Archive for Prosinec, 2019

Má osvojené dítě právo zjistit své skutečné rodiče?

Dobrý den, má právo nezletilé dítě, které bylo nezrušitelně osvojeno v útlém věku, se dozvědět informace o svých skutečných rodičích, když má na tom ve svých 15 letech velký zájem (případně kde o to požádat?)? nebo je to možno zjistit až po dosažení jeho zletilosti na matričním úřadě? děkuji

Musíme s výživným k soudu nebo stačí, když se dohodneme mimosoudně?

Dobrý den. Chci se zeptat zda existuje možnost mimosoudní dohody o výživném.

Určení otcovství

Matka je vždy jistá, otec nejistý.Toto bohužel pravdivé úsloví mužům moc sebejistoty nepřidá, což někdy může vyvolat i právní problémy, kdo že vlastně je otcem dítěte. I na řešení těchto problémů však pamatuje zákon o rodině.

Zákon o rodině (§ 104-109): Závěrečná ustanovení

Zákon o rodině číslo 94/1963 Sb. : § 104- § 109 – Závěrečná ustanovení (úplné znění zákona)

Soud při určení výživného počítal s vyšším, než skutečným platem – co s tím?

1. Dobrý den, zdravím poradnu, mám dotaz ohledně stanovení výše výživného na dvě deti15 + 13 let, dcera studující prvním rokem střední školu, syn školní docházka. před 3 měsíci jsem dostal výpověď od svého zaměstnavatele-dohodou, plat zhruba 8000 cistého měsíčně. Výživné mi soudkyně spočítala podle platu, který bych ůdajně dostávat mohl kdybych byl tzv. "hodný" […]