Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod lenkarysav v pát 05. zář 2008 8:14:12


Dobry den,mam potize s neplacenim vyzivneho od byvaleho manzela.V cervnu 2007 byl odsouzen na pul roku s 2 podminkou pro neplaceni vyzivneho na sve 2 deti.V te dobe mi dluzil na vyzivnem 17000kc,nyni mi dluzi 40000kc.Vyzivne plati nepravidelne,pouze jednou za pul roku.Obratila jsem s timto faktem na soud ktery tento rozsudek vydal,ale porila jsem s neporizenou.Nejen ze mi neplati vyzivne,ale ani neplati mi dluzne vyzivne,ktere se stale nevysuje.Urednice na soude mi sdelily,ze v tomto pripade nemohou nic delat,ze ho budou podobu podminky sledovat jestli doslo k nejakym zmenam a nebo se obratit na pravika.Bohuzel si nemohu pravika dovolit nemohu.Byvali manzel nikde oficialne nepracuje,movity majetek nema takze exekuce nepripada v uvahu.Timto vas zadam o pomoc jake kroky proti tomuto mohu vest.Dekuji s pozdravem Lenka(lenkarysav@seznam.cz)
lenkarysav
 


Re: Vyzivne

Příspěvekod Poradce v pát 05. zář 2008 12:18:59

lenkarysav píše:Dobry den,mam potize s neplacenim vyzivneho od byvaleho manzela.V cervnu 2007 byl odsouzen na pul roku s 2 podminkou pro neplaceni vyzivneho na sve 2 deti.V te dobe mi dluzil na vyzivnem 17000kc,nyni mi dluzi 40000kc.Vyzivne plati nepravidelne,pouze jednou za pul roku.Obratila jsem s timto faktem na soud ktery tento rozsudek vydal,ale porila jsem s neporizenou.Nejen ze mi neplati vyzivne,ale ani neplati mi dluzne vyzivne,ktere se stale nevysuje.Urednice na soude mi sdelily,ze v tomto pripade nemohou nic delat,ze ho budou podobu podminky sledovat jestli doslo k nejakym zmenam a nebo se obratit na pravika.Bohuzel si nemohu pravika dovolit nemohu.Byvali manzel nikde oficialne nepracuje,movity majetek nema takze exekuce nepripada v uvahu.Timto vas zadam o pomoc jake kroky proti tomuto mohu vest.Dekuji s pozdravem Lenka(lenkarysav@seznam.cz)


Řešením je exekuce (pokud tedy váš bývalý manžel má nějaký příjem nebo majetek). O exekuci už jsme na tomto fóru psali, zkuste si ho projít, případně se podívat i na stránky Rodina u soudu.

Další možnost je v trestním řízení. Jestli jsem to správně pochopil, tak váš bývalý manžel již byl za neplacení výživného odsouzen k podmíněnému trestu. Oznamte soudu, který tuto trestní věc rozhodoval, že váš bývalý manžel výživné stále neplatí, mělo by to být pro soud důvodem k přeměně podmíněného trestu na nepodmíněný (s přiměřenými úpravami můžete použít např. tento vzor). Hrozba trestu by mohla vašeho bývalého manžela přimět k placení. Můžete dokonce podat i nové trestní oznámení pro opětovné neplacení výživného. Jestliže se v podmínce znovu dopuští trestné činnosti, hrozí mu nepodmíněný trest a tato hrozba by opět mohla účinkovat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod IvaMarko@seznam.cz v úte 25. lis 2008 18:28:55

Mám podobný problém.Jak jsem zjistila tak neřešitelný.

IvaMarko@seznam.cz
 

neplacení výživného

Příspěvekod klara v pát 19. pro 2008 18:27:28

Dobý den, zajímalo by mě, jak mám postupovat, když bývalý manžel neplatí výživné, ale nemám na něj žádný kontakt ani nevím, kde je v současné době zaměstnán? Mohu uvést pouze adresu na jeho rodiče. Můžete mi prosím poradit? Předem děkuji.
klara
 

Re: neplacení výživného

Příspěvekod Poradce v sob 20. pro 2008 18:33:19

klara píše:Dobý den, zajímalo by mě, jak mám postupovat, když bývalý manžel neplatí výživné, ale nemám na něj žádný kontakt ani nevím, kde je v současné době zaměstnán? Mohu uvést pouze adresu na jeho rodiče. Můžete mi prosím poradit? Předem děkuji.

Podejte na něj trestní oznámení pro trestný čin zanedbání povinné výživy a policie už si ho najde.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod andulik v čtv 15. led 2009 16:31:38

Dobrý den,můžete mi prosím pomoci?Nevím co je pravda!Slyšela jsem že musím čekat půl roku než mohu podat trestní oznámení na neplatiče výživného,ale pokud jen jednou do půl roka něco pošle nemohu s tím dělat nic!Je to pravda?Otec mé dcery(4roky) mi totiž zaplatí většinou jednou za půl roku a jen část peněz!Dá se něco podniknout?Nebo musím jen čekat jestli zaplatí!Předem velice děkuji za odpověď!
.
andulik
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15. led 2009 16:16:56

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v čtv 15. led 2009 18:02:12

andulik píše:Dobrý den,můžete mi prosím pomoci?Nevím co je pravda!Slyšela jsem že musím čekat půl roku než mohu podat trestní oznámení na neplatiče výživného,ale pokud jen jednou do půl roka něco pošle nemohu s tím dělat nic!Je to pravda?Otec mé dcery(4roky) mi totiž zaplatí většinou jednou za půl roku a jen část peněz!Dá se něco podniknout?Nebo musím jen čekat jestli zaplatí!Předem velice děkuji za odpověď!

Klidně trestní oznámení podejte, výživné se má platit pravidelně, jestliže dostanete peníze jen dvakrát do roka, tak to rozhodně není plnění vyživovací povinnosti.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Jirule v úte 20. led 2009 14:44:50

Dobrý den můj bývalý mamžel byl odsouzen nepodmíněně za neplacení výživného, z důvodu že už byl za jeden stejný skutek v podmínce a stále neplatí . U soudu nepadla ani zmínka jestli to dlužné výživné musí zaplatit. Co mám tedy podniknout dále už si fakt nevím rady. Díky.
Jirule
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. led 2009 14:36:49

Re: Vyzivne - jak ho vymoci, když otec neplatí

Příspěvekod Poradce v úte 20. led 2009 15:04:17

Jirule píše:Dobrý den můj bývalý mamžel byl odsouzen nepodmíněně za neplacení výživného, z důvodu že už byl za jeden stejný skutek v podmínce a stále neplatí . U soudu nepadla ani zmínka jestli to dlužné výživné musí zaplatit. Co mám tedy podniknout dále už si fakt nevím rady. Díky.

Jestli ho nedonutí ani výkon trestu odnětí svobody, tak může být opakovaně odsuzován, takže může vlastně až do doby, než dítě bude zletilé, být stále ve vězení. Jestli mu to nebude vadit, tak s tím nic nenaděláte. jedinou možností je exekuce, pokud ovšem má nějaký majetek. O Exekuci už jsme na těchto stránkách psali.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: neplacení výživného

Příspěvekod sisi v čtv 22. led 2009 14:58:35

Dobrý den,
zajímalo by mě, když má bývalý manžel soudně stanoveno výživné na nezletilou dceru a 10 let ho neplatí, jestli mám nárok požadovat plnou částku za 10 let nebo pouze za 3 roky zpětně.
Děkuji za odpověď.
sisi
 

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron