Změna výživného - zpětné nárokování

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod karlik v pon 01. pro 2008 19:34:44

dobry večer mám otazku ma dcera žádá, o zvýšení výživneho studuje jíž druhe učilište, ja jsem soud požádal o znížení alimentu z duvodu, že moje manželka přestala pracovat a musí se starat, o svou nemocnou matku které byl přiznán přispevek na bezmocnost, muže soud tento příspěvek, který je vyhradne pro matku na peči, započitat do rodineho rozpočtu děkuji za odpoved.
karlik
 


Re: Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod Poradce v pon 01. pro 2008 19:45:36

karlik píše:dobry večer mám otazku ma dcera žádá, o zvýšení výživneho studuje jíž druhe učilište, ja jsem soud požádal o znížení alimentu z duvodu, že moje manželka přestala pracovat a musí se starat, o svou nemocnou matku které byl přiznán přispevek na bezmocnost, muže soud tento příspěvek, který je vyhradne pro matku na peči, započitat do rodineho rozpočtu děkuji za odpoved.

Pokud se jedná o příspěvek, který je vyplácen matce vaší manželky, nemůže být započítáván do příjmu vás a vaší manželky. Příspěvek je určen výlučně na potřeby bezmocné osoby.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

zvýšení výživného

Příspěvekod kodana v ned 07. pro 2008 19:23:11

Dobrý den,chci se zeptat?Platím výživné,synovi bylo v září 2008 18 let ,v červnu 2009 ukončí studium naSOU.Nyní bývalá manželka chce žádat o zvýšení výživného a o zaplacení výživného zpětně za tři roky.Má na to nárok?Akceptuji relativně zvýšení,ale výživné zpětně za tři roky když syn je již plnoletý se mi zdá přehnané.Za odpovědi děkuji
.
kodana
 

Re: zvýšení výživného

Příspěvekod Poradce v ned 07. pro 2008 21:03:16

kodana píše:Dobrý den,chci se zeptat?Platím výživné,synovi bylo v září 2008 18 let ,v červnu 2009 ukončí studium naSOU.Nyní bývalá manželka chce žádat o zvýšení výživného a o zaplacení výživného zpětně za tři roky.Má na to nárok?Akceptuji relativně zvýšení,ale výživné zpětně za tři roky když syn je již plnoletý se mi zdá přehnané.Za odpovědi děkuji

Tak za prvé: Vaše bývala manželka už nemá co žádat. O zvýšení výživného může žádat už jen váš syn, protože je zletilý a není tedy již důvod, aby ho u soudu či u jakéhokoliv jiného úředního jednání zastupovala matka. A pokud jde o zvýšení výživného, změnit výživné tři roky zpětně lze jen u nezletilých dětí. Jestliže je váš syn již zletilý může žádat změnu (tedy zvýšení) výživného maximálně od dne podání žaloby u u soudu, nikoliv zpětně před toto datum.

Změna - aktualizováno: V současné době již není rozlišováno mezi výživným pro nezletilé a zletilé děti. I v případě zletilých dětí lze tedy rozhodovat o výživném za dobu až tří let před podáním žaloby u soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod wmn v pon 15. pro 2008 13:43:25

Dobrý den, mám dvě děti. Jsem rok rozvedený, bývalá manželka chce zpětně zvýšit výživné na syna. Zároveň jí platím dva měsíce výživné na dceru, která je svěřena do její péče, ale odstěhovala se od ní a bydlí se mnou. Podle advokátů jsem povinen platit, dokud soud nerozhodne o změně poměrů, ale spotřebované výživné je nevratné? Jedná se o spotřebované výživné na dceru, která bydlí se mnou? Budu ještě zpětně doplácet na syna? Děkuji za odpověď.
wmn
 

Re: Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod Poradce v pon 15. pro 2008 14:47:55

wmn píše:Dobrý den, mám dvě děti. Jsem rok rozvedený, bývalá manželka chce zpětně zvýšit výživné na syna. Zároveň jí platím dva měsíce výživné na dceru, která je svěřena do její péče, ale odstěhovala se od ní a bydlí se mnou. Podle advokátů jsem povinen platit, dokud soud nerozhodne o změně poměrů, ale spotřebované výživné je nevratné? Jedná se o spotřebované výživné na dceru, která bydlí se mnou? Budu ještě zpětně doplácet na syna? Děkuji za odpověď.



Pokud vaše dcera bydlí i přes soudní rozhodnutí s vámi a vy jí skutečně vše platíte, je v rozporu s dobrými mravy, abyste dál platil do rukou matky, byť tak bylo soudně rozhodnuto. Výživné jsou peníze určené pro dítě a jestliže matka dítě u sebe nemá a neplatí za něj potřebné platby, není důvod, aby jí bylo vypláceno výživné. Nicméně, pokud jste tak ještě neučinil, bude rozhodně dobré požádat soud o změnu výchovných poměrů dcery, tedy aby ji svěřil do vaší výchovy a její matce určil výši výživného. Pokud jde o syna, matka samozřejmě může žádat o zpětné zvýšení výživného (pokud je syn nezletilý), zda jí soud vyhoví, či nikoliv, to vám neřeknu. Rozhodně ale nepočítejte s tím, že by výživné, které jste zaplatil na dceru, přestože již byla u vás, mohlo být započítáno na výživné pro syna. Výživné započítávat nelze (pokud se na tom samozřejmě s matkou dítěte nedohodnete.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod KatkaJ v sob 07. úno 2009 12:52:48

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak jde předejít nároku na zpětné výživné když víme že vznikly nároky na vyšší výživné a matka bude žádat až tak za rok, za dva aby to měla zpětně a tudíž vyšší. Je to nemravné a nám to přitěžuje. Domluva s ní není možná u soudu pak lže. Budeme radši platit hned zvýšené protože jsou skutečnosti na zvýšení (nástup na učiliště) než to potom platit v horentích sumách zpětně když na to potom peníze nejsou. Teď to udělalal také. Minulý rok mladší syn nastoupil do první třídy a ona zažádala v roce 2008 s tím že to chce od září 2007. |(přičemž jsme na první třídu přispěli nad rámec výživnéhonovou školní aktovkou) Máme s tím problémy protože její bývalý je nyní s námi a máme rodinu a zpětné nárokování nás zatěžuje.....děkuji Katka
KatkaJ
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09. črc 2008 13:00:35

Re: Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod Poradce v sob 07. úno 2009 17:52:12

KatkaJ píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak jde předejít nároku na zpětné výživné když víme že vznikly nároky na vyšší výživné a matka bude žádat až tak za rok, za dva aby to měla zpětně a tudíž vyšší. Je to nemravné a nám to přitěžuje. Domluva s ní není možná u soudu pak lže. Budeme radši platit hned zvýšené protože jsou skutečnosti na zvýšení (nástup na učiliště) než to potom platit v horentích sumách zpětně když na to potom peníze nejsou. Teď to udělalal také. Minulý rok mladší syn nastoupil do první třídy a ona zažádala v roce 2008 s tím že to chce od září 2007. |(přičemž jsme na první třídu přispěli nad rámec výživnéhonovou školní aktovkou) Máme s tím problémy protože její bývalý je nyní s námi a máme rodinu a zpětné nárokování nás zatěžuje.....děkuji Katka

NIc nebrání tomu, aby otec dítěte začal vyšší výživné platit sám od okamžiku, kdy to je odůvodněno. Tak by to ostatně správně mělo být, a pak není vůbec třeba chodit k soudu. Spousta rozpadlých rodin funguje tak, že poslední soudní jednání se týkalo rozvodu a pak se už vždy dohodnou na všem, co je třeba, včetně výše výživného, a soud o nich už vůbec neuslyší.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod Nicoll.v v pon 16. bře 2009 22:46:43

Dobrý den, můj švagr měl před několika lety krátkodobou známost s dívkou, která nebyla zrovna dvakrát věrná, tato slečna má nyní 3 letou dcer, je svobodná a tvrdí, že otcem dítěte je švagr. Donutila ho jít na test otcovství, resp. na něj podala jakousi žalobu, musel jít i když nechtěl. Otcovsví se sice potvrdilo na 99%, ALE švagr nesouhlasí s tím, aby měl uhradit náklady za DNA test, když on ho nechtěl, nesouhlasí s tím, platit alimenty na dítě, které viděl jen jednou a nikdy ho nebral jako své, nechce toto dítě za své příjmout, nemá k němu ani k jeho matce žádný citový vztah...jak se dá prosím tato situace řešit? Někde jsem slyšela o tom, že pokud se otec k otvcovství neuzná do 1 roku od narození dítěte, matka později nemá právo po něm požadovat aby se otcem stal....Děkuji za odpověď
Nicoll.v
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. bře 2009 22:29:34

Re: Změna výživného - zpětné nárokování

Příspěvekod Poradce v úte 17. bře 2009 7:45:53

Nicoll.v píše:Dobrý den, můj švagr měl před několika lety krátkodobou známost s dívkou, která nebyla zrovna dvakrát věrná, tato slečna má nyní 3 letou dcer, je svobodná a tvrdí, že otcem dítěte je švagr. Donutila ho jít na test otcovství, resp. na něj podala jakousi žalobu, musel jít i když nechtěl. Otcovsví se sice potvrdilo na 99%, ALE švagr nesouhlasí s tím, aby měl uhradit náklady za DNA test, když on ho nechtěl, nesouhlasí s tím, platit alimenty na dítě, které viděl jen jednou a nikdy ho nebral jako své, nechce toto dítě za své příjmout, nemá k němu ani k jeho matce žádný citový vztah...jak se dá prosím tato situace řešit? Někde jsem slyšela o tom, že pokud se otec k otvcovství neuzná do 1 roku od narození dítěte, matka později nemá právo po něm požadovat aby se otcem stal....Děkuji za odpověď

To jste slyšela špatně. Jestliže je otcem dítěte, musí se o něj postarat bez ohledu na svůj vztah k matce dítěte. Minimálně to představuje placení výživného. Pokud jde o náklady na soudní řízení, včetně znaleckého posudku na určení otcovství, tak pokud soud rozhodl, že to zaplatit musí, tak to zaplatit musí. Jediné co může udělat, podat si proti rozsudku odvolání, ale s největší pravděpodobností neuspěje a náklady, které bude muset platit se ještě zvýší.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Bloud TopList
cron