Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Moorka v stř 25. srp 2010 14:31:30

Zdravím Vás a děkuji za Vaši odpověď. Alimenty po dosažení plnoletosti už asi nevymůžeme, to si neumím ani představit, že by s otcem šla dcera do dalšího boje, to za to ani nestojí, ale pomohl jste mi. Na policii jsem byla a tam mi řekli, že mi nepomohou, že to max.sepíšou a předají na město na přestupkovou komisi. Na otázku co pak bude dál mi bylo řečeno, že ho předvolají a pak záleží, jestli on se dostaví, co si dovolím tipnout, že nedostaví.
moc děkuji za pomoc a rady,
Moorka
Moorka
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 22. kvě 2009 14:49:54


Vymáhání alimentů zpětně

Příspěvekod wireen v pon 03. říj 2011 13:22:49

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda mohu nějakým způsobem zpětně vymáhat alimenty po biologickém otci. Byl trestaný a snad nikdy nepracoval. Je nějaký způsob nebo šance, jak tyto alimenty ještě někdy dostat?
Děkuji
živnostenský rejstřík je stejně nezbytný jako živnostenské úřady , které dohlížejí na celý systém.
wireen
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03. říj 2011 13:15:40

Re: Vymáhání alimentů zpětně

Příspěvekod Poradce v pon 03. říj 2011 13:49:27

wireen píše:Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda mohu nějakým způsobem zpětně vymáhat alimenty po biologickém otci. Byl trestaný a snad nikdy nepracoval. Je nějaký způsob nebo šance, jak tyto alimenty ještě někdy dostat?
Děkuji



Výživné lze vymáhat tři roky zpětně. Z vašeho dotazu není jasné, jestli bylo někdy výživné soudem určeno. pokud ano, tak rozsudek slouží jako podklad pro exekuci (o tom je napsáno již dost v jiném tématu tohoto fóra). Pokud o výživném rozhodováno nebylo, můžete podat návrh na určení výživného, a rozsudek, který pak z toho vzejde, opět bude podkladem pro exekuci. Pokud exekuce nepomůže, je tu ještě možnost trestního oznámení pro trestný čin zanedbání povinné výživy, stává se, že když je proti neplatiči vedeno trestní řízení, tak výživné zaplatí.
Vy píšete, že jde o biologického otce. Abyste mohla výživné pro dítě vymáhat, tak ale ten otec musí být zapsán v rodném listu dítěte. pokud jako otec zapsán není, tak se žádného výživného nedomůžete a budete si muset nejprve nechat určit otcovství.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v stř 22. úno 2012 14:29:21

xxx píše:Prosím, potřebuji poradit, toto téma jsem prohledávala, ale podobné odpovědi bohužel nenašla ...
Mám z předchozího manželství 2 děti, jejich otec na ně má platit výživné celkem 6tis měsíčně ... Podniká, příjmy nevykazuje a na děti platí, jak se mu chce a ještě na mě řve, co bych jako chtěla ... Někdy zaplatí měsíčně 2tis, někdy nic, někdy třeba 3tis a tak to trvá stále a postupně se to nabaluje ... nedávno byl dluh 27500,- ... potom prodal barák, poplatil si své dluhy, ale na výživném doplatil pouze těch 7500,- takže 20tis dluží dál a dál se to bude pomalu ale jistě nabalovat ...
Jsme ve špatné situaci, jsem na MD, třetí dítě, další manželství, hypotéka a fakt nevím, co dělat ...

Jaké jsou hranice, kdy se může podat trestní oznámení???
Slyšela jsem, že až po 4měsících ale přesně neví, jestli to znamená, že jakmile dovrší dluhu 24tis (4x6) nebo když každý měsíc i třebas maličko zaplatí, tak se to bere, že jako platí???
Nebo co radíte?
Pak jsem něco slyšela o exekuci, ale nevím, kde se podává, jak se podává, jaké jsou hranice ...
Jestli můžete a poradíte, tak moc moc děkji. Hezký den.


Trestným činem zanedbání povinné výživy je neplacení výživného řádně po dobu delší, než čtyři měsíce. Myslí se tím soustavné placení výživného, a to ve výši, která placena být má. To znamená, že trestně stíhán může být i ten, kdo zaplatí třeba jednou za dva měsíce, nebo ten, kdo platí málo, byť třeba každý měsíc. Trestní oznámení tedy můžete podat. Pokud jde o exekuci, podívejte se na naše stránky, je tam i vzor návrhu na exekuci a další články, které se exekuce týkají.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod opethak v ned 04. bře 2012 9:08:57

Dobrý den,manželka se již několik let snaží domoci aby bývalý manžel platil výživné na dvě děti,zprvu se podařilo že mu bylo exekučně strháváno z platu,poté přestal dělat,dluh na výživném je ke 100tisícum..dostal od soudu už v minulosti tříměsíční podmínku,znovu jsme byli na policii,vše nahlásili a bylo nám řečeno že ted už se patrně vězení nevyhne,v říjnu 2011 byl odsouzen trestním příkazem.Co je součástí toho trestního příkazu nám nikdo nesdělil a nyní když jsme se písemně dožadovali na soudu kam pokročil případ bylo nám sděleno ŽE NENABYL PRÁVNÍ MOCI!!!!!Chci se zeptat co muže být duvodem nenabytí právní moci???Pokud tím je to,že on si záměrně ten dopis nepřevezme,tak se pochopitelně nedočkáme ani toho že by případně šel aspon aspon do kriminálu,když nelze jinak vymoci výživné.Dobrovolně on si ten dopis nepřevezme!Díky za odpoved,případnou radu.
opethak
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. dub 2010 19:17:52

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v ned 04. bře 2012 10:14:51

opethak píše:Dobrý den,manželka se již několik let snaží domoci aby bývalý manžel platil výživné na dvě děti,zprvu se podařilo že mu bylo exekučně strháváno z platu,poté přestal dělat,dluh na výživném je ke 100tisícum..dostal od soudu už v minulosti tříměsíční podmínku,znovu jsme byli na policii,vše nahlásili a bylo nám řečeno že ted už se patrně vězení nevyhne,v říjnu 2011 byl odsouzen trestním příkazem.Co je součástí toho trestního příkazu nám nikdo nesdělil a nyní když jsme se písemně dožadovali na soudu kam pokročil případ bylo nám sděleno ŽE NENABYL PRÁVNÍ MOCI!!!!!Chci se zeptat co muže být duvodem nenabytí právní moci???Pokud tím je to,že on si záměrně ten dopis nepřevezme,tak se pochopitelně nedočkáme ani toho že by případně šel aspon aspon do kriminálu,když nelze jinak vymoci výživné.Dobrovolně on si ten dopis nepřevezme!Díky za odpoved,případnou radu.

Jedním z důvodů, proč trestní příkaz ještě nenabyl právní moci skutečně může být to, že se ho dosud nepodařilo doručit. Soud má ale dostatečné prostředky pro to, jak to udělat, může do celé záležitosti zapojit i policii, rozhodně se nespokojí s tím, že si obviněný dopis nevyzvedne na poště. Vzhledem k době, která od vydání trestního příkazu uplynula, bych spíše tipoval další možnost, proč trestní příkaz nenabyl právní moci. Proti trestnímu příkazu totiž mohl obviněný nebo státní zástupce podat tzv. odpor. V takovém případě se trestní příkaz ruší a soud musí ve věci nařídit hlavní líčení. Vzhledem k tomu, jak jsou některé soudy dnes zavalené, to může u některých soudů trvat i několik měsíců, v extrémních případech to může přesáhnout i dobu jednoho roku. O této problematice se více dočtete na stránkách www.trestni-rizeni.com
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Samovolné snížení alimentů

Příspěvekod Kralka v stř 28. bře 2012 10:42:27

Přeji hezký den, v září 2011 jsem podávala žádost o zvýšení výživného. V lednu proběhl soud, který určil zvýšení výživného na částku 2400,-. Dlužnou částku, která vznikla ve výši 4500Kč, povolil splácet po 200 Kč.
V lednu a únoru přišlo výživné ve výši 2400,- plus 200,- za dluh. V měsíci březnu přišlo výživné ve výši 1600,-. Na můj dotaz mi bylo sděleno, že bylo podáno odvolání. Což je nepravděpodobné, protože rozsudek nabyl právní moci a byl doručen poštou.
Chtěla bych se zeptat, zda mohu něco podniknout už v začátku. Nechci, aby se dluh šplhal do horentních částek. Nebo mám počkat, zda opravdu někdy, nějaký soud (třeba o snížení výživného) neproběhne?
Děkuji za odpověď.
Kralka
Kralka
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28. bře 2012 10:28:36

Re: Samovolné snížení alimentů

Příspěvekod Poradce v stř 28. bře 2012 12:27:59

Kralka píše:Přeji hezký den, v září 2011 jsem podávala žádost o zvýšení výživného. V lednu proběhl soud, který určil zvýšení výživného na částku 2400,-. Dlužnou částku, která vznikla ve výši 4500Kč, povolil splácet po 200 Kč.
V lednu a únoru přišlo výživné ve výši 2400,- plus 200,- za dluh. V měsíci březnu přišlo výživné ve výši 1600,-. Na můj dotaz mi bylo sděleno, že bylo podáno odvolání. Což je nepravděpodobné, protože rozsudek nabyl právní moci a byl doručen poštou.
Chtěla bych se zeptat, zda mohu něco podniknout už v začátku. Nechci, aby se dluh šplhal do horentních částek. Nebo mám počkat, zda opravdu někdy, nějaký soud (třeba o snížení výživného) neproběhne?
Děkuji za odpověď.
Kralka


Jestliže máte rozsudek, kterým bylo výživné stanoveno nějakou částkou a je pravomocný, tak zkrátka povinný je povinen tu částku platit, i kdyby podal nějaký nový návrh na snížení výživného, a to minimálně do doby, než bude výživné sníženo. Pokud rozsudek pravomocný není a jedná se o výživné pro nezletilé dítě, tak je rozsudek vykonatelný i tak, tedy i kdyby bylo podáno odvolání. Zvýšené výživné je tedy v takovém případě (týká se jen nezletilých dětí) třeba platit od rozhodnutí soudu prvního stupně. Pokud výživné není hrazeno řádně, můžete podat návrh na exekuci, a to buď u soukromého exekutora nebo u soudu. O tom podrobněji píšeme na jiných místech našich stránek, a to jak ve fóru, tak i v článcích
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Neplacení výživného

Příspěvekod petruskaj1 v čtv 23. kvě 2013 15:15:47

Dobrý den, nedávno mi bylo 18 let a žiju u babičky. Soud oboum rodičům určil výživné podle jejich příjmů v listopadu 2012. Bohužel od té doby dostávám od svého otce pouhých 1000 Kč měsíčně a pořád se vymlouvá, že nemá peníze. Má posílat 2700 Kč. Chtěla bych se zeptat, kam se mám obrátit a jestli to bude někdo řešit, když posílá každý měsíc těch 1000 Kč. Děkuji za odpověď.
petruskaj1
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. kvě 2013 15:12:37

Re: Neplacení výživného

Příspěvekod Poradce v čtv 23. kvě 2013 17:50:59

petruskaj1 píše:Dobrý den, nedávno mi bylo 18 let a žiju u babičky. Soud oboum rodičům určil výživné podle jejich příjmů v listopadu 2012. Bohužel od té doby dostávám od svého otce pouhých 1000 Kč měsíčně a pořád se vymlouvá, že nemá peníze. Má posílat 2700 Kč. Chtěla bych se zeptat, kam se mám obrátit a jestli to bude někdo řešit, když posílá každý měsíc těch 1000 Kč. Děkuji za odpověď.

Můžete s rozsudkem zajít za kterýmkoliv soukromým exekutorem a ten již peníze z vašeho otce vymůže.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron