Výživné na manželku

Určení, zvýšení, zrušení - vše o výživném
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Výživné na manželku

Příspěvekod Lada v čtv 17. črc 2008 16:22:31

Dobrý den, potřebuji poradit, před dvěma měsíci ode mě odešla manželka, máme dvě děti, kde jsme se dohodli na střídavé péči s tím, že ji budu ještě přispívat částkou 3000 Kč měsíčně na děti, nyní žádá po mě. resp. podala návrh k soudu, kde žádá 5000 Kč měsíčně jako výživné na manželku, uvádím že manželka j v plném invalidním důchodu. (před rokem absolvovala transplantaci ledviny) s příjmemm 7500 Kč, můj je cca 25000 Kč. Nevím jestli budu muset platit ještě před rozvodem ? jak se to změní po rozvodu ? má na to vliv, že bude rozvod z její viny ? přiznala mi i přítele, dále nevím jestli pro mě bude výhodné přistoupit na rozvod dohodou ? (z hlediska případného placení výživného na manželku), těch 5000 Kč se mi zdá hodně, celkem by to bylo 8000 Kč, ale děti bude mít pouze dva týdny v měsíci. Nevím jestli se mám snažit o dohodu, případně nějaké jednorázové vyrovnání výživného, či bude lepší absolvovat soudní při, případně s podporou advákáta.
Děkuji za odpověď
Lada
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17. črc 2008 16:18:33


Re: Výživné na manželku

Příspěvekod catorade v ned 20. črc 2008 18:21:53

Lada píše:Dobrý den, potřebuji poradit, před dvěma měsíci ode mě odešla manželka, máme dvě děti, kde jsme se dohodli na střídavé péči s tím, že ji budu ještě přispívat částkou 3000 Kč měsíčně na děti, nyní žádá po mě. resp. podala návrh k soudu, kde žádá 5000 Kč měsíčně jako výživné na manželku, uvádím že manželka j v plném invalidním důchodu. (před rokem absolvovala transplantaci ledviny) s příjmemm 7500 Kč, můj je cca 25000 Kč. Nevím jestli budu muset platit ještě před rozvodem ? jak se to změní po rozvodu ? má na to vliv, že bude rozvod z její viny ? přiznala mi i přítele, dále nevím jestli pro mě bude výhodné přistoupit na rozvod dohodou ? (z hlediska případného placení výživného na manželku), těch 5000 Kč se mi zdá hodně, celkem by to bylo 8000 Kč, ale děti bude mít pouze dva týdny v měsíci. Nevím jestli se mám snažit o dohodu, případně nějaké jednorázové vyrovnání výživného, či bude lepší absolvovat soudní při, případně s podporou advákáta.
Děkuji za odpověď


V případě, který popisujete a za situace kdy nebude s manželkou možná dohoda, bych se bránil soudní cestou a požadoval pro děti střídavou péči.

Jinak soud může přiznat výživné rozvedenému manželovi, ale tomu který se “““porušením manželských povinností na rozvratu manželství převážně nepodílel“““ a kterému byla rozvodem způsobena závažná újma.

Konzultace u advokáta se vám zcela jistě v tomto případě vyplatí.
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56

Vyzivne pro inv. duchodce

Příspěvekod Pavlina v stř 12. lis 2008 10:16:09

Dobry den.
Chtela bych se zeptat. Mam syna 9 let - je astmatik. Jsem v 7. mesici rizikoveho tehotenstvi, muj prijem je asi 6500,-Kc. nemocenske. Dale mam velmi vazne zdravotni potize, pobiram CID ve vysi 5000. Prijem meho manzela je asi 30000,-Kc.
Totalni nezajem manzela chci vyresit rozvodem. Jak velke vyzivne by manzel platil. Ma povinnost platit i na me, vzhledem ke zdravotnim problemum.
Dekuji za odpoved Pavla
Pavlina
 

Re: Vyzivne pro inv. duchodce

Příspěvekod Poradce v stř 12. lis 2008 12:10:17

Pavlina píše:Dobry den.
Chtela bych se zeptat. Mam syna 9 let - je astmatik. Jsem v 7. mesici rizikoveho tehotenstvi, muj prijem je asi 6500,-Kc. nemocenske. Dale mam velmi vazne zdravotni potize, pobiram CID ve vysi 5000. Prijem meho manzela je asi 30000,-Kc.
Totalni nezajem manzela chci vyresit rozvodem. Jak velke vyzivne by manzel platil. Ma povinnost platit i na me, vzhledem ke zdravotnim problemum.
Dekuji za odpoved Pavla

Už jsme tu několikrát psali, že ke konkrétní výši výživného se nelze spolehlivě vyjádřit, protože při jejím soudním stanovení se zkoumá mnoho okolností, navíc informacwe z vaší strany jsou a vždy budou pouze jednostranné. Jinak výživné samozřejmě můžete požadovat pro dítě ale i pro sebe. K tomu viz blíže článek o druzích výživného
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné na bývalou manželku

Příspěvekod anna2006 v ned 05. dub 2009 9:41:14

Dobrý den,

přítel už 5 let nežije se svou ženou. Po třech letech žena konečně souhlasila s rozvodem.
Platí výživné na nezletilého syna. Před rokem požádala o výživné na rozvedenou manželku.
Aby mu nebylo výživné doúčtováno zpětně za celou dobu od podání žádosti exmanželkou a nemusel platit úroky soudu, souhlasil s částkou 1.500,- měsíčně. (Výživné dostala na základě toho že pobírá plný invalidní důchod. Důchod dostala na základě toho, že má psychické problémy.)Bývalá manželka si však našla přítele s kterým žije ve společné domácnosti.
Už s ním žije přes 6 měsíců. Je přítel povinen dále platit výživné na bývalou manželku? Předtím si nebyla schopna vydělávat a snížila se ji tím životní úroveň, ale pokud te´d bydlí s přítelem a má příjem i od něho, nebo naopak nemá žádný (její nový přítel prý je jen doma a nikam do práce nechodí), tedy její životní úroveň se snížila tím, že živí nového přítele, pak si myslím, že by nárok na výživné mít neměla.
anna2006
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 05. dub 2009 9:30:25

Re: Výživné na bývalou manželku

Příspěvekod Poradce v ned 05. dub 2009 16:31:40

anna2006 píše:Dobrý den,

přítel už 5 let nežije se svou ženou. Po třech letech žena konečně souhlasila s rozvodem.
Platí výživné na nezletilého syna. Před rokem požádala o výživné na rozvedenou manželku.
Aby mu nebylo výživné doúčtováno zpětně za celou dobu od podání žádosti exmanželkou a nemusel platit úroky soudu, souhlasil s částkou 1.500,- měsíčně. (Výživné dostala na základě toho že pobírá plný invalidní důchod. Důchod dostala na základě toho, že má psychické problémy.)Bývalá manželka si však našla přítele s kterým žije ve společné domácnosti.
Už s ním žije přes 6 měsíců. Je přítel povinen dále platit výživné na bývalou manželku? Předtím si nebyla schopna vydělávat a snížila se ji tím životní úroveň, ale pokud te´d bydlí s přítelem a má příjem i od něho, nebo naopak nemá žádný (její nový přítel prý je jen doma a nikam do práce nechodí), tedy její životní úroveň se snížila tím, že živí nového přítele, pak si myslím, že by nárok na výživné mít neměla.

Jestli to správně chápu, tak přítel začal platit výživné dobrovolně, přesto, ale byl vynesen rozsudek, kterým mu bylo uloženo výživné platit. V daném případě doporučuji, aby se přítel (nejlépe písemně) dohodl s bývalou manželkou o ukončení povinnosti platit výživné. Pokud k dohodě nedojde, může u soudu navrhnou, aby soud jeho vyživovací povinnost zrušil.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Výživné na manželku

Příspěvekod zabicka.maruska v pát 29. kvě 2009 8:17:27

Dobrý den,mám problém a potřebuji poradit.V září 08 jsem prodělala operaci žlučníku,v říjnu jsem se vrátila do práce,kde jsem byla psychicky ničena,šikanovaná vedoucí až jsem skončila na práškách.Do práce jsem se bála chodit,manžel mě musel vozit autem do práce i z ní,zvracela jsem,plakala,třásla se,doma jsem nebyla schopná už nic dělat a v prosinci jsem to už nezvládala a pokusila jsem se zabít,od vánoc jsem na neschopence. Můj zdravotní psychický stav velmi špatně působil na mou dceru a hlavně na manžela,který se mě nedokázal zastat a nijak mi pomoci,už nezvládl snášet můj pláč a deprese a o vánocích se odstěhoval zpět ke své matce. Od prosince mi nedává žádné peníze,má svůj účet,trvalý pobyt tady doma u nás.A v lednu požádal o rozvod.Zhroutila jsem se.Začala jsem pravidelně chodit k psychiatrovy.Beru víc a víc léků přes den i noc.Začala jsem se bát lidí i dětí,uzavřela jsem se doma a moc nevycházím.Když jdu k lékařům,vždy mě někdo doprovází,abych nepodlehla stavům úzkosti a nepokusila se znovu si vzít život,k čemuž mám sklony.U soudu jsme byli v březnu,ale paní soudkyně nás nerozvedla.Doporučila nám manželskou poradnu,ale tam nedorazil ani jednou.V práci jsem hlavní kuchař a beru asi 10500 kč čitého.Svou práci miluji,ale momentálně se bojím své vedoucí,návratu do práce,že se vše vrátí a bude mě znovu urážet a šikanovat.Ted na neschopence mám asi 7700 kč.Náklady na bydlení asi 5500 kč.Máme úvěry,na ty splácíme asi 4600 a 3400 kč.Od manžela dostávám 1700 kč)půl splátky na zahradu)jinak nic.Takže si měsíčně půjčuji peníze od rodičů,kteří jsou na důchodě a taky jim už dochází finance.Pokud bych neplatila uvěr na zahradu na který ručím bytem,tak o něj můžu přijít.Což bych nerada.Nechci se stát bezdomovcem.Za to můj manžel si kromě platu ,který má ted sám pro sebe asi 15500 kč,vydělává ještě melouchama,které nepřiznává.
Chci se zeptat zda mám nárok na nějaké výživné či jiné peníze od něj, v této době kdy jsem na neschopence.
Předem děkuji za odpověd.S pozdravem...Marie.
zabicka.maruska
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29. kvě 2009 6:56:49

Re: Výživné na manželku

Příspěvekod Poradce v pát 29. kvě 2009 12:09:51

zabicka.maruska píše:Chci se zeptat zda mám nárok na nějaké výživné či jiné peníze od něj, v této době kdy jsem na neschopence.
Předem děkuji za odpověd.S pozdravem...Marie.

Ve vaší situaci byste mohla mít nárok na výživné pro manželku. Pokud se s manželem nedohodnete, můžete ho o výživné žalovat. V takovém případě ale doporučuji pomoc advokáta, a to alespoň pro sepsání žaloby.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Výživné při ztrátě zaměstnání

Příspěvekod tegi v úte 25. srp 2009 19:35:39

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda mám manžel vůči mně vyživovací povinnost a jak se počítá, přestože žijeme již 6 let odloučeně, ale nejsme rozvedení. Jsem momentálně nezaměstnaná a nevím, jak dlouho ještě budu než seženu práci.Máme zrušeno SJM.Děkuji.
tegi
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. srp 2009 19:21:09

Re: Výživné při ztrátě zaměstnání

Příspěvekod Poradce v stř 26. srp 2009 6:50:03

tegi píše:Dobrý den,
zajímalo by mne, zda mám manžel vůči mně vyživovací povinnost a jak se počítá, přestože žijeme již 6 let odloučeně, ale nejsme rozvedení. Jsem momentálně nezaměstnaná a nevím, jak dlouho ještě budu než seženu práci.Máme zrušeno SJM.Děkuji.

Formálně vzato vůči vám manžel vyživovací povinnost má, protože jste pořád ještě manželé. je však otázka, zda by vám soud právo na výživné přiznal, jestli by to nebylo v rozporu s dobrými mravy, protože šest let je opravdu dlouhá doba.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Výživné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron