Bývalý manžel je ve vězení- jak to bude s výživným?Mám dotaz, jak je to, když je bývalý manžel odsouzen nepodmíněně na 6 měsíců. Na výživném dluží 120.000,- Kč. Musí pracovat, tedy pokud práce pro něj je, nesmí odmítnout? A jak mám postupovat, když chci jeho případný plat na dluh na výživné?  

Odsouzení ve věznicích nemají povinnost pracovat. Naprostá většina z nich ale o práci zájem má, protože jim to alespoň ukrátí dlouhou chvíli a navíc si vydělají nějaké peníze, které nemusejí být úplně zanedbatelné.

Ministerstvo spravedlnosti plánuje, že v budoucnu by se situace měla trochu změnit. Práce pro vězně by sice nebyla povinná, ale ti, kteří by práci odmítli, by přišli o některé výhody, které by pracujícím vězňům náležely.

Vězni s vyživovací povinností jsou do práce umisťováni přednostně. Můžete tedy u soudu podat návrh na výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy (viz  vzor), kde jako plátce mzdy uvedete věznici, v níže je bývalý manžel umístěn.

 

Sdílet na Facebooku  Sdílet na Facebooku
pridej.cz

Podobné články:


Líbil se vám článek? Můžete nám napsat váš názor. Pokud vás zajímají problémy ostatních nebo se chcete zeptat na ten svůj, zkuste se podívat na stránky našeho fóra Otázek a odpovědí.

Komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.