určení otcovství x výživné

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

PLACENI VYZIVNEHO

Příspěvekod amigo v úte 27. lis 2012 23:45:10

DOBRY VECER CHTEL BYCH SE ZEPTAT ZIL JSEM Z PRITELKYNI PAR LET BOHUZEL MI BYLA NEVERNA NARODIL SE SYN SAMOZREJME V RODNEM LISTU JSEM UDANY JA PAC JSEM NEVERU NEVEDEL A DETATKLO JSME PLANOVALY OCHRANA LHUTA UBEHLA PO 4 LETECH JSME SI UDELALI DNA TESTY V NEMOCNICI SE STERU JAZYKA VSICI TRI TESTY VYSLI ZE NEJSEM BIOLOGICKY OTEC ZEPTAM SE JSEM SPORSTENEJ PLACENI VYZIVNEHO NEBO CO MAM V TUTO CHVILI DELAT ABYCHJ SE NEDOSTAL DO ZBYTECNYCH PROBLEMU DEKUJI
amigo
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27. lis 2012 22:46:04


Re: PLACENI VYZIVNEHO

Příspěvekod Poradce v stř 28. lis 2012 19:18:39

amigo píše:DOBRY VECER CHTEL BYCH SE ZEPTAT ZIL JSEM Z PRITELKYNI PAR LET BOHUZEL MI BYLA NEVERNA NARODIL SE SYN SAMOZREJME V RODNEM LISTU JSEM UDANY JA PAC JSEM NEVERU NEVEDEL A DETATKLO JSME PLANOVALY OCHRANA LHUTA UBEHLA PO 4 LETECH JSME SI UDELALI DNA TESTY V NEMOCNICI SE STERU JAZYKA VSICI TRI TESTY VYSLI ZE NEJSEM BIOLOGICKY OTEC ZEPTAM SE JSEM SPORSTENEJ PLACENI VYZIVNEHO NEBO CO MAM V TUTO CHVILI DELAT ABYCHJ SE NEDOSTAL DO ZBYTECNYCH PROBLEMU DEKUJI

Ne, podle matričních zápisů jste podle práva stále otcem. Teprve v okamžiku, kdy by bylo vaše otcovství popřeno soudem, vaše vyživovací povinnost zanikne, protože teprve tehdy přestáváte být otcem podle práva. Vzhledem k věku dítěte už sám popřít otcovství dítěte u soudu nemůžete, musel byste přesvědčit nejvyšší státní zastupitelství, aby žalobu podalo ono. Na to doporučuji advokáta. Pokud byste nyní přestal výživné platit, mohl byste být stíhán pro trestný čin zanedbání povinné výživy a pro výživné by proti vám mohla být nařízena exekuce. Vím, že se vám to zdá nespravedlivé, ale je to tak.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: určení otcovství x výživné

Příspěvekod amigo v stř 28. lis 2012 22:10:44

DEKUJI ZA ODPOVE ZEPTAM SE VAS CO KDYBY MI BYVALA PRITELKYNE NAPSALA ZE PO ME NECHCE ZADNE VYZIVNE A MELA TO PODPISEM OVERENE STACILO BY TO DO BUDOUCNA SOUDU KDYBY NA ME PO PAR LETECH VYBLILA ZE NEPLATIM VYZIVNE DEKUJI ZA ODPOVED
amigo
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27. lis 2012 22:46:04

Re: určení otcovství x výživné

Příspěvekod Poradce v čtv 29. lis 2012 7:57:22

amigo píše:DEKUJI ZA ODPOVE ZEPTAM SE VAS CO KDYBY MI BYVALA PRITELKYNE NAPSALA ZE PO ME NECHCE ZADNE VYZIVNE A MELA TO PODPISEM OVERENE STACILO BY TO DO BUDOUCNA SOUDU KDYBY NA ME PO PAR LETECH VYBLILA ZE NEPLATIM VYZIVNE DEKUJI ZA ODPOVED

Jestli by to soudu stačilo úplně, to nevím, ale rozhodně by to hovořilo alespoň částečně ve váš prospěch.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: určení otcovství x výživné

Příspěvekod Aanysekk v pon 24. čer 2013 22:50:48

Dobrý večer. Prosím o radu. Můj přítel má 2 roční holčičku, ale není zapsán jako otec dítěte v rodném listu, protože si to nepřál a alimenty si také nepřeje platit z mnoha důvodů.. např. že matka holčičky nechce aby se s ní stýkal a neustálé urážky. Ted jeho bývalá přítelkyně se kterou holčičku má, vyhrožuje že zpětně bude vymáhat výživné. Tak se ptám, zda-li je to možné pokud není zapsán jako otec, že by se matka dítěte mohla obrátit na soud aby určil otcovství? A zda-li je pravda pokud by se na soud obrátila, že by musel zaplatit jen 3 roky zpětně? A podle čeho soud určuje částku? Předem děkuji za Vaši odpověd.
Aanysekk
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. čer 2013 21:57:59

Re: určení otcovství x výživné

Příspěvekod Poradce v úte 25. čer 2013 6:56:56

Aanysekk píše:Dobrý večer. Prosím o radu. Můj přítel má 2 roční holčičku, ale není zapsán jako otec dítěte v rodném listu, protože si to nepřál a alimenty si také nepřeje platit z mnoha důvodů.. např. že matka holčičky nechce aby se s ní stýkal a neustálé urážky. Ted jeho bývalá přítelkyně se kterou holčičku má, vyhrožuje že zpětně bude vymáhat výživné. Tak se ptám, zda-li je to možné pokud není zapsán jako otec, že by se matka dítěte mohla obrátit na soud aby určil otcovství? A zda-li je pravda pokud by se na soud obrátila, že by musel zaplatit jen 3 roky zpětně? A podle čeho soud určuje částku? Předem děkuji za Vaši odpověd.


Matka dítěte skutečně může vašeho přítele žalovat o určení otcovství. Pokud se otcovství prokáže, tak samozřejmě bude váš přítel muset platit i výživné. To se určuje podle potřeb dítěte a možností a schopností rodiče. Více o výpočtu výživného v jiné části tohoto fóra nebo na našich stránkách Rodina u soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

vyzivne na dite ktere jsem skoro nikdy nevideld

Příspěvekod janek2503 v stř 26. čer 2013 10:02:36

Dobry den,potreboval bych poradit.
Jako 16 ti lety kluk jsem chodil s 24 letou holkou (slovenkou). Ktera otehotnela,ale vubec mi to nerekla. Vratila se na Slovensko zpet. Cca po roce a pul kdyz bylo diteti par mesicu mi to prijela rict. Moje rodina ji nabizela,ze se o ni postarame,nechtela. Vratila se zpet na Slovensko za rodinou,nebo pritelem uz nevim. Kazdopadne sme se domluvili,ze jsem otec nikomu nereknem a ani se s ditetem vydat nebudu. V rodnem liste nejsem uveden. Nyni kdyz je diteti 8 let mi zacina vyhrozovat soudama abych zacal platit alimenty. Mam uz svoji rodinu a financne na tom zas tak dobre nejsem.
Je nejaka moznost,ze bych nemel zadnou povinnost vuci to mu diteti? Dekuju
janek2503
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26. čer 2013 9:49:55

Re: vyzivne na dite ktere jsem skoro nikdy nevideld

Příspěvekod Poradce v stř 26. čer 2013 10:42:53

janek2503 píše:Dobry den,potreboval bych poradit.
Jako 16 ti lety kluk jsem chodil s 24 letou holkou (slovenkou). Ktera otehotnela,ale vubec mi to nerekla. Vratila se na Slovensko zpet. Cca po roce a pul kdyz bylo diteti par mesicu mi to prijela rict. Moje rodina ji nabizela,ze se o ni postarame,nechtela. Vratila se zpet na Slovensko za rodinou,nebo pritelem uz nevim. Kazdopadne sme se domluvili,ze jsem otec nikomu nereknem a ani se s ditetem vydat nebudu. V rodnem liste nejsem uveden. Nyni kdyz je diteti 8 let mi zacina vyhrozovat soudama abych zacal platit alimenty. Mam uz svoji rodinu a financne na tom zas tak dobre nejsem.
Je nejaka moznost,ze bych nemel zadnou povinnost vuci to mu diteti? Dekuju

Jestliže nejste jako otec uveden v rodném listu dítěte, tak podle práva otcem nejste. Mohl byste ale být žalován o určení otcovství a pokud byste jako tec byl určen, mohla by po vás matka dítěte chtít výživné za 3 roky zpět a dále do doby než bude dítě schopno se samo živit (viz předchozí příspěvek).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron