesně, mě díky zvýšení výživného vyhrožuje zbitím atd...jde mi o to, zda mohu nechat dluh narůstat a vymáhat jej až dcera dosáhne plnoletosti, aby nebyla vystavena další agresi ze strany otce, která by z vymáhání vzešla...? ještě prosím o odpověď, jak dlouho a kam až se může otec ohledně výše výživného odvolávat? Sdělil mi, že se bude odvolávat stále dokola, tak mě zajímá, co to obnáší.
Děkuji, Moorka

Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v úte 24. srp 2010 21:24:14

Moorka píše:Dobrý den,
dceři bude 16 let, otci bylo výživné zvýšeno z 450,- Kč na 2.000,-, které však neplatí a odvolal se. Rozsudek je předběžně vykonatelný, a jeho dluh se blíží 30 tisícům. Ke své dceři se chová otřesně, mě díky zvýšení výživného vyhrožuje zbitím atd...jde mi o to, zda mohu nechat dluh narůstat a vymáhat jej až dcera dosáhne plnoletosti, aby nebyla vystavena další agresi ze strany otce, která by z vymáhání vzešla...? ještě prosím o odpověď, jak dlouho a kam až se může otec ohledně výše výživného odvolávat? Sdělil mi, že se bude odvolávat stále dokola, tak mě zajímá, co to obnáší.
Děkuji, Moorka

Až dcera dosáhne plnoletosti, tak si svoje výživné (i to dlužné) bude muset vymáhat sama. Pokud se otec dítěte odvolal a krajský soud rozsudek soudu prvního stupně potvrdí, tak už žádné další odvolání není. jestliže se k vám chová tak, jak popisujete, obraťte se na policii.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron