Archive for Prosinec, 2020

Zjišťuje soud při rozvodu, v jakých podmínkách děti žijí?

Když se manželé při rozvodu dohodnou u koho budou děti, zjiš'tuje sociální odbor v jakých podmínkách děti žijí?

Musím uvádět otce svého dítěte?

Dobrý den, chci se zeptat, zda musím uvést otce do rodného listu dítěte. Otcovství odmítá, odmítá i nás, odmítá jakoukoliv odpovědnost. Nechci ho uvést z těchto důvodů a taky, že se bojím, že se v něm časem třeba pohne svědomí a za pár let si vzpomene, že má někde dítě a bude se ho domáhat. […]

Návrh na exekuci pro výživné – srážky ze mzdy (vzor)

Máte ve své péči dítě a nedostáváte pro ně výživné, ačkoliv ho soud stanovil? Zkuste se výživného domoci exekucí. Poradíme vám jak na to v případě, kdy neplatící rodič má pravidelný příjem, např. ze zaměstnání.

Zákon o rodině (§ 104-109): Závěrečná ustanovení

Zákon o rodině číslo 94/1963 Sb. : § 104- § 109 – Závěrečná ustanovení (úplné znění zákona)

Mohu se zříci svého otce?

1. Dobrý den, Mám dotaz ohledně vyvlastnění nebo zřeknutí se svého otce,který byl odsouzen na 11let za vraždu mojí matky.Jistě pochopíte,že s takovým člověkem nechci mít nic společného natož se o něho ve stáří jako syn starat.Co musím udělat,abych se této povinnosti zbavil. Děkuji za radu.