Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v úte 23. úno 2010 18:30:16

katarina píše:Dobrý den.bývalý manžel mi neplatí vyživné,které máme soudně stanoveno.Bohužel není nikde zaměstnán ani nepobírá
podporu,pracuje na černo.Když mu řeknu,že ho půjdu dát k soudu nebo to zkusím přes exekuci,vysměje se mi,že stejně nemá žádný příjem a tam kde žije nemá trvalé bydliště takže si nepomůžu.Nevím co s ním,myslíte,že je vůbec nějaká realná šance dostat peníze co dluží.Moc děkuji za odpověd.

Exekuce nemusí být prováděna jen na příjem. Může jít i o exekuci na majetek. To prostě přijede exekutor a odvze mu televizi, obytnou stěnu, ledničku atd., prodá to a peníze dostanete vy. A pokud má nějakou nemovitost (dům, garáž, zahradu), může přijít i o to. Exekuci můžete navrhnout u soudu nebo u soukromého exekutora, který bývá důraznější, protože jeho odměna do značné míry závisí na výsledku. O exekuci jsme tady toho již dost napsali, zkuste pohledat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


neplaceni vyzivneho

Příspěvekod mac.had v stř 24. úno 2010 18:43:47

Dobry den na sveho byvaleho pritele jsem uz podala v prubehu osmi let ctyrii trestni oznameni kuli neplaceni vyzivneho za vsechny jiz byl odsouzen,ale dluzne vyzivne mi nebylo i presto zaplaceno.Mohli by jste mi poradit kam se mohu obratit v tomto pripade?Jiz mi dluzi 40 000 kc zamestnani oficialne nema,ozenil se a bydli se zenou v pronajmutem byte.Dekuji Svobodova.
mac.had
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23. úno 2010 15:29:00

Re: neplaceni vyzivneho

Příspěvekod Poradce v stř 24. úno 2010 19:32:50

mac.had píše:Dobry den na sveho byvaleho pritele jsem uz podala v prubehu osmi let ctyrii trestni oznameni kuli neplaceni vyzivneho za vsechny jiz byl odsouzen,ale dluzne vyzivne mi nebylo i presto zaplaceno.Mohli by jste mi poradit kam se mohu obratit v tomto pripade?Jiz mi dluzi 40 000 kc zamestnani oficialne nema,ozenil se a bydli se zenou v pronajmutem byte.Dekuji Svobodova.

Zkuste exekuci. Když ani to nepomůže, máte smůlu, nemůžu vám radit, abyste si najala ranaře s baseballovou pálkou. O exekuci se tady toho dočtete dost.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod evule36 v pát 26. úno 2010 9:03:53

Dobrý den čtu tady příspěvky a tak bych se ráda zeptala.....mám ty samé potíže s exmanželem ...neplatí ,podala jsem trestní oznámení ..jelikož je na ÚP tak to bylo odloženo i když byl sankčně vyřazen .Mám prý podat nové trestní oznámení opět za 4 měsíce.Jenže to už bude opět v evidenci Ú.P a i když nic nebude pobírat ,tak opět na něj nemůžu.Nějaká exekuce to na něj neplatí ,protože bydlí někde v podnájmu a hlašen je na trvalém místě na městském úřadě. V srpnu roce 2009 mu bylo soudem určeno výživné 1500kč a ještě mu bylo soudem daný ,že mi musí dluh který činí 14000kč zaplatit do října 2009.Toto neučinil a do dnešního dne mi neposlal ani korunu.Takže mi na výživném už dluží 23000kč.A tak se Vás chci zeptat a dále prosím o radu ..............Jak na tyto LUMPY ???Je vůbec možné to z nich nějak dostat? jsem samoživitelka a tak se mi ty peníze dost hod!!! děkuji moc za odpověď i radu EVULE :cry:
evule36
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26. úno 2010 8:48:38

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v pát 26. úno 2010 10:49:24

evule36 píše:Dobrý den čtu tady příspěvky a tak bych se ráda zeptala.....mám ty samé potíže s exmanželem ...neplatí ,podala jsem trestní oznámení ..jelikož je na ÚP tak to bylo odloženo i když byl sankčně vyřazen .Mám prý podat nové trestní oznámení opět za 4 měsíce.Jenže to už bude opět v evidenci Ú.P a i když nic nebude pobírat ,tak opět na něj nemůžu.Nějaká exekuce to na něj neplatí ,protože bydlí někde v podnájmu a hlašen je na trvalém místě na městském úřadě. V srpnu roce 2009 mu bylo soudem určeno výživné 1500kč a ještě mu bylo soudem daný ,že mi musí dluh který činí 14000kč zaplatit do října 2009.Toto neučinil a do dnešního dne mi neposlal ani korunu.Takže mi na výživném už dluží 23000kč.A tak se Vás chci zeptat a dále prosím o radu ..............Jak na tyto LUMPY ???Je vůbec možné to z nich nějak dostat? jsem samoživitelka a tak se mi ty peníze dost hod!!! děkuji moc za odpověď i radu EVULE :cry:

To trestní oznámení klidně podejte, je povinností rodiče upravit si poměry tak, aby svou vyživovací povinnost platit mohl. to, že byl sankčně vyřazen svědčí jen o tom, že mu je to jedno. Pokud to policie opět odloží, obraťte se na státního zástupce, který věc dozoruje. Trestní stíhání či odsouzení vám sice samo o sobě zaplacení výživného nezaručí, ale v některých případech to pomůže.
Ještě mne napadá další věc. Pokud není rodič schopen platit výživné, přechází jeho vyživovací povinnost na jeho předky. Můžete tedy zkusit, zda by za něj výživné neplatili jeho rodiče. V tomto smyslu byste mohla podat i návrh u soudu, ale to do bych doporučoval projednat s advokátem nebo alespoň s pracovníky oddělení péče o mládež příslušného městského úřadu (tzv. sociálka)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod martinx v stř 07. dub 2010 18:10:03

Dobrý den,

s bývalo přítelkyní mám 6ti měsíční dceru, krádce po porodu jsme se nepohodli a ona v zápalu vzteku zažádala o určení alimentů které ji soud uznal ve víši 3500,- měsíčně. Můj dotaz spočívá v tom jesli má nárok zpětně na alimenty za dobu 6ti měsíců pokud jsme po přiznání alimentů svoje spory vyřešili a opět jsme do nedávné doby žili ve společné domácnosti a já jsem se z 90% podílel na nákladech domácnosti nehledě na to, že její příspěvky na dítě se ztráceli kdesi v černé díře.

Předem děkuji za odpoved
martinx
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07. dub 2010 18:01:28

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v stř 07. dub 2010 18:35:50

martinx píše:Dobrý den,

s bývalo přítelkyní mám 6ti měsíční dceru, krádce po porodu jsme se nepohodli a ona v zápalu vzteku zažádala o určení alimentů které ji soud uznal ve víši 3500,- měsíčně. Můj dotaz spočívá v tom jesli má nárok zpětně na alimenty za dobu 6ti měsíců pokud jsme po přiznání alimentů svoje spory vyřešili a opět jsme do nedávné doby žili ve společné domácnosti a já jsem se z 90% podílel na nákladech domácnosti nehledě na to, že její příspěvky na dítě se ztráceli kdesi v černé díře.

Předem děkuji za odpoved

Pokud jste žili společně a doložíte, že jste z 90% financoval celou domácnost včetně potřeb dítěte, bude vám to do výživného započítáno, tj. vaše družka by za toto obodbí neměla výživné vymáhat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Alimenty

Příspěvekod opethak v ned 25. dub 2010 19:32:18

Dobrý den,chci požádat o radu.Před třemi lety jsem vyženil dvě děti na které vlastní otec přestal platit výživné,soudem bylo určeno 2700 na obě děti,vlastní otec přestal chodit do zaměstnání,platit nájem v bytě který byl naštěstí pro nás napsán na jeho otce,byl exekučně vystěhován,nedělá,nebydlí,neplatí,bere jen částečný invalidní duchod z kterého nám měsíčně chodí exekučně 62 kč místo 2700 kč,čili pokud dělat nezačne dluh bude jen narustat a nikdy se alimentu nedočkáme.Nejhorší je že manželka mu vše v bytě nechala-aby měla od něho pokoj,on neplatil ani pujčky a přišla na nás exekuce 135 tisíc za jeho dluhy,bohužel byli ještě z doby jejich manželství tudíž celou částku jsme museli uhradit mi..Takže mi platíme dluhy za něho,alimenty nám chodí ve výši 62 kč a on si prolévá hrdlo alkoholem a jen se nám směje jak jsme na něj krátcí.Co se s tím dá dělat??Byl bych spokojenější kdyby byl třeba zavřený a ná nechodili alimenty žádné,ale tahle bezmoc mě žere.Díky za jakoukoli odpověd
.
opethak
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. dub 2010 19:17:52

Re: Alimenty

Příspěvekod Poradce v ned 25. dub 2010 19:51:08

opethak píše:Dobrý den,chci požádat o radu.Před třemi lety jsem vyženil dvě děti na které vlastní otec přestal platit výživné,soudem bylo určeno 2700 na obě děti,vlastní otec přestal chodit do zaměstnání,platit nájem v bytě který byl naštěstí pro nás napsán na jeho otce,byl exekučně vystěhován,nedělá,nebydlí,neplatí,bere jen částečný invalidní duchod z kterého nám měsíčně chodí exekučně 62 kč místo 2700 kč,čili pokud dělat nezačne dluh bude jen narustat a nikdy se alimentu nedočkáme.Nejhorší je že manželka mu vše v bytě nechala-aby měla od něho pokoj,on neplatil ani pujčky a přišla na nás exekuce 135 tisíc za jeho dluhy,bohužel byli ještě z doby jejich manželství tudíž celou částku jsme museli uhradit mi..Takže mi platíme dluhy za něho,alimenty nám chodí ve výši 62 kč a on si prolévá hrdlo alkoholem a jen se nám směje jak jsme na něj krátcí.Co se s tím dá dělat??Byl bych spokojenější kdyby byl třeba zavřený a ná nechodili alimenty žádné,ale tahle bezmoc mě žere.Díky za jakoukoli odpověd

Jak sám naznačujete, jedinou možností bude asi trestní oznámení. není jisté, že ho zavřou, napoprvé to bude třeba podmínka, ale na podruhé už ne. A dost lidí si to rozmyslí, jestli jít sedět nebo raději zaplatit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Alimenty

Příspěvekod opethak v ned 25. dub 2010 20:09:03

Jde mi o to aby nás soud nevypakoval s tím že mu vlastně víc strhnout z toho duchodu nemužou a je jen na něm zda začne někde dělat a platit.Zda to skutečně i na trestní oznámení je??
opethak
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. dub 2010 19:17:52

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron